حوالجات ارزی

انتقال پول از ایران به افغانستان | انتقال سریع و کم کارمزد

افغانستان، همسایه‌ی شرقی ما، یکی از پرتردردترین مسیرهای انتقال پول از کشورمان را به خود اختصاص داده است. بسیاری از افغان‌هایی که در ایران مشغول به کار هستند، به دنبال ارسال پول به کشور و خانواده‌ی خود هستند و از این رو باید با شرایط این فرایند آشنا باشید. اگر شما هم قصد انتقال پول از ایران به افغانستان در سریعترین زمان ممکن و با کمترین نرخ کارمزد را دارید کافی ست با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید.

نحوه انتقال پول از ایران به افغانستان

انتقال پول از ایران به افغانستان به چه دلیلی انجام می‌شود

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، اصلی‌ترین گروهی که به دنبال اطلاع از نحوه انتقال پول از ایران به افغانستان هستند، افغانی‌های عزیز ساکن کشورمان هستند که برای خانواده‌های خود در این کشور پول می‌فرستند. به جز این موضوع واردات از این کشور نیز مطرح است. اصلی‌ترین واردات ایران از افغانستان دانه‌های روغنی مانند کنجد یا دانه‌های سبزیجات هستند که در امور کشاورزی استفاده می‌شوند. در بخش صنعت نیز کالاهایی مانند سنگ‌ مرمر و سنگ‌ تراورتن وارد کشور می‌شود. مراودات تجاری در بین این دو کشور به صورت دو طرفه است و در حدود سی درصد از بازار افغانستان نیز در اختیار تجار ایرانی ست.

بنابراین به نظر می‌رسد انتقال پول از ایران به افغانستان یک موضوع ضروری و یک نیاز بانکی در کشور باشد. برای این کار روش‌‌های متفاوتی پیش روی شما قرار دارد که در ادامه در موردشان بیشتر توضیح می‌دهیم.

واریز بانکی پول به افغانستان

یکی از اصلی‌ترین روش‌های انتقال پول به افغانستان که برای شهرها و کشورهای مختلف مانند هرات، عراق، انگلستان و … نیز قابل استفاده است، واریز بانکی ست. در این روش که یک روش قدیمی جا به جایی پول و کریدت است، شما باید از طریق حساب بانکی خود به حساب بانکی فرد مورد نظر در افغانستان پول واریز کنید. اگرچه این روش، یکی از ایمن‌ترین راه های انتقال پول از ایران به خارج از کشور است اما از سرعت کافی برخوردار نیست.

جا به جایی بانکی می‌تواند تا چند روز طول بکشد و این موضوع می‌تواند برای هدف شما مشکل ساز باشد. با این حال ایمنی و نرخ کارمزد پایین در انتقال پول از مزایایی ست که باعث می‌شود بعضی هنوز این روش را برای انتقال انتخاب کنند.

ارسال حواله به افغانستان

ارسال حواله به افغانستان

یکی دیگر از روش‌های انتقال پول از ایران به افغانستان از طریق ارسال حواله است. ارسال حواله نیز روشی بسیار ایمن و سریع است و در  نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه، انتقال پول از آمریکا به افغانستان، انتقال پول از امارات به ایران، انتقال پول از روسیه به ایران، حواله پول از نروژ به ایران و … نیز استفاده می‌شود. انتقال حواله به دلیل سرعت بالای آن بسیار محبوب است و هم در بانک و هم در صرافی و بازرگانی‌های مجاز قابل انجام است. که می‌تواند مبلغ موردنظر پول و کریدیت شما در عرض چند ساعت نیز جابه جا کند.  که به طور ویژه برای امور کاری و تجاری که سرعت در آنها حرف اول را می‌زند بسیار مهم است.

انتقال پول از طریق صرافی می‌تواند به همان اندازه‌ی روش بانکی انتقال پول از ایران به افغانستان معتبر و ایمن باشد به شرط آنکه نکات مهم در انتخاب صرافی و بازرگانی مطمئن را در نظر داشته باشید:

  • واحدی را انتخاب کنید که مجوزهای لازم برای ارسال حواله به افغانستان را داشته باشد.
  • در ارسال حواله سابقه‌ی کافی داشته باشد.
  • کارشناسان آن خدمات مشاوره‌ای لازم را به شما ارائه دهند.
  • نرخ کارمزد حواله به افغانستان در آن مناسب باشد.
  • امکان استفاده از روش‌های مختلف ارسال حواله در آن ممکن باشد.

در ادامه در مورد رایج‌ترین روش‌های انتقال پول از ایران به افغانستان به صورت حواله بیشتر توضیح می‌دهیم.

حواله سوئیفت به افغانستان

به عنوان یکی از گسترده‌ترین سیستم‌های انتقال پول در جهان، سیستم سوئیفت خدمات بسیار ارزنده و خوبی را با کمترین نرخ کارمزد برای انتقال پول به افغانستان در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. برای استفاده از این روش فرستنده‌ی پول به مشخصات گیرنده از جمله کُد و یا شناسه حساب سوئیفت، نام و آدرس بانک و شماره‌ی بانک ترانزیت مقصد نیاز دارد.

متاسفانه به دلیل تحریم‌هایی که علیه بانکهای ایرانی برای استفاده از این سیستم وجود دارد اگر بخواهید این روش را برای انتقال پول از ایران به افغانستان انتخاب کنید باید از یک صرافی یا بازرگانی واسطه که در کشورهای دیگر حساب سوئیفت دارد استفاده کنید. سرعت انتقال در این روش بالا و نرخ کارمزد نسبتاً کم است.

حواله وسترن یونیون به افغانستان

حواله وسترن یونیون به افغانستان

وسترن یونیون یک شرکت آمریکایی بسیار قدیمی در زمینه‌ی انتقال پول است و گستردگی شعبات آن به حدی ست که می‌توانید از این مسیر برای ارسال حواله درهم به امارات، حواله لیر به ترکیه، حواله روبل به روسیه و هر حواله دیگری استفاده کنید. متاسفانه وسترن یونیون نیز در ایران تحریم است و شما به یک واحد بازرگانی واسطه برای استفاده از این روش نیاز دارید.

انتقال پول از ایران به افغانستان از این مسیر بسیار سریع است و به همین دلیل نرخ کارمزد در آن بالاست. نکته‌ی دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که وسترن یونیون سقف انتقال پول دارد و از این رو برای مبالغ بسیار بالا قابل انجام نیست.

حواله پی پال به افغانستان

روش دیگری که می‌توانید برای انتقال پول به افغانستان استفاده کنید، سیستم آنلاین پی پال است که یکی از رایج‌ترین روشهای پرداخت و جا به جایی پول در دنیاست. برای استفاده از این روش به داشتن یک حساب پی پال نیاز دارید ولی این سیستم تحریم است و شما باید از صرافی و بازرگانی استفاده کنید که به صورت واسطه یکی از این حساب‌ها را داشته باشد. یکی از اصلی‌ترین مزایای انتقال پول از ایران به افغانستان به روش پی پال، کارمزد بسیار مناسب آن است که باعث می‌شود بسیاری از افراد آن را به برای انجام کارهای خود استفاده کنند.

مشکلات حواله برای انتقال پول از ایران به افغانستان

درست است که انتقال پول از ایران به افغانستان از طریق حواله بسیار سریع و ایمن است اما متاسفانه به طور بخصوص در مورد کشور افغانستان با مشکلاتی همراه است. برای ارسال حواله نیاز است از شبکه‌های بانکی کمک بگیرید. اما مهاجران افغانستانی با مشکلاتی در این زمینه از جمله مسدود شدن کارت و حساب بانکی یا حتی نداشتن حساب روبه رو هستند. در نتیجه روند انتقال حواله از طریق بانک برای این افراد با مشکلاتی همراه می‌شود. اینجاست که کمک گرفتن از یک سیستم واسطه مانند صرافی و بازرگانی می‌تواند کمک کننده باشد.

ما در بازرگانی آوات تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا این مشتریان عزیز بتوانند به راحتی و در سریعترین زمان ممکن پول مورد نظر خود را انتقال دهند. اگر قصد ارسال و انتقال پول از ایران به افغانستان را دارید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا برای شروع فرایند شما را راهنمایی کنیم.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *