ترخیص کالا

ترخیص کالا از دبی

ترخیص کالا ازدبی

شهر دبی یکی از مهم ترین مراکز معاملات تجاری و اقتصادی در آسیا و خاورمیانه محسوب می شود به همین خاطر ترخیص کالا از دبی در حجم وسیعی صورت می گیرد که شرایط خاص خود را دارد .

اولین شهری که با کشور چین شراکت تجاری برقرار کرد دبی می باشد که با توجه به موقعیت استراتژیکی که در خاورمیانه دارد برای اکثر دفاتر رسمی شرکت های معتبر و بزرگ بین المللی نقش میزبان را ایفا می کند .

یکی از معروف ترین قطب های تجاری ، کشور امارات می باشد که در حوزه‌ی خلیج فارس واقع شده است ، این کشور از نظر تجاری و اقتصادی ارتباطات گسترده ای را با دیگر کشورها از قبیل کشور ایران برقرار کرده است .

شایان ذکر است کشور ایران یکی از کشورهای بزرگ آسیا می باشد که در مقوله‌ی صادرات و واردات کالا سالیانه تعداد زیادی ترخیص کالا ازدبی دارد به این صورت که سالیانه حجم زیادی معاملات تجاری میان کشور ایران و امارات انجام می گیرد .

شرایط و قوانین ترخیص کالا از دبی

افرادی که تمایل به واردات کالا از دبی دارند لازم است که راجع به قوانین و مقررات ترخیص کالا از دبی اطلاعاتی را کسب نمایند چرا که این امر از فرایند خاصی برخوردار می باشد .

شرکت هایی که در زمینه‌ی ترخیص کالا فعالیت دارند به دلیل تسلط بر قوانین مربوط به ترخیص کالا قادر هستند اجناس و کالاهای وارداتی شما را با هزینه و زمانی مقرون به صرفه ترخیص کنند و آرامش خاطر قابل توجهی را به شما هدیه دهند .

قوانین مربوط به ترخیص کالا در دبی تقریبا مشابه با قوانین مربوط به ترخیص کالا در کشور ایران است ، به بیانی جهت وارد کردن کالا از دبی لازم است که با قوانین گمرکی که در ایران حاکم است آشنایی داشته باشید .

شایان ذکر است برای صادرات کالا به شهر دبی ، کالاها به صورت دریایی و هوایی به کشور امارات صادر می گردد و عملیات مربوط به ترخیص کالا هم در گمرکات واقع در بنادر و هم فرودگاه های این شهر قابل انجام است و همچنین تمامی پرداخت های مربوط به عوارض و حقوق گمرکی مطابق با قوانینی که در کشور امارات مصوب می باشد انجام می شود .

مراحل ترخیص کالا از دبی

صادرات و واردات از اهمیت و در عین حال حساسیت ویژه ای برخوردار می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد ،

 

ترخیص کالا ازدبی نیز مراحل خاص خود را دارد که به شرح زیر است :

– استعلام مشخصات کالاها : یکی از مراحل مهم ترخیص کالا از دبی اخذ مشخصات کامل فنی و همچنین دریافت قیمت کالا می باشد که هنگام ترخیص کالای مورد نظر باید مورد توجه قرار بگیرد ، کلیه‌ی بازرگانان و خریداران ایرانی که قصد دارند کالا از دبی وارد کنند مؤظف هستند که اطلاعات مذکور را از فروشندگان در کشور امارات اخذ نمایند و در بخش اظهارنامه‌ی ترخیص کالا درج نموده و آن را به سازمان گمرک مربوطه تحویل بدهند .

– اتخاذ تصمیم جهت محاسبه‌ی هزینه ها : میزان قیمت کالاهایی که از دبی وارد کشور ایران می شوند به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از : قیمت نهایی کالا ، زمان فروش کالا ، میزان تقاضا ، شرایط فروش در بازار داخلی و … که در امر ترخیص کالا در دبی دارای اهمیت خاصی می باشد .

در این خصوص فروشنده باید پیش فاکتور مربوط به قیمت کالا را که مطابق با مفاد و شرایط دو جانبه می باشد به اداره‌ی گمرک مربوطه ارائه دهد ، بهتر است شرکت های تجاری قبل از اینکه دست به انجام واردات کالا بزنند در زمینه‌ی تعرفه های مربوط به گمرک و شرایط آن اطلاعاتی را کسب نمایند تا بتوانند بدون دغدغه کالای مورد نظر خود را ترخیص نمایند .

– تعیین قیمت نهایی کالا : هنگامی که برگه‌ی مربوط به ترخیص کالا از دبی صادر شود و همچنین مراحل مربوط به ترخیص کالا انجام شود قیمت تمام شده‌ی کالا نیز مشخص خواهد شد به این صورت که پس از خرید کالا از بازرگانان دبی لازم است که محاسبات مربوط به گمرک نیز انجام شود و با اخذ برگه‌ی ترخیص کالا قیمت تمام شده تعیین گردد .

– اخذ مجوزهای لازم برای کالاها : هنگامی که کالاهای وارداتی و تجاری به اداره‌ی گمرک وارد می شوند لازم است که کلیه‌ی استانداردها و مجوزهای مورد نیاز دریافت شده باشد چرا که تحویل مدارک مورد نیاز که نشان دهنده‌ی سلامت و صحت کالای مورد نظر به اداره‌ی گمرک است بسیار مهم می باشد به این صورت که گمرکات ، کلیه‌ی قوانین تجارت داخلی و روادید را بدون در نظر گرفتن کشوری که طرف قرارداد با بازرگانان ایرانی است به هنگام ترخیص کالا در دبی اجرا خواهند کرد ، از قبیل ممانعت از ورود کالاهای ممنوعه مانند : مواد مخدر ، مشروبات الکلی و همچنین نظارت بر بهداشت و سلامت اجناس و … که برای این امر کلیه‌ی اسناد مرتبط با کالاها به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از اخذ تأییدیه از جانب بازرگانان و فروشندگان دبی مراحل دیگر ترخیص کالا در دبی انجام می شود .

– هزینه‌ی ترخیص کالا از دبی : ترخیص کالا از تمامی کشورهایی که در حوزه‌ی خلیج فارس واقع شده اند خصوصا دبی نسبت به سایر نقاط بسیار مقرون به صرفه است چرا که ترخیص کالا در دبی تعرفه‌ی مالیاتی جهت صادرات و واردات کالا را شامل نمی شود و همچنین هزینه های مربوط به عوارض گمرکی نیز در کشور امارات ۵ درصد است به همین خاطر هزینه‌ی ترخیص کالا در دبی بسیار مقرون به صرفه می باشد .

 

جهت اطلاعات بیشتر به مقاله ی مراحل ترخیص کالا مراجعه کنید.

 

این مقاله در مورد ترخیص کالا ازدبی می باشد و پیرامون شرایط ترخیص و همچنین مراحل آن اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد ، با توجه به اینکه این شهر حجم وسیعی از معاملات تجاری را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است بسیار مورد عنایت افرادی قرار دارد که در امر صادرات و واردات فعال هستند ،

خواندن این محتوا اطلاعات مفیدی را درباره‌ی ترخیص کالا از دبی در اختیار شما قرار می دهد .

مدت زمان لازم برای مطالعه‌ی این مطلب حدود ۷ دقیقه می باشد .

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *