صادرات کالا به ترکیه از جمله تجارت های محبوب بین تاجران ایرانی است. هر ساله کالاهایی به ارزش میلیون ها دلار بین تجار ایرانی و ترکیه ای مبادله می شود. البته سود هر کالا متفاوت است و این سوال را برای تاجر تازه کار ایجاد می کند که بهترین کالاها برای صادرات به ترکیه چه چیزی است؟

بهترین کالا برای صادرات از نظر یک تاجر کالایی است که هزینه زیادی برای صدور آن وجود نداشته باشد ، مشکلات قانونی نداشته باشد و به راحتی بتوان مدارک قانونی مرتبط را تهیه کرد ، ارسال این کالا باید آسان باشد و در نهایت سود خوبی را عاید تاجر کند. هر چه کالای ارسالی ارزش بیشتری داشته باشد و سود بیشتری نصیب تاجر کند ، تاجران بیشتری به صادرات آن علاقه پیدا می کنند.

به طور طبیعی وسایلی که در بازار کشور هدف( در اینجا ترکیه) تقاضای زیادی دارند ولی عرضه این کالا در آن بازار کم است ، بهترین کالا برای صادرات به ترکیه هستند.

بهترین کالاها برای صادرات به ترکیه

چند نمونه از بهترین کالاها صادرات به ترکیه

1 – کالاهای نفتی

همیشه پرسودترین کالا برای تجارت های جهانی نفت و فرآورده های نفتی بوده است. به خصوص چون کشور ترکیه در سرزمین خود میزان نفت خیلی کمی دارد و نیاز دارد تا این سوخت پر مصرف را از کشورهای دیگر وارد کند. ایران به عنوان یک کشور که منابع زیادی از نفت دارد هر ساله نفت زیادی به ترکیه می فرستاده است. هر چند در سال اخیر هر چند که نفت هنوز هم یکی مورد از بهترین کالاها برای صادرات به ترکیه است ، ولی مقدار آن کاهش داشته است. برای این مسئله دو دلیل وجود دارد. یکی از آن ها بیماری جان سخت و مقاوم کرونا است که تمام تجارت ها و تاجرها را در تمام جهان محدود کرده است.

دلیل دیگر که کمی جدی تر است و باعث می شود تاجران تلاش بیشتری برای کار خود کنند ، وجود کارخانه های نوظهوری در ترکیه است که برای ساخت مشتقات نفتی و یا وسایلی که از مشتقات نفت ساخته می شوند ، کمک زیادی می کند در نتیجه نیاز به واردات مشتقات نفتی را کم می کند. البته هنوز نفت خام در این کشور مقدار کمی دارد پس نفت خام بهترین کالا برای صادرات به ترکیه محسوب می شود.

2 – فلزات

آهن و فلزهای دیگر از مواردی در دنیای صادرات هستند که سود زیادی دارند و به تاجرهای نوپا توصیه می شوند. ایران از نظر وجود این فلزات ، سرزمین غنی محسوب می شود به همین دلیل به راحتی می توان علاوه بر برطرف کردن نیاز بازار ایران ، آن را صادر کرد. و از طرف دیگر باید بدانید که تحریم های موجود روی فلزات ایرانی در عمل تقریبا تاثیری روی این تجارت نداشته و همچنان سود زیاد و قابل توجهی را به تجار فلز ایرانی ارائه می کند به همین دلیل می توان گفت آهن ، فولاد و بقیه فلزات همگی ، بهترین کالا برای صادرات به ترکیه به ترکیه هستند.

3 – بلور

کالاهایی که جنس شیشه ای دارند یا قسمت مهمی از آنها را شیشه تشکیل می دهد. یکی از سوالاتی که در اینجا ایجاد می شود این است که ترکیه محصولات شیشه ای را تولید می کند و به طور دائمی ثابت کرده است که کیفیت کالای زیادی دارد به طوری که حتی بهتر از محصول ساخته شده و تولید شده در ایران است. پس چرا و به چه عللی وسایل شیشه ای ، سود زیادی در حوزه صادرات به ترکیه دارد و از بهترین کالاها برای صادرات به ترکیه به حساب می آید و هر روز تعداد بیشتری از ایران به مقصد ترکیه صادر می شود؟

کالاهای شیشه ای هم از بهترین کالاها برای صادر شدن به ترکیه هستند.

ما از قبل می دانیم که کشور ترکیه نفت ندارد و هر چند کشوری است که در قسمت صنعت پیشرفت زیادی داشته و محصولات قوی را تولید می کند ، هنوز باید نفت خام را وارد کند. این مسئله و مسائل دیگری باعث می شود تا در ترکیه تولید و ساخت محصولاتی که برای ساخت آن ها نیاز به نفت یا مشتقات آن دارند ، گران باشند و مردم عامه ترکیه تمایل خود را به محصولات مشابه ایرانی با کیفیت قابل قبول ولی قیمت کمتر نشان دهند.

4 – زعفران

یک کالای دیگر که به عنوان بهترین کالا برای صادرات به ترکیه شناخته می شود ، زعفران است. ترکیه خود زعفران را کشت می کند ولی این مانع از خرید زعفران از تاجران ایرانی نمی شود. چون زعفران در ایران به میزان خیلی کشت و تولید می شود و به دلیل سابقه و رقابت بالای تولید ، زعفران تولید شده در کشور ما کیفیت و در نتیجه طرفدارهای زیادی در گوشه گوشه دنیا دارد. یکی از کشورهایی که علاقه زیادی به زعفران ایرانی نشان داده و خرید بالایی از این محصول دارد ، ترکیه است و تاجر ایرانی با صادر کردن این محصول می تواند در مدت کمی به سود مورد انتظار خود برسد.

کیفیت زعفران ایرانی باعث می شود در ترکیه طرفدارهایی داشته باشد.

5 – خرما

مورد بعدی در لیست بهترین کالا برای صادرات به ترکیه ، خرما است. ترکیه مردمی با مذهب اسلام دارد و این یعنی مردم علاقه زیادی به مصرف خرما دارند و بازار کشور ترکیه نیاز زیادی به آن دارد. به خصوص در ماه رمضان و شروع روزه داری ، استفاده از این محصول به مراتب زیاد می شود. در نتیجه ترکیه هر سال مقدار خیلی زیادی از این کالا را چه از ایران و چه از کشورهای دیگر وارد می کند.

6 – دارو

ایران در صادرات اقلام دارویی به ترکیه هم دستی دارد. این تجارت پتانسیل بالایی دارد و اگر تاجرهای جوان ریسک پذیری داشته باشند و بتوانند از فردی آگاه راهنمایی بگیرند ، می توانند سود زیادی را دریافت کنند و دارو می تواند بهترین کالاها برای صادرات به ترکیه باشد.

مشاوره در مورد بهترین کالاها برای صادرات به ترکیه

کالاهای زیادی برای صادرات به ترکیه وجود دارد. این بحث زمان بر ، پیچیده و خاص است. بنابراین اگر در بحث صادرات به کشور ترکیه مصمم و جدی هستید و می خواهید کالای مناسب را انتخاب کنید یا اگر کالای مورد نظرتان را پیدا کرده اید و می خواهید در مورد نحوه ارسال و صادرات آن اطلاعاتی پیدا کنید ، بهتر است از مشاورهای حرفه ای کمک های تخصصی بگیرید. مشاورهای آوات کاملا به مسائل صادرات به ترکیه و بهترین کالا برای صادرات به ترکیه مسلط هستند و شما می توانید مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

مقاله پیشنهادی: صادرات به ترکیه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ