هر چند کشور قطر یکی از بازارهای پر رونق جهان را دارا است اما در زمینه تولید محصولات غذایی دچار مشکل است که آن را به هدف مناسبی برای ارسال مواد خوراکی به این کشور می کند. همینطور این کشور موقعیت مناسبی برای ترانزیت بار دارد و می توان بار خود را از طریق قطر به کشورهای دیگر فرستاد. در اینجا درباره ارسال بار به قطر توضیحات کاملی ارائه می شود.

ارسال با به قطر

ارسال از طریق دریا:

برای بازرگانان ایرانی بهترین گزینه برای فرستادن کالاها به کشور قطر، استفاده از کانتینر و کشتی است. چون ایران و قطر به وسیله دریای خلیج فارس از هم جدا شده اند، دریا راه مستقیم برای جابه جایی بار است.

در این روش تاجر می تواند خرده بار و یا چندین تن بار جابه جا کند. چون کانتینرها توانایی حمل بارهای زیاد دارند و کشتی های باری به راحتی وزن زیاد کالاها را تحمل می کنند، روش دریایی محدودیت زیادی برای ارسال بار در حجم و وزن زیاد ندارد و می تواند خواسته تاجر را برآورده کند.

از طرفی ارسال بار به قطر از طریق دریا هزینه ها را کم می کند. روش دریایی کرایه های کمتری در مقایسه با هواپیما دارد و از این طریق کمک بسیاری به تاجران می کند. به خصوص برای کسانی که تجارت آن ها کوچکتر از چیزی است که بخواهند روش هوایی را امتحان کنند.

البته این روش محدودیت های خاص خود را دارد و می تواند به تاجر ضررهایی وارد کند. در واقع این روش آهسته پیش می رود و گاهی جابه جایی بار با کشتی به قطر می تواند حتی تا یک ماه طول بکشد. ما می دانیم که زمان بندی در امر تجارت یک عامل حیاتی است و گاهی دیر رسیدن بار به معنی از دست دادن ارزش آن است. پس تاجر در این روش برنامه ریزی دقیقی ایجاد می کند که بار خود را به موقع تحویل بگیرد.

ارسال به قطر با هواپیما:

راه آسمان می توانست به عنوان بهترین روش انتخاب شود اما با توجه به این واقعیت که این روش بسیار گران است، هر تاجری از عهده هزینه های ارسال بار به این روش برنمی آید. اما برای کسانی که در حال انجام تجارت های بزرگ یا جابه جایی وسایل به شدت ارزشمند هستند، این روش مناسب به نظر می رسد.

این روش سریعترین روش ممکن برای رساندن بارهای بین المللی است. زمان رسیدن به مقصد را تا چندین برابر کوتاه می کند و می تواند بارهای خیلی سنگین را به شهر هدف برساند.

البته برای ارسال بار به قطر با این روش، حداقل بار در نظر گرفته می شود و اگر باری که به قطر می فرستید وزن کمی داشته باشد، کرایه آن بر اساس حجمی که دارد اندازه گرفته می شود.

پس کسانی که بار کمی دارند ولی می خواهند زمان رسیدن آن را کوتاه کنند یا بار آن ها زیاد است، داوطلب استفاده از این روش هستند. همینطور هواپیما امنیت زیادی دارد و احتمال ایجاد مشکل و صدمه به بار در طول راه بسیار کمتر از روش های دیگر است پس امنیت هم یکی از دلایلی است که تاجران ترجیح می دهند از این روش استفاده کنند.

ارسال بار به قطر از طریق زمین:

این روش هم قابل استفاده برای فرستان بار مقصد قطر است که به تاجران ایرانی توصیه نمی شود. در حالت عادی این روش به عنوان کندترین روش و نا مطمئن ترین روش شناخته می شود. چون رساندن بار با کامیون را نمی توان به طور صد در صد دقیق پیش بینی کرد. مسائلی مثل ترافیک در شهرهای مختلف یا تصادفات جاده ای تاثیر زیادی در زمان رسیدن بار به قطر دارند. از طرفی به دلیل حجم بالای تصادفات رانندگی، این روش به عنوان پرخطرترین هم انتخاب می شود. اما این واقعیت که ایران مرز زمینی با قطر ندارد از همه مهم تر است. اگر یک تاجر ایرانی برای ارسال بار به قطر از کامیون استفاده کند باید راهی طولانی تر را طی کند که زمان رسیدن بار را افزایش می دهد و احتمال صدمه دیدن بار بیشتر می شود.

همینطور در حالت عادی کامیون ها ارزان ترین روش محسوب می شوند اما این واقعیت که استفاده از این روش برای رساندن کالا به قطر نیازمند گذشتن از راهی طولانی تر است، کرایه ها را به صورت غیر ضروری افزایش می دهد که به نفع تاجر ایرانی نیست.

آخرین نکته ای که باید درباره کامیون ها بدانید این است که جای کمی دارند و این محدودیت جا باعث می شود که در صورت انتقال بارهای سنگین، مجبور به استفاده از چندین کامیون خواهید بود.

نکاتی که در هزینه ارسال بار به قطر موثر هستند:

1 – از شرکت حمل معتبر استفاده کنید. هر چند شرکت حمل و نقل با سابقه نسبتا مقدار بیشتری هزینه ایجاد می کند اما امنیت بار و رساندن آن به مقصد را تضمین می کند و باعث آرامش و اطمینان تاجر می شود.

2 – خدماتی که دریافت می کنید. شرکت های حمل تعداد زیادی مزیت به متقاضی ارائه می دهند که هر کس با در نظر گرفتن این واقعیت که از چند مورد از آن ها استفاده می کند، با هزینه های مختلفی روبه رو می شوند.  بعضی از این مزایا:

– استفاده از کارکنان متخصص شرکت حمل برای بسته بندی کردن و ارسال به قطر: هر کس می تواند خودش بار را بسته بندی کند اما استفاده از کمک افراد متخصص باعث می شود احتمال رسیدن بار به مقصد بیشتر شود.

– بیمه کردن بار تضمین می کند که در صورت اتفاق افتادن یک حادثه، شرکت مسئولیت ضرر شما را قبول می کند.

3 – انتخاب کنید که از چه روشی بار را به قطر می رسانید. هر روش کرایه های مخصوص خود را دارد و تغییر زیادی در هزینه ها ایجاد می کند.

4 – برای ارسال به به قطر به تجهیزات متفاوتی نیاز خواهید داشت. برای نگهداری و سالم رساندن هر بار به تجهیزات جداگانه ای نیاز است که هر کدام هزینه های مختلفی ایجاد می کنند. استفاده از یخچال برای بارهای غذایی یا ماشین های مخصوص حمل مواد شیمیایی دو نمونه از تجهیزاتی است که تاجران مختلف از آن استفاده می کنند.

مقاله مرتبط: استعلام قیمت حمل و نقل کالا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ