حمل و نقل و ارسال کالا

چرا حمل بار زمینی به اروپا توصیه می شود؟

حمل بار زمینی به اروپا

تجارت های امروزه با کشورهای خارجی با امکانات بیشتری نسبت به قرن های گذشته انجام می شود و همین امکانات به تجارت های مختلف رونق می دهد و افراد بیشتری در قشرهای مختلف به تجارت اقدام می کنند. البته هر تاجر باید به نوع وسیله ای که تجارت می کند توجه کند و با دقت کافی تصمیم بگیرد که این کالا باید کی و چطور به مقصد برسد. چون حمل کالا تاثیر شگفت انگیزی در سود تاجر و گسترش تجارت او خواهد داشت. حمل بار زمینی به اروپا توسط تاجران زیادی برای انتقال کالاهای تجاری انجام می شود. ما می خواهیم در اینجا بعضی از دلایلی که این روش را توصیه می کنند به شما توضیح دهیم.

حمل بار زمینی به اروپا

به طور کلی حمل و نقل در تجارت بین کشورهای مختلف چقدر موثر است؟

در پایه ترین حالتی که وجود دارد، خراب شدن یا سالم ماندن وسایلی که برای تجارت انتخاب شده اند، را مطرح می کنیم. با فرض اینکه تاجر با تجربه و صادقی بهترین کالای ممکن برای فروش در کشور خارجی را در نظر بگیرد و بعد از بررسی کردن تمام شرایط فروش آن کالا در خارج، آن را به مقصد اروپایی خود بفرستد. این ارسال می تواند حمل بار زمینی به اروپا باشد یا روش های دیگر. اما چیزی که بین همه روش های حمل به مقصد اروپا باید مشترک باشد این واقعیت است که اگر کالا در بهترین وضعیت خود به کشور اروپایی نرسد، نمی تواند فروش کافی به دست آورد و حتی اگز تاجر بهترین نوع کالایی که می توانسته را هم بفرستد، مدت حمل آن تاثیر زیادی در نتیجه تجارت خواهد داشت.

هزینه های ایجاد شده برای حمل زمینی کالا مهم است.

در تصویری بزرگتر، می توانید هزینه های ایجاد شده برای حمل کالاهای تجاری را در نظر بگیرید. حمل کالا به یک کشور خارجی پول کافی لازم دارد و صبر و برنامه ریزی دقیق برای گرفتن بار در زمان خواسته شده. که به ما این انگیزه را می دهد که در صورت انتخاب کردن راه زمینی، باید به طور دقیق زمان و نتیجه کار حمل کالا را برآورد کنیم تا از ضرر جلوگیری کنیم.

تاثیر حمل بار زمینی به اروپا در سود تاجر

گفته شد که برای تاجر اهمیت حیاتی دارد که بار خودش را سالم به کشور اروپایی مقصد برساند و فقط با این کار می تواند به هدف خود دست پیدا کند و اگر به هر نحوی مشکلی در بارها در زمان منتقل شدن به وجود بیاید، می تواند کل یا قسمتی از سود و یا اعتبار شرکت مبدا را نابود کند.

شرکت های حمل زمینی امروزی که اقدام به منتقل کردن کالا می کنند، قانون اولیه ای دارند که برای اطمینان خاطر بازرگان، بار او را قبل از خارج کردن از انبار بیمه کرده و تضمین می کنند که بار سالم به اروپا برسد. اما حتی تضمین کار در روش حمل بار زمینی به اروپا نیز در صورتی اهمیت دارد که شرکت حمل در عمل ثابت کند که می تواند بارها را بدون مشکل و در زمان قرارداد به مقصد اروپایی برساند.

توجه کنید که قرارداد داشتن با شرکت حملی که دائما به اموال تاجر صدمه برساند و پول بیمه اموال تخریب شده را واریز کند به همان بدی قرارداد داشتن با شرکت های بدون بیمه است. چون با وجود اینکه در ظاهر ماجرا تاجر ایرانی می تواند برای بار از دست رفته خود غرامت کافی بگیرد اما در طولانی مدت به شدت به اعتبار شرکت آسیب وارد می کند و ضررهایی از نوع دیگر به تاجر وارد می کند. حتی ممکن است باعث لغو شدن قرارداد بین طرف اروپایی و ایرانی شود. ولی در بیشتر شرکت هایی که روش حمل بار زمینی به اروپا را استفاده می کنند، از کارکنانی استفاده می شود که به اندازه کافی مهارت در جابه جایی و منتقل کردن محصول مورد نظر دارند و با وجود اینکه بیمه برای تمام سفرهای تجاری آن ها قرار داده می شود ولی معمولا استفاده ای ندارد که به معنی کیفیت بالای کار شرکت حمل زمینی مورد نظر است.

در ادامه باید به موضوع هزینه های مربوط به حمل زمینی به مقصد اروپا بپردازیم. این موضوع مقدار ثابتی ندارد و بسته به مسافت، مقدار بار و … می باشد.

در کل روش حمل بار زمینی به اروپا خودش به دو صورت انجام می شود که هر کدام هزینه متفاوتی در بر می گیرد.

بار را می توان با کامیون یا ماشین های دیگر و با جاده به اروپا فرستاد یا قطار را امتحان کرد. کرایه استفاده از هر کدام با توجه به اینکه چه ماشینی یا چه قطاری با چه امکاناتی در دسترس شما قرار می گیرد، متفاوت است. همینطور اینکه بار تاجر چه اندازه است و چند ماشین یا چند واگن قطار را اشغال می کند، در کرایه بار به اروپا تاثیر دارد.

از گذشته اروپا قاره بزرگی است و کشورهای زیادی را در خود جا داده است. پس این در روش حمل بار زمینی به اروپا باید مشخص کنید که کدام کشور را به عنوان مقصد کالاها در نظر دارید و از چه راهی خواهید گذشت. هر چقدر که ماشین باری یا قطار کشورهای بیشتری را طی کنند و راه طولانی تر باشد، کرایه حمل بار بیشتر است که یعنی در قیمت آخر کالا در کشور اروپایی تاثیر خواهد داشت. اما با وجود این معمولا هزینه هایی که تاجر در حمل زمینی بار می پردازد کمتر از هزینه هایی است که در روش های دریایی یا هوایی خواهد پرداخت.

در آخر باید به مبحث زمان و خوش قولی در تجارت اشاره کنیم. این که تاجر بتواند بار خود را در زمانی که قرارداد اشاره کرده به کشور اروپایی برساند، به شریک های تجاری او نشان می دهد که قابل اعتماد است و می توانند تجارت های بیشتری داشته باشند و به همین دلیل در روش حمل بار زمینی به اروپا تعهد شرکت حمل، اهمیت زیادی دارد.

در بیشتر شرکت های حمل زمینی این اصول اساسی رعایت شده و تاجر می تواند به راحتی و با برنامه ریزی درست بار خودش را از راه های زمینی ارسال کند. اما در نهایت مهم است که تاجر تمام زوایای هر روش حمل کالا را بسنجد و در نهایت تصمیم خود را اتخاذ کند.

مقاله پیشنهادی: صادرات به اروپا

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *