تعرفه گمرکی واردات قطعات خودرو

امروز می خواهیم در ارتباط با تعرفه واردات قطعات خودرو صحبت کنیم موضوعی که به دلیل کاهش کیفیت خودروهای داخلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده و هستند کسانی که در این راه درآمدهای بسیار بالایی برای خود کسب می کنند. در مورد واردات خودرو از گرجستان بسیار پر سود است در مقاله جداگانه پرداختیم و اکنون موضوع واردات قطعات خودرو را مطرح کرده ایم.
متاسفانه در سال های اخیر و به دلیل وجود برخی تحریم ها و کاهش ورود مواد اولیه کارخانجات تولیدی قطعات خودرو در داخل کشور، روز به روز شاهد کاهش کیفیت قطعات خودروی داخلی هستیم. همین مساله تولید خودروهای داخلی را با افت کیفیت مواجه کرده و بیش تر مردم تمایل به خرید خودروهای خارجی هستند.

در این میان آشنایی با تعرفه واردات قطعات خودرو می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت خودروهای داخلی باشد.

موضوعی که دولت هم باید آن را حمایت کند در حالی که چنین حمایتی از سوی دولت برقرار نشده و به دلیل بالا بودن تعرفه واردات قطعات خودرو، بسیاری از این لوازم به صورت قاچاق وارد کشور ایران می شود.

در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان قطعات خودرو، محصولات خود را به صورت کامل از کشورهای خارجی تهیه می کنند.

هم چنین برخی دیگر از این تولید کنندگان قطعات خام را از خارج تهیه می کنند و تنها مشغول به موناژ این قطعات هستند.

تمامی این موارد باعث بالا رفتن اهمیت تعرفه واردات قطعات خودرو در ایران شده و ما هم در این مقاله می خواهیم به این موضوع بیشتر اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

ثبت سفارش لوازم یدکی

در حال حاضر بسیاری از این کالا از طریق مسیر قاچاق وارد کشور می شود.

این قضیه دلایل متعددی می تواند داشته باشد که من جمله ضعف مدیریت در ساختارهای تولیدی در زمینه قطعات خودرو، افزایش بیکاری در میان افراد و هم چنین ممنوعیت های اضافی دولت برای این واردات و مهم ترین دلیل افزایش این موضوع در چند سال اخیر است.

تمامی این مسائل باعث افزایش قاچاق این کالا شده و روز به روز شاهد افزایش چشمگیر این آمار هستیم.
چاره کار برای واردات قانونی قطعات خودرو در خود دولت نهفته است به صورتی که بتواند ضعف های ساختاری را در تولید این قطعات برطرف نماید و هم چنین قوانین اضافی را در خصوص واردات این قطعات برطرف سازد و در آخر کاهش تعرفه واردات قطعات خودرو را انجام می دهد.

تمامی این موارد شدنی است به طوری که دولت برنامه ایی دقیق در خصوص آن داشته باشد.

لوازم یدکی وارداتی

اما جدای از واردات قطعات خودرو ، خود این واردات نکاتی دارد که لازم می دانیم آن را برای شما عزیزان بیان کنیم.

در حالت کلی بزرگ ترین مرکزی که خرید و فروش این قطعات را انجام می دهد، شهر دبی است.

هم چنین اگر قطعات خودرو از گمرک خرمشهر وارد کشور شود، این نوع واردات شامل تخفیف های ویژه ای می شود و همین نکات برای افرادی که می خواهند وارد این حوزه شوند بسیار مهم و ضروری است.

در آخر باید بگوییم که کشورهای چین، ژاپن، آلمان و آمریکا دارای بیشترین صادرات قطعات خودرو در منطقه خاورمیانه هستند و اگر با شرکت های بزرگ این کشورهای در زمینه واردات قطعات خودرو همکاری داشته باشیم، می توانیم تعرفه را روز به روز کاهش دهیم.

در حال بارگذاری 1 / 1 – تعرفه واردات قطعات خودرو.jpg جزئیات پیوست تعرفه واردات قطعات خودرو

لیست قطعات وارداتی خودرو

اما می رسیم به نکته اصلی در رابطه با این مقاله که بسیاری از تاجران و تولید کنندگان به دنبال آن هستند.

یعنی فهمیدن تعرفه واردات قطعات خودرو در ایران. هر شخصی که می خواهد در زمینه تامین و تولید قطعات خودرو فعالیت داشته باشد باید با این تعرفه آشنایی داشته باشد و بتواند آن را برای کسب و کار خود به کار ببند، پس شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کنیم.
• در زمینه لوازم یدکی خودرو، تعرفه واردات قطعات خودرو در ردیف 8708 جدول تعرفه قرار می گیرد.
• برای شمع ماشین سواری و ترخیص آن در گمرک، تعرفه گمرکی در ردیف 85111000 قرار می گیرد، هم چنین نکته ای که در این خصوص اهمیت دارد برای واردات شمع ماشین سواری، دارای 22 درصد حقوق گمرکی است.
• اما در زمینه ترخیص کاسه و دیسک ترمز کامیون و ماشین های سنگین، تعرفه گمرکی در ردیف 87083021 قرار می گیرد، هم چنین حق گمرکی برای این دسته از محصولات شامل 15 درصد است.

مهم ترین قطعات وارداتی

• اما یکی از مهم ترین قطعات خودرو و وانت شامل جعبه دنده برای ترخیص در ردیف 87084020 قرار می گیرد. هم چنین میزان سهمی که گمرک از واردات این قطعات می برد شامل 20 درصد است.
• تعرفه واردات قطعات خودرو برای کمک فنر ماشین های سواری و وانت 87088011 است و حقوق گمرکی آن شامل 20 درصد است.
• تعرفه برای کلاچ تراکتور و ماشین سواری 87089311 است و حقوق گمرکی برای آن شامل 20 درصد است.
• اما تعرفه برای ایربگ 87089510 است و حقوق گمرکی برای این قطعه شامل 20 درصد می باشد.
• در ضمن باید یادآوری کنیم که تعرفه واردات قطعات خودرو به صورت عددی محاسبه می شود به فرض مثال این تعرفه برای یک عدد شمع شامل 500 تومان است.

مشاوره تجارت قطعات خودرو و تعرفه واردات قطعات خودرو

امروزه برای هر کاری که اطلاعاتی در رابطه با آن نداریم باید حتما با کسانی مشورت کنیم که در این زمینه به قول معروف لباس پاره کرده اند و خود قبلا این کار را چندین بار انجام داده اند. در زمینه واردات و صادرات قطعات خودرو نیز شما باید با افراد و یا شرکت هایی مشاوره بگیرید که خود قبلا در این کار بوده اند و توانسته اند تا کنون چندین شرکت را راهنمایی کنند.

مساله تعرفه واردات قطعات خودرو یکی از مسائل حساس کشور ایران به حساب می آید.

به خصوص در سال های اخیر که فشارهای زیادی بر روی دولت برای کاهش کیفیت محصولات تولیدی در زمینه قطعات خودرو وارد بوده، این قضیه بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

تمامی تاجران و فعالان اقتصادی برای این که بتوانند در زمینه این تعرفه اطلاعات خود را تکمیل کنند نیاز است که از مشاوره یک شرکت فعال در این زمینه استفاده کنند. شرکت بازرگانی آوات با سال ها تجربه در این زمینه آمادگی خود را در جهت انجام مشاوره تعرفه واردات قطعات خودرو اعلام می دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه در تعرفه واردات قطعات خودرو
  1. دیدگاه *با سلام اگه ممکن است بفرمایید هزینه حمل وتعرفه گمرکی صفحه کلاج خودروی سواری به وزن 4کیلوگرم از استانبول به تهران چقدر میشود

  2. دیدگاه *با سلام و عرض ادب،

    با کمال احترام میخواستم از شما در زمینه واردات قطعات خودرو از المان به ایران یا کشورهای خاورمیانه مشاوره بگیرم.
    در حال حاضر در آلمان اقامت دارم و به طور مختصر از هزینه های گمرک آلمان و قوانین تعرفه های صادراتی اطلاع دارم.
    در مورد مقدار سرمایه خواستم از شما مشاوره بگیرم و ایجاد دفتر و استخدام نیرو در آلمان، همچین دنبال شریک تجاری هستم در این زمینه.
    با تشکر.سالم بمانید.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ