حمل و نقل و ارسال کالا

نحوه حمل خرده بار به آلمان

نحوه حمل خرده بار به آلمان

اگر باری که متقاضی برای ارسال به آلمان در نظر می گیرد کمتر از مقدار خاصی باشد، آن را به عنوان خرده بار می پذیرند. ولی با توجه به اینکه خرده بار ارسالی شخصی است یا تجاری، مدارک متفاوتی را برای ارسال آن به آلمان نیاز خواهید داشت. در ادامه با نکاتی درباره حمل خرده بار به آلمان آشنا می شویم.

نحوه حمل خرده بار به آلمان

مرحله اول: مشاوره گرفتن برای حمل بار به آلمان

مشورت با فرد متخصص در امور حمل بار و خرد بار به کشور آلمان، به متقاضی کمک می کند تا تصمیمات نهایی خود را درباره نحوه فرستادن بار خود به کشور آلمان بگیرد. شاید جدی گرفتن این مرحله سخت باشد و بیشتر مردم فکر کنند که خیلی ساده و بدون فکر روش ارسال بار به آلمان را انتخاب می کنند. ولی باید بدانید که این تصمیم کمی پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. در این مرحله شما باید راهی را برای فرستادن خرده بار خود به آلمان انتخاب کنید که ساده تر، ارزان تر و ایمن تر باشد و علاوه بر این موارد دیگری مثل نحوه بسته بندی کردن بار برای ارسال آن به آلمان، انتخاب وسیله حمل و نقل و … را نیز انتخاب کنید تا ارسال خرده بار به این کشور را با اطمینان آغاز کنید و با موفقیت به سرانجام برسانید. در انتها باید از داشتن اسنادی که برای حمل کردن انواع خرده بار تجاری یا شخصی به آلمان لازم است، مطمئن شوید.

مرحله دوم: انتخاب راه حمل کردن خرده بار به آلمان و وسیله ارسال آن ها

در زمان مشاوره با متخصص های یک شرکت حمل و نقل به طور کامل و با جزییات، از نکات مثبت و منفی هر روش انتقال خرده بار به آلمان آشنا خواهید شد و می توانید با دقت مناسب ترین روش را برای کار خود انتخاب کنید.

راه زمین معمولا بیشترین تعداد ارسال خرده بار را دارد.

روش اول حمل خرده بار به آلمان

راه زمین معمولا بیشترین تعداد ارسال خرده بار را دارد. البته منظور از روش زمینی بیشتر راه جاده و با استفاده از کامیون ها است. در راه زمینی می توان از قطار نیز به عنوان یکی از روش های کاندیدی نام برد ولی چون ارسال کردن خرده بار به کشور آلمان با کامیون باعث صرفه جویی در هزینه های ارسال می شود، اکثر تاجران و حتی عموم افراد، از روش جاده ای استقبال خوبی می کنند.

نکته منفی در روش جاده ای، مدت زمان زیاد انتظار است. در این موارد باید چند خرده بار را به صورت یکجا با کامیون فرستاد، پس متقاضی باید مدت زمانی را برای اینکه افراد دیگری خرده بارشان را به همان شرکت حمل بسپارند، صبر کند. البته حمل خرده بار به آلمان در یک شرکت معتبر و مشهور زمان توقف خرده بار در انبار را کم می کند و هر چه سریع تر ارسال بار را نهایی می کند.

روش بعدی مورد انتظار، استفاده از قطارهای باربری است که معمولا برای خرده بار استفاده نمی شود اما در صورتی که متقاضی تمایل به استفاده از ارسال خرده بار به آلمان با قطار را دارد، شرکت حمل می تواند آن را ممکن کند.

روش دوم ارسال کردن خرده بار به آلمان

راه آسمان به عنوان روش دیگر ارسال کردن خرده بار به کشور آلمان شناخته می شود. این روش سریع و آسان و متقاضی می تواند در حداقل زمان ممکن وسایل خود را بگیرد. اما در مقابل هزینه های آن در برابر هزینه های راه زمینی بسیار زیاد است و معمولا در صورتی حمل خرده بار به آلمان از طریق هواپیما توصیه می شود که حتما باید در بازه زمانی کوتاهی خرده بار خود را به مقصد برسانید.

راه آسمان به عنوان روش دیگر ارسال کردن خرده بار به کشور آلمان شناخته می شود.

مرحله سوم: تعیین نوع بسته بندی برای ارسال خرده بارها

شما در مرحله قبل و با توجه به نکاتی که در حین مشاوره متوجه شدید، انتخاب کردید که خرده بار خود را از چه راهی به کشور آلمان ارسال خواهید کرد. با توجه به این مسئله،  و همینطور این واقعیت که کالاهای شما از چه جنسی هستند، باید روش بسته بندی را برای خرده بار تعیین کنید.

برای اینکه حمل خرده بار به آلمان با مشکلی روبه رو نشود، بسته بندی هر وسیله باید به صورت استاندارد و مناسب با جنس آن و روش انتقال آن انجام شود.

بعد از این مراحل کار به طور کامل بر عهده شرکت حمل به آلمان خواهد بود جز در مرحله ترخیص بار که بسته به شرکت حمل و نقل بین المللی، شرایط تغییر می کند. بعضی از شرکت ها به عنوان یکی از سرویس های خود، تمام امور مربوط به ترخیص کردن کالاهای ارسالی به آلمان را در دست می گیرند اما در بعضی موارد، ترخیص به عهده خود متقاضی است.

شرکت حمل و ارسال خرده بار به مقصد آلمان، بعد از ایجاد لیست کاملی از وسایلی که به این کشور فرستاده می شوند و دریافت اسناد مربوط به ارسال بار، خرده بارهای مورد نظر را برای دریافت مجوزها و سمپاشی های مورد نیاز راهی می کند. برای حمل خرده بار به آلمان به هدف تجارت، باید کارت بازرگانی را در بین مدارک مربوطه قرار دهید تا مجوزی برای شما صادر شود اما گاهی متقاضی فاقد این سند مهم تجاری است و به همین دلیل در بعضی مواقع شرکت های حمل و نقل، علاوه بر انجام جزییات ارسال خرده بار به مقصد آلمان، چنین اسناد مهمی را هم برای متقاضی فراهم می کنند. به این صورت که شرکتی که ارسال خرده بار برای آلمان را انجام می دهد، با کارت بازرگانی و تحت نام تجاری خود اقدام به ارسال آیتم ها می کند. البته هنوز بارها باید از مانع گمرک رد شوند و اگر هر کدام از کالاهایی که به آلمان ارسال می کنید، ممنوع باشد یا به هر علتی شامل نقض قوانین و جریمه شود، فرد متقاضی مسئول آن خواهد بود و باید جریمه را بپردازد. البته برای جلوگیری از جریمه شدن در زمان حمل خرده بار به آلمان، می توانید در مرحله اول یعنی مشاوره با متخصص، از ممنوع بودن یا نبودن کالاهای خود مطمئن شوید و متحمل هیچ نوع جریمه ای نشوید.

هزینه ارسال ارسال خرده بار به مقصد آلمان متغیر است و به روش آن بستگی دارد.

هزینه حمل خرده بار به آلمان

هزینه ارسال حمل خرده بار به مقصد آلمان متغیر است و به جزئیات کار بستگی دارد. اینکه کدام شهر مقصد شماست یا از چه روشی استفاده می کنید. چه کالایی را ارسال می کنید و یا اینکه از کارت بازرگانی نماینده شرکت حمل استفاده می کنید یا تمام اسناد را شخصا تهیه می کنید.

مقاله مرتبط: مواردی که در تعیین قیمت حمل بار از آلمان به ایران تاثیر دارند

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *