ترخیص کالا

ترخیص کالا از گمرک بوشهر

ترخیص کالا از گمرک بوشهر

ترخیص کالا از گمرک بوشهر- مزایای ترخیص کالا از گمرک بوشهر-زمان ترخیص کالا از گمرک بوشهر- مدارک لازم ترخیص کالا از گمرک بوشهر- مراحل ترخیص کالا از گمرک بوشهر- پذیرش ترخیص کالا از گمرک بوشهر- قوانین ترخیص کالا از گمرک بوشهر-

مزایای ترخیص کالا از گمرک بوشهر بسیار زیاد است این امر سبب می شود که افراد در این مسیر بتوانند به نتیجه قابل قبولی دست یابند.

در نظر داشته باشید که بوشهر از دسته بندرهای بسیار مهم محسوب می شود فعالیت روز افزون این بند در حوزه خلیج فارس سبب شده است که ترخیص کالا از گمرک بوشهر بسیار مشهور باشد. بوشهر دارای موقعیت جغرافیایی بسیار عالی است معمولاً ترافیک ترخیص کالا از گمرک بوشهر زیاد است.

 

مزایای ترخیص کالا از گمرک بوشهر

در ترخیص کالا از گمرک بوشهر می توانید از تخفیف ۲۳ درصدی استفاده کنید. یک سری معافیت های گمرکی برای کالایی که در منطقه تولید و وارد می شود وجود دارد.

برای اجناس گواهی مبدأ در نظر گرفته می شود و در زمان ترخیص کالا از گمرک بوشهر این گواهی می تواند بر روی هزینه تأثیر مستقیمی داشته باشد

با ترخیص کالا از گمرک بوشهر امکان صادرات مجدد یک سری کالاها فراهم شده است.

در گمرک بندر بوشهر ترانزیت های سریع محموله ها را از راه های هوایی و همینطور زمینی و دریایی منتقل می کنند.

دپوکالا سبب می شود که هزینه های انبار کمتر شود. با ترخیص کالا از گمرک بوشهر دسترسی به منطقه ویژه اقتصادی پارس آسانتر است.

دستیابی به کشورهای حوزه خلیج فارس مانند کویت، عربستان ، قطر و بحرین آسانتر است.

در هزینه های باربری ۲۰ درصد تخفیف فراهم شده . همینطور برای هزینه های انبار داری میز تخفیف در حدود ۵۰ درصد دیده می شود.

 

مدارک لازم ترخیص کالا از گمرک بوشهر

به طور کلی دو دسته مدارک برای ترخیص کالا از گمرک بوشهر نیاز است که دسته اول مربوط به کالا و دسته دوم مربوط به صاحب کالا است.

مدارک مربوط به کالا به این صورت است که اولین و مهم ترین مدرک ترخیصیه است، در واقع باید مشخص باشد که کالای مورد نظر از دسته کالای مجاز و یا مشروط است، در نظر داشته باشید که برگه ترخیصیه باید مهر و امضا مربوطه را داشته باشد.

گزینه دوم مخصوص به قبض انبار و بارنامه است. در نظر داشته باشید که بارنامه باید به صورت مکتوب ارائه شود. شما نیاز به پیش فاکتور دارید که اغلب ترخیص کاران از آن به پروفرما یاد می کنند.

دیگر مدارک مورد نیاز برای کالا فاکتور، گواهی مبدأ و ثبت سفارش بازرگانی است. در نظر داشته باشید که در صورت وجود بیمه نامه باشد در لیست مدارک قرار بگیرد.

دسته دوم از مدارک مربوط به صاحب کالا است که شامل اصل کارت بازرگانی ، اصل کارت ملی و کپی هر دو مورد است.

این مدارک برای احضار در گمرکات در اولین مراجعه است.

در این میان دسته سومی نیز وجود دارد که مربوط به افرادی است که از ترخیص کار برای ترخیص کالا از گمرک بوشهر استفاده می کنند که در واقع به آن نماینده صاحب کالا گفته می شود.

این فرد باید اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی وکالت نامه محضری و اصل و کپی معرفی نامه را ارائه دهد. کپی معرفی نامه و دفترچه بیمه وی نیز مهم است.

 

 مراحل ترخیص کالا از گمرک بوشهر

اولین گام برای ترخیص کالا از گمرک بوشهر دریافت اطلاعات اظهار کننده است، اولین حرکت در این مسیر اقدام نسبت به کدینگ است.

باید به بخش کدینگ مراجعه شود و مدارک مربوط به صاحب کالا و نماینده او ارائه داده شود و امضاهای لازم نیز مبذول شود.

در این وضعیت دو کد به نماینده ابلاغ می شود کد اول یک کد ۹ رقمی است که مربوط به شرکت های کالای مورد نظر بوده و کد دوم شماره ملی فرد نماینده است.

تمامی مدارک در این مرحله باید به مهر احضار شد ممهور شود.

سپس صاحب کالا و یا نماینده او به بخش ورود اطلاعات مراجعه می کند و فرم اولیه را تکمیل می کند.

عموماً بهتر است که اظهار نامه داخل شرکت تکمیل شود. بعد از اینکه اظهار نامه تکمیل شد باید نمونه اصلی آن به بخش ورود اطلاعات تحویل داده شود.

در اظهار نامه باید ارزش کالا و وجوه به طور دقیق محاسبه شود.

رقم محاسبه شده باید با ارقام موجود یکسان باشد. پس از ورود اطلاعات و همینطور واریز هزینه های متعلقه کاربر می تواند از طریق رایانه خود اقدام به ذخیره اظهار نامه کند.

در نظر داشته باشید که در ابتدا باید از ذخیره شدن اظهار نامه در کامپیوتر مرکزی مطمئن باشید.

پس از پایان این مرحله اظهار نامه چاپ شده در اختیار صاحب کالا و یا نماینده او قرار می گیرد.

 

 پذیرش ترخیص کالا از گمرک بوشهر

در نظر داشته باشید که پس از اینکه اظهار نامه به چاپ رسید به همراه اظهار نامه دستی باید به قسمت پذیرش تسلیم شود.

در این بخش شرایط اظهارنامه مورد بررسی قرار می گیرد، شایان ذکر است که مسئولیت صحت اطلاعات وجود در اظهار نامه به طور کامل به عهده صاحب کالا خواهد بود. پس از اینکه اظهار نامه از رایانه مرکزی فراخوانی شد، عملیات کوتاژ آغاز می شود و در صورت صحت اطلاعات رایانه یک شماره ثبت اظهار نامه اعلام می کند.

در غیر اینصورت باید مشکلات و مغایرت های موجود برطرف شود.

صاحب کالا و یا نماینده وی تا قبل از اعلام شماره اظهارنامه می تواند هر نوع تغییری را در آن ایجاد کند.

بخش بعدی مربوط به کنترل های گمرکی است، در این مرحله شرایط فیزیکی محصول ارزیابی می شود.

بعد از ارزیابی نتیجه به کارشناس سرویس تحویل داده می شود. کارشناس مزبور در صورتی که صحبت اطلاعات را تأیید کرد به وضعیت کالا یک شماره ارزیابی می دهد.

 

 انتخاب یک ترخیص کار خوب

با توجه به اطلاعات داده شده در این بخش مشخص شده است که ترخیص کالا از گمرک بوشهر کار آسانی نیست و باید فردی که این امر را به عهده می گیرد به طور دقیق بتواند به تمامی شرایط مشرف باشد.

در نظر داشته باشید که وظیفه یک ترخیص کار خوب این است که اقلام وارد شده را به طور سالم و با هزینه ای مقرون به صرفه دریافت کند. اینطور که مشخص شده است افرادی که قصد دارند ترخیص کالا از گمرک بوشهر را خودشان به تنهایی انجام دهند باید به جدیدترین قوانین ترخیص کالا از گمرک بوشهر به طور کامل مسلط باشند در این مسیر هر نوع اشتباهی ضررهای جبران ناپذیری فراهم خواهد ساخت.

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *