حمل و نقل و ارسال کالا

حمل بار به ارمنستان از چه روش هایی انجام می شود؟

حمل بار به ارمنستان

ارمنستان یکی از همسایه های ایران است که فقط مرز زمینی با کشور ما دارد و این موضوع، روش دریایی را از بحث خارج می کند. با حذف دریا دو روش دیگر برای حمل بار به ارمنستان باقی می ماند.

حمل بار به ارمنستان

روش های حمل بار به ارمنستان

۱ – از هزاران سال پیش راه زمینی برای جا به جایی استفاده می شد. با سپری شدن زمان و پیشرفت جاده ها و وسایل حمل و نقل، این روش بیشتر مورد توجه قرار گرفت. تنها مشکلی که در این روش وجود دارد، مدت زمان لازم برای انجام کار است.

دو روش حمل بار زمینی و هوایی برای انتقال بار به ارمنستان وجود دارد.

بنابراین برای کسانی که از نظر زمانی کمبودی ندارند، روش جاده ای می تواند بسیار به صرفه باشد. این روش قیمت های کمتری دارد و امنیت خوبی دارد.

۲ – دومین روشی که معرفی می کنیم برای کسانی کاربرد دارد که در مضیقه زمانی قرار دارند و باید هر چه سریعتر بار خود را به ارمنستان برسانند. در روش هوایی حمل بار به ارمنستان، سرعت انتقال بالا است و متقاضی می تواند در زمان کمی کالای خود را به دست آورد. اما در مقابل باید هزینه هایی بسیار بالاتر از روش زمینی بپردازد. هواپیماهای باری ظرفیت خیلی زیادی برای کالاهای مختلف دارند و می توانند وزن زیادی را تحمل کنند. اما برای استفاده از این روش باید میزان زیادی پول خرج کنید و اگر بار شما کمتر از اندازه لازم باشد، در هر حال باید هزینه های حداقل بار را بپردازید.

برای رساندن بار به ارمنستان باید نکات زیادی را رعایت کنیم و قوانین بسیاری وجود دارد که باید مراعات کنیم.

چه نکاتی در حمل بار به ارمنستان ضرورت دارد:

۱ – اسناد و مدارک

همه ی اسنادی که برای خروج بار از ایران و ورود آن به ارمنستان لازم است را آماده داشته باشید تا در طول مسیر به مسئله خاصی برخورد نکنید. معمولا باید این اسناد را به شرکت حمل ارائه کنید چون آن ها خدمات ترخیص از گمرک را نیز ارائه می کنند. علاوه بر این اطلاعات دیگری را نیز باید به شرکت حمل بسپارید. این اطلاعات عبارتند از:

  • اطلاعات متقاضی: چه کسی برای فرستادن بار به ارمنستان درخواست داده و آدرس او در ایران و ارمنستان چیست. شرکت های حمل باید به طور دقیق مشتری خود و محصولات او را بشناسند.
  • اطلاعات دیگر برای حمل بار به ارمنستان، اطلاعات مهم بار است. بار از کجا ارسال شده و به کجا می رود. همینطور وزن آن، تعداد کالا و هر اطلاعات مهم دیگری در این باره را باید مشخص کنید.

۲ – بسته بندی

نحوه بسته بندی بار در حمل آن اهمیت خیلی بالایی دارد. به خصوص در زمان هایی که بار از طریق جاده جا به جا می شود، نداشتن بسته بندی صحیح باعث صدمه دیدن وسایل می شود. به همین دلیل استفاده از کارکنان شرکت حمل بهترین روش برای بسته بندی کردن بار است. البته بعضی از متقاضیان شخصا کار بسته بندی را انجام می دهند که در صورت بروز مشکلی به دلیل بسته بندی نامناسب، مسئولیت آن بر عهده خود متقاضی خواهد بود.

۳ – شرکت معتبر

استفاده از شرکتی که سابقه کاری در حوزه حمل بار به ارمنستان دارد، اهمیت زیادی دارد. شرکت های با تجربه و موفق خدمات بیشتری با قیمت مناسب ارائه می کنند و سپردن کار حمل بار به آن ها به معنی آرامش خاطر بیشتر است.

۴ – روش مناسب

صرفا به این دلیل که یک روش قیمت مناسبی دارد، از آن استفاده نکنید. تک تک مراحلی که در این روش انجام می شود را چک کنید و خدماتی که ارائه می شود را هم بررسی کنید و اگر واقعا برای کار شما مناسب بود آنگاه آن را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید همیشه بالاترین قیمت به شما مناسب ترین روش را ارائه نمی دهد و همیشه ارزان ترین قیمت بدترین خدمات را شامل نمی شود.

حمل بار به ارمنستان چه هزینه هایی دارد:

بیان یک مقدار ثابت به عنوان هزینه هایی که فرستادن بار به کشور ارمنستان دارد، ممکن نیست. چون فاکتورهای زیادی در مقدار دقیق هزینه ها موثر است اما مهم ترین نکاتی که در این هزینه ها موثر است، عبارتند از:

۱ – روش کلی که برای انتقال بار به ارمنستان در نظر می گیرید:

با توجه به شرایط کاری خود تصمیم می گیرید که هوا یا زمین را برای حمل بار استفاده کنید. این دو روش تفاوت زیادی در مزایا و نکات منفی دارند که باعث ایجاد هزینه های خیلی متفاوتی هم می شود. پس با توجه به تصمیم نهایی شما که کدام روش مناسبتر است،  هزینه های مختلفی برای شما ایجاد می شود.

۲ – چه تجهیزاتی برای حمل بار به ارمنستان استفاده می شود:

بسیاری از کالاها نیاز به نگهداری ویژه ای ندارد و فقط اندازه و مدل کامیون حمل به عنوان تجهیزات در نظر گرفته می شود. اما کالاهای دیگری مثل مواد شیمیایی و دارویی به تجهیزات ویژه ای برای نگهداری حمل نیاز دارند و هر نوع تکنولوژی متفاوت باعث ایجاد قیمت های مختلفی می شود.

۳ – سابقه شرکت حمل کالا به ارمنستان چقدر است؟

میزان سابقه کاری و موفقیت و اعتبار شرکت طرف قرارداد شما تاثیری مستقیم در قیمت ها دارد. البته این تاثیر محدود است و مقدار زیادی به کرایه های بار اضافه نمی کند.

۴ – شرکت حمل و نقل به ارمنستان چه سرویس هایی ارائه می کند؟

برای حمل بار به ارمنستان، موقعیت های زیادی وجود دارد که شرکت های حمل اقدام به ساپورت و خدمات رسانی به متقاضی می کنند. مثلا انجام مراحل کاری موجود در گمرک به عنوان یک سرویس از طرف شرکت حمل انجام می شود و یا زمانی که خرده باری به خارج ارسال می شود و متقاضی کارت بازرگانی در اختیار ندارد، می تواند از کارت بازرگانی موجود در شرکت های حمل استفاده کند. بعضی دیگر از خدمات و سرویس های شرکت های حمل عمومی بوده و تقریبا همه شرکت ها این سرویس ها را ارائه می دهند. بطوریکه اگر شرکتی این سرویس را ارائه ندهد در واقع عقب تر از بقیه شرکت ها است. مثلا همه ی شرکت های حمل بار به مقصد ارمنستان، کالاهای دریافتی را بیمه و ضمانت می کنند تا در صورت بروز مشکلی باعث ضرر مالی به متقاضی نشود.

در نهایت با توجه نکات گفته شده و جزئیات دیگر، قیمتی برای کرایه حمل بار به ارمنستان انتخاب شده و به متقاضی اطلاع داده می شود.

مقاله پیشنهادی: صادرات به ارمنستان

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *