حواله ارزی وسترن یونیون

حواله ارزی وسترن یونیون چیست؟ قوانین حواله ارزی وسترن یونیون چیست؟ اطلاعات کامل در خصوص موضوع حواله ارزی وسترن یونیون را در این مقاله با هم میخوانیم …… امیدواریم مثمر ثمر واقع باشد…

 

حواله ارزی وسترن یونیون **** وسترن یونیون (Western Union)

 

شرکت وسترن یونیون یک شرکت آمریکایی است که توسط ازرا کرنل و در سال ۱۸۵۱ میلادی تأسیس شده است و مقر اصلی آن در مریدین، ایالت کلرادو آمریکا قرار دارد.

فعالیت‌های اصلی این شرکت در زمینه مبادلات مالی است

و به عنوان مهمترین فعالیت‌‌های شرکت وسترن یونیون ‌می‌توان به انجام انتقال الکترونیکی یا کابلی وجه، حواله، انتقال پول، پرداخت قبض، ردیابی انتقال، برآورد قیمت، حواله پستی پول، پرداخت‌های تجاری و … به سراسر دنیا (به جز کشورهایی که تحریم شده‌اند خصوصاً ایران) اشاره نمود.

شرکت وسترن یونیون به دلیل ارائه خدماتی فوق‌العاده، با سرعت انتقال بسیار بالا توانسته است رتبه یک را در میان مؤسسه‌های انتقال وجه در دنیا به خود اختصاص دهد. در حال حاضر شرکت وسترن یونیون بیش از ۵۰۰ هزار شعبه در بیش از ۱۹۰ کشور جهان دارد و همین امر باعث شده است به اولین گزینه در انجام حواله‌‌های بانکی، تبدیل شود.

 

 

نحوه ارسال و دریافت ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون

برای ارسال ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون، شما باید نام و نام خانوادگی خود، نام دریافت کننده حواله که در پاسپورت او درج شده است، مبلغ و کشور مورد نظر و اگر این کشور آمریکا یا کانادا باشد، ایالت مربوطه را در فرم پر کنید و فرم را به کارگزار موجود در شعبه ارائه دهید.

کارگزار مربوطه با پیگیری مراحل قانونی، اقدام به حواله پول ‌می‌نماید و یک کد رهگیری ۱۰ رقمی به شما ‌می‌دهد. شما باید به صورتی کاملاً امن، این کد را به دریافت کننده حواله ارائه دهید تا با مراجعه به هر کدام از شعب فعال سترن یونیون، حواله را دریافت کند.

پیشنهاد مطالعه
خرید و فروش حواله یوان

همچنین اگر بخواهید از طرف دوستان خود در خارج از کشور، مبلغ یا حواله ای را دریافت نمایید، باید با ورود به وب سایت صرافی مد نظر خود و ثبت نام به عنوان کاربر، روی قسمت مربوط به تمایل به نقد کردن درآمد ارزی کلیک کنید. فرستنده‌ی حواله در خارج از کشور، کد رهگیری ۱۰ رقمی را به شما ‌می‌دهد و شما ‌می‌توانید با ارائه آن اقدام به دریافت حواله خود نمایید.

یکی از ویژگی‌های عمده وسترن یونیون، این است که تمام این مراحل ‌می‌تواند در کمتر از یک روز انجام شود. توجه داشته باشید که در هر دو مورد ارسال و دریافت ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون، بسته به مبلغ پرداختی، روش پرداخت و…  مبلغی تحت عنوان کارمزد از شما اخذ خواهد شد.

 

نکات مهم در ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون 

رعایت نکات ایمنی در انجام ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون بسیار ضروری است، چرا که در صورت عدم رعابت ممکن است از شما کلاه‌برداری شود. پس برای انجام حواله، نکات زیر را به طور کامل رعایت کنید:  ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون

 

 • انجام حواله از طریق شعب رسمی: در صورت امکان، پول و حواله را از طریق شعب رسمی وسترن یونیون یا صرافی‌‌های کاملاً قابل اعتماد ارسال کنید.
 • شناخت و در دست داشتن اطلاعاتی کامل و جامع از گیرنده حواله: در هنگام استفاده از وسترن یونیون، شناخت کاملی در خصوص دریافت کننده حواله داشته باشید.
 • هرگز از فردی که شناخت کافی نسبت به او ندارید برای ارسال پول و حواله استفاده نکنید یا برای شخصی که به صورت آنلاین با او آشنا شده‌ید یا از طریق یک پیام ایمیل از شما درخواست پول نموده است، پول ارسال ننمایید.
 • همچنین هنگاه انجام خریدهای اینترنتی، از پرداخت با وسترن یونیون استفاده نکنید زیرا در صورت عدم رضایت از محصول خریداری شده و یا بروز هرگونه مشکل دیگر، تضمینی برای اعاده پول پرداختی شما وجود نخواهد داشت.
 • عدم ارائه کد رهگیری به سایرین: هنگام ارسال ‌حواله ارزی وسترن یونیون، یک کد رهگیری به شما ارائه ‌می‌شود. این کد را فقط به شخص مورد اعتمادی که قرار است حواله را دریافت کند،
 • ارائه دهید. همچنین تا زمانی که از دریافت پول و حواله توسط این شخص اطمینان حاصل نکرده اید، این کد را نزد خود نگهدارید.
 • استفاده از نرم افزار وسترن یونیون: استفاده از این اپلیکیشن نیز ‌می‌تواند در انجام حواله‌‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه برای سیستم‌‌های آندروید (Android) و iOS موجود است. از طریق این برنامه، ‌می‌توانید پولی را به یک گیرنده ارسال، مبلغ ارسالی را رهگیری و هزینه‌‌های مربوطه را پرداخت کنید.
پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از سوئد به ایران

 

 • ارائه مشخصات دقیق گیرنده حواله: از اینکه نام و مشخصات ارائه شده توسط شما در مورد دریافت کننده حواله، کاملاً دقیق است و منطبق با مشخصات درج شده برای او در پاسپورت اوست، اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت، ممکن است در دریافت حواله، با مشکل مواجه شود.
 • دریافت کارت اعتباری وسترن یونیون تنها از صرافی‌های مجاز: برای ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون، ‌‌می‌توانید از کارت‌های اعتباری وسترن یونیون استفاده کنید. برای این کار، باید در وب سایت وسترن یونیون ثبت نام و درخواست کارت اعتباری بدهید. البته در حال حاضر ارائه خدمات وسترن یونیون به دلیل تحریم‌های اقتصادی در ایران متوقف شده است (و البته امیدواریم این مشکل به زودی برطرف شود) و به همین دلیل می‌توانید از طریق صرافی‌های مجازی که در کشورهای دیگر، دارای کارگزاری‌های فعال هستند برای دریافت کارت و حواله ارزی اقدام کنید.

 

****حواله ارزی وسترن یونیون****

 

 • پیگیری مراحل کار از طریق تلفن همراه: پیام‌هایی برای شما ارسال ‌می‌شود که در پیگیری مراحل انجام کار، کمک زیادی به شما ‌می‌نمایند. شما با استفاده از این پیام‌ها، به صورت لحظه ای از هرگونه تغییر در حساب خود، مطلع ‌می‌شوید.

 

 

 

سؤالات متداول در مورد ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون

همه‌ی افرادی که در صدد استفاده از حواله وسترن یونیون هستند، طبیعتاً سؤالاتی را در ذهن دارند. در ادامه سعی داریم تعدادی از این سؤالات را پاسخ دهیم:

 • آیا سقفی برای ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون در یک روز وجود دارد؟

بله. با توجه به قوانین شرکت، حداکثر مقدار حواله روزانه تا ۵۰۰۰ دلار آمریکا برای یک نفر و یا مقداری  معادل با این مبلغ به واحدهای پولی دیگر است.

 • اگر شخصی نیاز شدید به پول داشته باشد، آیا امکان دریافت وجه بلافاصله پس از پرداخت وجود دارد؟
پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از فرانسه به ایران

بله.

 • آیا دانستن شماره پاسپورت شخص دریافت کننده ارز ضروری است؟

خیر.

 • آیا امکان کنسل کردن حواله یا تغییر اسم گیرنده حواله وجود دارد؟

بله، اگر شخصی درخواست تغییر اسم گیرنده را نماید، باید ابتدا حواله اول را کنسل نماید و سپس درخواست صدور یک ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون جدید به اسم گیرنده جدید را انجام دهد. طبیعی است که کارمزد هر دو حواله توسط شرکت اخذ ‌می‌شود.

 • آیا شرکت دارای فعالیت اقتصادی در ایران است؟

خیر. متأسفانه به دلیل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران توسط دولت آمریکا، فعالیت‌‌های شرکت وسترن یونیون در ایران متوقف شده است. اما ‌می‌توانید با مراجعه به برخی صرافی‌های مجاز و از طریق همکاری‌های بین المللی آنها، از خدمات ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون  بهره مند شوید.

‌‌حواله ارزی وسترن یونیون و سخن پایانی

 

شرکت بازرگانی آوات درزمینه  ‌‌حواله ارزی وسترن یونیون  آماده ارائه مشاوره خدمت دوستان و عزیزان میباشد. کافیست با شماره درج شده در وبسایت آوات تماس بگیرید.

سوالات ذهنی خود را میتوانید در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید …. در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

شرکت بازرگانی آوات ارائه دهنده خدمات صادرات و واردات و مشاوره در این خصوص برای شما عزیزان و همراهان گرامی میباشد.

منتظر دیدار شما عزیزان خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ