امروزه حدود حجم زیادی از تجارت جهانی از طریق کشتیرانی صورت می پذیرد و حمل و نقل دریایی سهم چشم گیری در گسترش روابط تجاری میان کشورها دارد. مثلا در افزایش روابط تجاری بین ایران و روسیه شاهراه ارتباطی دریای خزر نقش موثری ایفا نموده است. کشتیرانی را یکی از بزرگترین و قدیمی ترین صنایع جهان امروز محسوب می گردد که بیش از هر صنعتی بین المللی است.

کشتیرانی موجب ایجاد ارتباطات اقتصادی، شرکت کشتیرانی پیوند قاره ها، کشف جهان و کوچک شدن کره زمین گردیده است. در زمینه تجارت جهانی هیچ ملتی خودکفا نیست و این امر برای هر ملت، متناسب با ظرفت و قابلیت هایی که دارد فرصت هایی طلایی برای کسب سود به وجود آورده است.

میتوان اظهار نمود که در حال حاضر چنانکه مشتریان به شرکت های کشتیرانی اعتماد نمایند و حمل کالاها و اجناس خود را با اطمینان به آنها بسپارند شرکت های کشتیرانی یکی از سودآورترین و کارآمدترین تجارت ها در بازار شناخته می شوند. امروزه ارتباط بین بنادر در سراسر دنیا به راحتی و از طریق شرکت های کشتیرانی برای حمل انواع کالاها انجام می پذیرد.

راه های حمل و نقل دریایی به روسیه و ایران

راه های دریایی یکی از مهم ترین کانال های ارتباطی بین ایران روسیه به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری است. کشتی های بازرگانی روزانه انواع کالاهای صارداتی و وارداتی را بین دو کشور جابه جا می نمایند. کشور روسیه ۱۹۲ هزار کیلومتر راه آبی دارد که۳۳۰۰۰ کیلومتر آن قابل کشتیرانی است.

در این کشور حدود ۱۱۰ هزار رود جریان دارد که طول آنها به ۲۳۰ هزار کیلومتر می رسد. رود ولگا با ۳۷۰۰ کیلومتر بزرگترین و طولانی ترین رودخانه روسیه است و بیشترین شهرهای اروپایی روسیه نیز در حاشیه این رود و شعبه های آن سکونت دارند.

راه های آبی قابل کشتیرانی اعم از رودخانه و کانال های مصنوعی موجب اتصال دریاهای بالتیک، خزر و سیاه و مراکز مهم اقتصادی و صنعتی حاشیه این آبراه ها می شوند.
روسیه در حدود ۴۲هراز کیلومتر مرز آبی در سواحل سه اقیانوس دارد، که نقش عمده ای در حمل و نقل بین المللی محموله های وارداتی و صادراتی دارند.

مهم ترین بنادر دریایی روسیه در ذیل عنوان شده است:

  •  در دریای بالتیک: بنادر سن پترزبورگ، کالینینگراد، بالتیسک و وی بورگ
  •  در دریای سیاه: بنادر نووروسیسک و توآپسه
  •  در دریای خزر: بنادر آستراخان و ماخاچ قلعه
  •  در دریای آزوف: بندر تاگانروک
  •  در دریای سفید: بندر آرخانگلسک
  •  در دریای ژاپن: بنادر وانینو، ولادی واستوک، ناخودکا و بندر واستوچنی

روسیه زیرساخت های حمل و نقل پیشرفته ای دارد زیرا به اقیانوس آرام، دریای سیاه، دریای بالتیک و دریای خزر دسترسی دارد و بنادر استراخان، آرخانگلسک، سنت پترزبورگ، روستف نادن، مورمانسک، کالینگراد، تیکسی، سوچی، ایگارکا، ولادی واستوک، نووروسیسک و ناخودکا مهمترین بنادر روسیه هستند.

جهت حمل و نقل دریایی کالاهای خود هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

دریای خزر شاهراه ارتباطی بین ایران و روسیه

دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه ی جهان و کوچک ترین دریای خودکفای کره زمین شناخته می شود. بزرگترین پهنه آبی محصور در خشکی است. طول آن حدود ۱۰۳۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر و عرض آن بین ۱۹۶ تا ۴۳۵ کیلومتر است. سطح دریای خزر در حدود ۲۸ متر پائین‌تر از سطح دریاهای آزاد است.

عمق قسمت شمال دریای خزر بسیار کم است به‌طوری‌که تنها نیم درصد آب دریا در یک‌چهارم شمالی دریا قرار دارد و عمق آن به‌طور میانگین کمتر از ۵ متر است. حدود ۱۳۰ رودخانه به این دریا می‌ریزند که اکثر آن‌ها از شمال غربی به دریا می‌پیوندند. بزرگترین آن‌ها رود ولگا است که هر سال به‌طور میانگین ۲۴۱ کیلومتر مکعب آب را وارد دریای خزر می‌کند. رودهای کورا ۱۳، اترک ۸٫۵، اورال ۸٫۱ و سولاک ۴ کیلومتر مکعب آب را سالانه وارد دریا می‌کنند.

دریای خزر در مسیر ترانزیت شمال اروپا و آسیا با جنوب واقع شده است و یکی از محورهای کریدور شمال-جنوب می باشد. این دریاچه همچنین از طریق رود ولگا و کانال کانال ولگا-دن به آب‌های آزاد متصل شده‌است.از این رو یکی از مهمترین راههای حمل و نقل دریایی محسوب میشود.

شرکت کشتيرانی دريای خزر دارای سرويس های منظم حمل کانتينر های ۲۰ و۴۰ فوتی است. خطوط حمل کانتینر کشتیرانی دریای خزر از بنادر شمالی ايران(انزلی – نوشهر – امیر آباد) به بنادر آستاراخان در روسيه(اسکله های VTS ( CGR – و بندر اکتائو در جمهوری قزاقستان و بالعکس دائر و فعال هستند. بنابراین حمل ملیه کالاهای صادراتی و وارداتی کاملا فعال می باشند.

 

خطوط منظم حمل بار بین ایران رو روسیه از طریق شرکت کشتی رانی دریای خزر

دریای خزر یک شاه راه ارتباطی در افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور ایران و روسیه است.

1. بين آکتائو قزاقستان و بنادر شمالی کشور و ( بالعکس ) دو بار در هفته
2. بين آستاراخان روسيه و بنادر شمالی کشور و ( بالعکس ) دو بار در هفته

حمل و نقل دریایی به روسیه جهت کالاهای حجمی

شرکت کشتی رانی دریای خزر خدمات و کالاهای حجمی از بنادر حاشیه دریای خزر مانند:ماخاچ، باکو و.. را به بنادر شمالی ایران و دیگر بنادر ایران حمل می کند.

ارائه خدمات موازی

اجاره کوتاه مدت و انتقال دريايی بار از نووروسيسک، رستقف، نیرولایف، ادسا، ماریپول و بنادر حاشيه دريای سياه و بالکان

مزایای حمل و نقل دریایی به روسیه

  •  استفاده از کانتینر است که جنسهای ارسالی در کانتینر در امنیت و سلامت کامل به کشور مقصد ارسال می گردند و از کیفیت و ارزش آن ها چیزی کم نمی شود.
  •  از مزایای حمل و نقل دریایی این است که در حمل و نقل دریایی چون نرخ کرایه توسط شرکت های بزرگ کشتیرانی و حمل و نقل دریایی تعیین می شود لذا نرخ کرایه ثابت است و همه ملزم به رعایت نرخ تعیین شده می باشند‌
  • حجم بالا مفهمومی ندارد و به راحتی میتوان محموله های چند هزار تنی را به راحتی از کشوری به کشور دیگر برد‌‌
  •  امنیت و اطمینان بالا از دیگر مزیت های حمل و نقل دریایی است زیرا قوانین بین المللی و استاندارد های سختی تعیین می گردد که همه اعم از خریداران، فروشندگان و.. باید از این قوانین پیروی نمایند.

 

به مقاله ی بازاریابی در روسیه هم نگاهی بیندازید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ