کویت به عنوان مرکزی برای تاجران بین المللی شناخته می شود و بازرگانان ایرانی هم از این مسئله استثنا نیستند. تعداد زیادی از تاجران ایران بار خود را به مقصد کویت ارسال می کنند که باعث می شود تاجران بخواهند بهترین راه ممکن را برای ارسال بار به کویت پیدا کنند. منظور از بهترین راه، این است که روش مورد نظر محصولات را در مدت کمتری و با هزینه ارزان تری برساند.

ارسال بار به کویت

روش های ارسال بار به کشور کویت

روش اول: راه زمینی

کشور ایران در حقیقت به صورت مستقیم نمی تواند کالاهای تجاری یا شخصی خود را مستقیم به کویت ارسال کند. به دلیل اینکه تنها نقاط مشترک مرزی بین کشور ما و کویت شهرهای بندری است و مسیر زمینی مشترکی وجود ندارد، برای فرستادن لوازم و وسایل به کویت باید از مرزهای خاکی کشور عراق عبور کرد. با وجود این ارسال بار به کویت از راه کامیون و زمینی بسیار متداول و در واقع محبوب است.

این روش به نسبت می تواند هزینه کمتری برای مشتری ایجاد کند و همینطور سرعت انجام آن خوب است. شرکت های حمل و نقل برای ایجاد رضایت در بین مشتریان خود تصمیم به ارائه ماشین های مختلف در اندازه ها و با ویژگی های متنوع گرفته اند. به همین دلیل بدون توجه به اینکه بار ارسالی به مقصد کشور کویت ، باری شخصی است یا آن را با هدف بازرگانی ارسال می کنید ، می تواند از شرکت های حمل محموله زمینی کمک گرفته و بار خود را در زمان از پیش تعیین شده در کشور کویت و شهر مقصد دریافت کنید.

روش دوم: ارسال بار به کویت از راه آسمان

آسمان با پهنای بی انتها همیشه شگفتی ها و زیبایی های زیادی برای نسل انسان به همراه داشته است. از زمانی که سفر با هواپیما و سایر وسایل نقلیه هوایی برای انسان ها تبدیل به یک تجربه موفقیت آمیز شد ، هر روز نوآوری های بیشتری در زمینه سفرهای هوایی ایجاد شد که یکی از آن ها جابه جا کردن کالاها در مقیاس بزرگ و وزن های غیر قابل باور ، در مدت زمان ناچیز بود.

کشور کویت فاصله ی زیادی با ایران ندارد و زمانی که برای فرستادن بار به کشور کویت با هواپیما تلف می شود در واقع زمانی است که برای عبور کالاها از سد گمرک و بارگیری آن ها تلف می شود. بعد از گرفتن بار خود از انبار گمرک، در مدت کوتاهی می توانید بار خود را به دست آورید. با دلایلی که ذکر شد سوال بزرگی در ذهن بسیاری افراد شکل خواهد گرفت و آن سوال ساده چنین است که چرا ارسال بار به کویت از راه آسمان تبدیل به روش اصلی نمی شود و روش های دیگر منتقل کردن بار به کویت را منسوخ نمی کند؟ متاسفانه همه تاجران یا افرادی که قصد جابه جایی وسایل شخصی خود را دارند از عهده اجاره بار در یک هواپیمای باری برنمی آیند ، در نتیجه این اتفاق ، افرادی که به هر دلیلی( تجاری یا شخصی) برای انتقال اشیا اقدام می کنند ، ترجیح می دهند از روش های ارزان و به صرفه تر برای انتقال کالاهای خود به کویت استفاده کنند.

روش سوم: دریا راهی برای اتصال کشور ما و کویت است

ارسال بار به کویت به وسیله کشتی های بار راهی بسیار مناسب برای ایرانیانی است قصد رساندن محموله خود به این کشور را دارند. کشتی ها می توانند بار را مثل هواپیما در اندازه ای بیشتر از حد تصور به جای دیگر بفرستند. آن ها تحمل وزن بیش از اندازه بارهای سنگین وزن را دارند و همین طور قیمتی بسیار کم هزینه تر را برای ارسال کالا به شهرهای کویت دریافت می کنند و از آن جایی که ایران با کشور مقصد تاجر یعنی کویت فاصله ناچیزی دارد ، زمان رسیدن بار به شهر مورد نظر در کویت کوتاه خواهد بود.

نکاتی برای ارسال بار به کویت که باید در حافظه خود داشته باشید

  1. بسته بندی وسایلی که به هدف کویت با روش های متفاوت ارسال می کنید را نباید ساده گرفته و آن ها را ناشیانه انجام دهید. اگر به هر کدام از سه روش پیشنهاد داده شده تصمیم به فرستادن بار به کویت داشته باشید ، شرکت های حمل و نقل برای راحتی بیشتر کار و امنیت بهتر کالاهای مشتری ، خود بار را بسته می کنند اما اگر قصد دارید بار خود را با هواپیمای مسافربری به کویت برسانید ، وظیفه بسته بندی درست و مناسب وسایل با شخص مسافر است.
  2. اگر قصد ارسال بار به کویت برای شروع بازرگانی را دارید ، اهمیت این بسته بندی چندین برابر خواهد بود.
  3. اسنادی که برای رساندن کالاها به کویت ارائه می کنید از اهمیت زیادی برخوردار هستند.
  4. اگر بار سفارشی شما خیلی کم باشد ، ارزش استفاده از راه های سه گانه را ندارد. حتی خرده بارها هم مقدار حداقلی دارند و شما باید حداقل میزان مشخصی از خرده بار را به کویت بفرستید.
  5. اگر بار کمتر از حدی است که به عنوان خرده بار تجاری و با روش های اصلی ارسال شود ، تاجر یا مسافر می تواند آن را به عنوان بار همراه خود به هواپیما وارد کند ، البته در این مورد باید خود فرد تاجر هم همراه وسایل سفر کند.

کارهایی که معمولا شرکت های حمل و نقل به عنوان خدمات جانبی در زمان ارسال بار به کویت ارائه می دهند

  1. محموله ارسالی به شهرهای کشور کویت را به بهترین وجه ممکن بسته بندی می کنند. شاید ارائه این نوع خدمت به نظر بسیاری افراد چندان ارزشمند نباشد و ادعا کنند که خود می توانند این مشکل کوچک را به سادگی حل کنند. اما این مرحله در فرستادن بار به مقصد کویت تاثیر هنگفتی دارد و اشتباه در بسته بندی می تواند به نابودی کل محموله انجامد.
  2. مسائل مرتبط با گمرک را در هر دو کشور ایران و کویت بر عهده می گیرند و مطمئن می شوند که سریع و بدون هیچ مشکلی ارسال بار به کویت را به انجام برسانند.

این دو خدماتی است که شرکت های حمل کالا به کویت اضافه بر وظایف اصلی خود بر عهده می گیرند. شرح وظایف شرکت های حمل کالا به کویت شامل تحویل گرفتن سفارش از جایی که شما می خواهید می باشد. این مکان می تواند خانه ، مغازه یا انبار تجاری شما باشد.

مقاله مرتبط: استعلام قیمت حمل و نقل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ