روشهای بازاریابی در روسیه-قوانین بازاریابی در روسیه-چگونه در روسیه بازاریابی کنیم؟راه و روش بازاریابی در روسیه؟بازاریابی و روسیه

روسیه دارای یک بازار تجاری رو به رشد بوده، که راه کارهای ویژه ای برای بازاریابی در روسیه، صادرات و فروش محصولات خود دارد. بنابراین اگر شما قصد انجام تجارت در روسیه را دارید توجه به نکات زیر ضروری است:

 1. انجام مطالعه گزارش های بازار شناسی و بازاریابی در روسیه، قبل از ورود به بازار این کشور
 2. باید دانست که شرکت های که دارای برند تجاری هستند و در بازار بورس شناخته شده می باشند، بیشتر از شرکت های تجاری دیگر موفق هستند.
 3. برای تجارت و بازاریابی در روسیه باید به گردآوری اطلاعات به روز و دقیق از علایق مردم و شرایط اقتصادی جامعه را کسب کرد.
 4. تجار روسی در مواردی مانند قیمت، زمان تحویل کالا، کیفیت، و چگونگی ارائه خدمات به موقع حساسیت زیادی دارند.
 5. معرفی نمودن محصولات و خدمات خود در نمایشگاه های تخصصی و عمومی در هر کجای دنیا می‌تواند توجه بسیار از کشور ها از جمله روسیه را جلب کند.
 6. اشخاصی که قصد دارند برای تجارت به بازار روسیه وارد شوند، می توانند با بخش اقتصادی و رایزنی بازرگانی در سفارت مشورت نمایند.
 7. تمامی خرید کالا و استفاده از خدمات عمومی با پول رایج این کشور صورت می گیرد. البته می توان سایر ارز ها را نیز در بانک ها، صرافی ها و یا هتل ها تبدیل به پول محلی کرد.

مراحل آغاز کار تجاری و بازاریابی در روسیه

شروع فعالیت های تجاری و ثبت شرکت در روسیه، بعد از طی  کردن 8 مرحله و جمع آوری و ارائه اسناد مورد نیاز به اداره های مربوطه مانند اداره بازرگانی، گمرک و…، از جمله اداره ثبت شرکت های تجاری در روسیه، سیستم بانکی، اداره مالیات محلی، مرکز کسب و کارهای مسکو و اتحادیه های صنفی است.

مراحل ثبت شرکت در روسی به شرح زیر می باشد:

 1. دریافت مدرک رسمی تأسیس شرکت
 2. دریافت نامه تمکن مالی از بانک
 3. پرداخت هزینه های مربوط به ثبت
 4. ثبت شرکت در سازمان امور مالیاتی روسیه و دریافت شماره شناسایی مالیاتی
 5. افتتاح حساب بانکی برای شرکت
 6. اطلاع به سازمان امور مالیاتی روسیه از شماره حساب شرکت و دریافت نامه تأیید آن
 7. ثبت کردن شرکت در مرکز کسب‌ و کار های نو در مسکو

مرحله ثبت شرکت و بازاریابی خارجی

با توجه به قوانین ثبت شرکت در این کشور می توان 4 نوع شرکت در روسیه تأسیس کرد و بازاریابی در روسیه بستگی به این دارد که شما در چه نوع شرکتی قرار است کار کنید. این شرکت ها شامل شرکت های تماماً روسی،  شرکت های مشترک بین خارجی- روسی، شرکت های تماماً خارجی و شرکت های بدون نشان حقوقی.

بازاریابی در شرکت های صد درصد روسی : در این شرکت ها تمامی سهامداران روس بوده و ساده ترین نوع ثبت شرکت در روسیه است. حداقل میزان سرمایه برای ثبت این نوع از شرکت ها 600 دلار است و قابل انتقال به هر فرد خارجی یا روس می باشد. بازاریابی در روسیه برای این نوع از شرکت ها بستگی به کالای ارائه شده دارد و چون تمامی سهامداران روس هستند، بنابراین خود بازاریاب نیز باید به زبان روسی و فرهنگ مردم روس مسلط باشد.

شرکت های مشترک بین خارجی- روسی : سهامداران در این شرکت‌ ها هم از اتباع روس هستند و هم  خارجی. شرکت و سرمایه گذار، موظف هستند، که از کشور مبدأ خود، مجوز کار بازرگانی (دریافت کارت بازرگانی یا شرکت مورد تأیید) دریافت نمایند. در این گونه از شرکت ها، یا مسئولیت ها تقسیم شده و یا به طور کامل در اختیار شریک خارجی قرار می گیرند. هر یک از سهامداران خارجی و یا روسی می توانند شخص حقیقی یا حقوقی باشند.

شرکت های خارجی : سهامداران این شرکت ها اتباع خارجی می باشند. البته ممکن است که شرکت خارجی، نماینده شرکت خارجی دیگری در کشور روسیه باشد. شرکت های خارجی باید، تمامی مدارک خود را ترجمه کرده و به تأیید وزارت خارجه برسانند و پس از آن می توانند، از وزارت بازرگانی روسیه مجوز دریافت کرده و ثبت رسمی شوند. هزینه ثبت یک شرکت خارجی در حدود پانصد تا هزار دلار است. ثبت شرکت در روسیه حدود دو هفته زمان برده و دریافت مدارک لازم برای ثبت نیز در حدود 700 تا 1000 دلار هزینه دارد.

شرکت هایی بدون نشانی حقوقی: این شرکت ها برای انجام فعالیت های تجاری کوچک و محدود به کار می روند و بیشتر جنبه پروانه کسب دارند. برای ثبت این شرکت ها نیازی به مکان، شماره حساب ارزی و روبلی و ارائه گزارش مالیاتی مفصل نیست و تنها سالیانه مبلغی معین به عنوان مالیات پرداخت می شود.

هنر فروش و بازاریابی در روسیه

شاید این نکته برای بسیار از شما سؤال باشد، که بعد از ثبت شرکت و به تولید رساندن محصولی چگونه از فروش آن سود ببریم؟ در واقع در جواب این سؤال باید گفت که این وظیفه بازاریابان است که برای فروش بیشتر شما تلاش کنند. بازاریابی در روسیه نیاز به مهارت و تخصص ویژه ای دارد. مخصوصاً اگر شما یک شرکت تمام خارجی داشته باشید. زیرا روس ها انسان های محتاطی بوده و تمایل ندارد که با اشخاص خارجی وارد معامله شوند.

لذا یافتن بازیابی در روسیه کار بسیار سختی است. این بازاریاب باید بداند که چگونه این تجار بدقلق را برای تجارت با شما ترغیب کند. بنابراین اگر به دنبال ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کاری نو در روسیه هستید، به طور جدی به یافتن بازاریابی در روسیه بپردازید. در غیر این صورت بازار روسیه جای مناسبی برای سرمایه گذاری شما نخواهد بود.

مزایایی استفاده از بازاریابی خارجی

از جمله مزایایی که یک بازاریاب برای شما می تواند داشته باشد این است که، بازاریابان می توانند برای محصولات شما مشتریان جدید یافته و با آن ها قرار داد های جدید ببندند.

بازاریابی در روسیه حرفه ا‌ی پر در آمدی نیست. زیرا که اکثر تجار روسی یکدیگر را می شناسند. اما برای اشخاص خارجی وجود بازاریابی در روسیه لازم و ضروری است.

رایزنی در مورد کالا ها و محصولات تولیدی با مشتریان همواره کاری انرژی بر بوده و زمان زیادی از افراد را می گیرد. لذا انجام این کار را به افراد دیگری سپرده و شما منتظر رایزنی با مشتریان شوید. همچنین اگر شما مسلط به زبان روسی و یا فرهنگ آن ها نیستید، اکیداً توصیه می شود که بازاریابان استفاده نمایید.

مقاله مرتبط: بازاریابی در عراق

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ