ترخیص کالا

ترخیص کالا بندر شهید رجایی

ترخیص کالا بندر شهید رجایی

ترخیص کالا بندر شهید رجایی-قوانین ترخیص کالا بندر شهید رجایی- اصول ترخیص کالا بندر شهید رجایی-اسناد لازم ترخیص کالا بندر شهید رجایی- بازرسی ترخیص کالا بندر شهید رجایی-مجوزهای ترخیص کالا بندر شهید رجایی-

افرادی که قصد دارند ترخیص کالا داشته باشند بهتر است حتی اگر روند کار را به یک نماینده قانونی می سپارند خود نیز به طور دقیق بر روی مراحل کار نظارت کامل داشته باشند. در نظر بگیرید که به طور کلی در بررسی های اخیر اینطور که مشخص شده است ترخیص کالا بندر شهید رجایی نیاز به رعایت اصول اظهاری دارد و این مهم باید به طور همروند با سایر بخش ها پیش برود، در این مقاله فیلترهای مهمی که در ترخیص کالا دیده می شود را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تعریف ترخیص کالا بندر شهید رجایی

در این بخش می خواهیم به زبان ساده بگوییم که وقتی صحبت از ترخیص کالا بندر شهید رجایی می شود در واقع به چه موضوع مهمی اشاره می شود و هدف اصلی چیست. به طور کلی ترخیص کالا به پروسه ای گفته می شود که در طول آن کالا برای ورود به یک کشور و یا خروج از آن می بایست طبق مسیر های قانونی از گمرک عبور کند.

تعریف دیگری نیز برای ترخیص کالا دیده می شود که شاید درک آن آسانتر باشد، در واقع ترخیص کالا بندر شهید رجایی سندی است که به شرکت های کشتیرانی ارائه می شود و این برگه نشان می دهد که حقوق گمرکی به درستی پرداخت شده و مجوز حمل کالا نیز صادر شده است.

اما اگر بخواهیم تعریف علمی از ترخیص کالا بندر شهید رجایی داشته باشید به این شکل است که مدارک لازم برای صادرات و واردات محصولات به کشورهای مربوطه از سوی صاحب کالا آماده شود و امور گمرکی بر روی آن انجام شود و هزینه ها به طور دقیق پرداخت شده و محموله از گمرک تحویل گرفته شود و با مدارک مربوطه به طور دقیق ترخیص شود. بنابراین ترخیص کالا بندر شهید رجایی پروسه ای نسبتاً پیچیده ، حساس و زمانبر است.

 

اسناد لازم ترخیص کالا بندر شهید رجایی

یک سری از اسناد، اسناد واردات نامیده می شود که در روند واردات به انها نیاز دارید. به عنوان مثال سفارش خرید از خریدار در این گروه قرار می گیرد.

فاکتور فروش از منبع ci، گواهی مبدأ co و بارنامه BL در مسیر قرار دارد.

در لیست اسناد ورود باید اعلامیه ورود و همینطور لیست بسته بندی PL نیز قرار بگیرد.

اسناد دیگری نیز باید لحاظ شود به عنوان مثال سفارش خرید از خریدار ، صورتحساب حمل و هر سند دیگری که طبق شرایط LC باید توسط خریدار مبذول شود.

مدارک لازم برای ترخیص کالا بندر شهید رجایی

برای ترخیص کالا بندر شهید رجایی باید سه سری مدارک از کالا، صاحب کالا و نماینده وی لحاظ شود.

در خصوص کالا باید برگه ترخیصیه، قبض انبار، بارنامه، پیش فاکتور، گواهی مبدأ، ثبت سفارش بازرگانی و همینطور بیمه نامه لحاظ شود.

در خصوص صاحب کالا باید اصل و کپی کارت بازرگانی و کارت ملی وی و در خصوص نماینده صاحب کالا ( فرد ترخیصکار) نیز باید اصل و کپی کارت ملی، وکالت نامه، معرفی نامه برای گمرک مربوطه، کارت بازرگانی مبذول شود.

نامی که برای نماینده صاحب کالا به منظور ترخیص کالا بندر شهید رجایی در نظر گرفته می شود کارگزار رسمی گمرک، ترخیص کار و همینطور حق العمل کار از اسامی هستند که در این مسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

حال قصد داریم شما را با مجوزهای ترخیص کالا بندر شهید رجایی آشنا سازیم، یادمان نرود که هرچه اطلاعاتمان در خصوص ترخیص کالا بندر شهید رجایی بیشتر باشد می توانیم این مسیر پر پیچ و خم را آسانتر طی کنیم.

به طور کلی برای اینکه یک محصول وارد شود و به بخش ترخیص برسد باید جنبه بازرسی و کنترل آن به طور دقیق بررسی شود. هدف از این بخش این است که کالاهای وارداتی از نظر سلامت، کیفیت، استاندارد، ایمنی بودن، شرایط زیست محیطی و … تایید شده باشد.

به این ترتیب یک سری مجوز برای ترخیص کالا بندر شهید رجایی در نظر گرفته شده است که باید به آن اهمیت داده شود در زیر به صورت خلاصه دار اسامی مجوزهای مورد نیاز را تا حد امکان لیست می کنیم:

مجوز بهداشت سازمان غذا و دارو، مجوز استاندارد اجباری وابسته به سازمان ملی استاندارد ایران، مجوز قرنطینه نباتی و دامی، مجوز وزارت امور خارجه، مجوز ناریه، مجوز بازل، مجوز وزارت جهاد کشاورزی، مجوز سازمان حفاظت از محیط زیست، مجوز تجهیزات پزشکی، مجوز دامپزشکی، مجوز ارشاد، مجوز انرژی اتمی ، مجوز مخابرات، مجوز داخانیات و …. از دسته لیست بسیار مهم محسوب می شود.

 بازرسی ترخیص کالا بندر شهید رجایی

به طور کلی سه نوع بازرسی به نام های COI،VOC،IC وجود دارد که باید برای ترخیص کالا بندر شهید رجایی مورد بررسی قرار بگیرد.

در وضعیت بازرسی باید خریدار حدود بازرسی را به اطلاع فرد سازنده و یا فروشنده برساند، از طرف دیگر در صورتی که موافقت فروشنده در این مسیر وجود نداشته باشد مسئولیت به عهده صاحب کالا بوده و نماینده وی مسئولیتی ندارد.

برای بازرسی کالا در ابتدا ایمنی کالا مورد بررسی قرار داده می شود، از سمت دیگر نیز اسناد و مدارک مورد نظر مورد بررسی قرار می گیرد.

تمامی مدارک باید یک هفته قبل از انجام بازرسی ها مورد بررسی قرار بگیرد.

بسته بندی کالا به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد شفاف بودن بسته بندی، مشخصات دقیق آن و همینطور استانداردهای لازم در زمینه بسته بندی کالا باید به طور دقیق و مشخص دنبال شود.

 

 قوانین ترخیص کالا بندر شهید رجایی

در شرایط ترخیص کالا بندر شهید رجایی به طور دقیق قید شده است که اقلام باید در لیست مجاز و یا مشروط قرار بگیرد در صورتی که این گزینه رعایت نشود قطعاً ترخیص کالا بندر شهید رجایی دچار مشکل می شود.

به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه روند کار بسیار صحیح پیش برود سعی کنید از یک نماینده قانونی و یا ترخیص کار استفاده کنید این فرد به تمامی قوانین و اصول ترخیص کالا بندر شهید رجایی به طور کامل مسلط است و این موضوع سبب می شود که در صورت بروز هر نوع مشکلی شرایط بسیار عالی پیش برود، در نظر داشته باشید که افرادی که قصد دارند ترخیص کالا بندر شهید رجایی به صورت حرفه ای داشته باشند باید گزارش نویسی دقیق در ورند ترخیص باری خود تهیه کنند. شما می توانید از تیم های مشاور ما نیز کمک بخواهید.

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *