حوالجات ارزی

حواله دلار به ترکیه و نکاتی که باید بدانید

حواله دلار به ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ماست که از جنبه‌های مختلف مراودات زیادی با کشورمان دارد. از واردات و صادرات انواع کالاها و محصولات گرفته تا مقصد توریستی و مهاجرتی. از این رو مراودات مالی بین این دو کشور نیز بالاست. در حالی که لیر ترکیه اولین واحد ارزی ست که به این کشور حواله می‌شود، اما بعضی ارزهای بین المللی محبوب دیگر مانند دلار نیز به این کشور حواله می‌شوند و در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط، قیمت و کارمزد آن بیشتر توضیح دهیم. اگر شما هم قصد ارسال حواله دلار به ترکیه در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه را دارید کافی ست با کارشناسان ما در بازرگانی آوات تماس بگیرید.

دلایل نیاز به انتقال پول به ترکیه

قبل از آنکه بخواهیم در مورد شرایط؛ نرخ و هزینه حواله دلار به ترکیه توضیح دهیم باید بدانید چرا ارسال این حواله به ترکیه پرطرفدار است. دلای زیادی برای انتقال وجه به کشور ترکیه وجود دارد که در بالا به بعضی از آنها اشاره شد. در گذشته برای جابه جایی پول از واریز بانکی استفاده می‌کردند. با وجود آنکه ارسال بانکی روشی ایمن برای این کار است و نرخ کارمزد پایینی دارد، با این حال سرعت کم ارسال پول مناسب با سرعت دنیای امروزی نبود و از این رو افراد به دنبال روش‌های بهتر و سریعتری برای جا به جایی پول گشتند.
ارسال حواله یک روش جایگزین برای واریز بانکی شد. ارسال حواله نه تنها مانند واریز بانکی روشی ایمن است بلکه از سرعت بالایی برخوردار است. به طوری که در بعضی روشهای ارسال حواله دلار به ترکیه، پول تنها در عرض چند ساعت به دست دریافت کننده می‌رسد. شما می‌توانید ارسال حواله را از طریق صرافی، بانک‌ها و بازرگانی‌های معتبر انجام دهید. با این حال باید توجه داشته باشید که کارمزد حواله ارزی به ترکیه به مراتب از واریز بانکی بیشتر است که در ادامه در موردش توضیح خواهیم داد.

مراحل ارسال حواله به ترکیه

چه در مورد حواله لیر به ترکیه یا دیگر ارزها مانند حواله دلار به ترکیه، لازم است مراحل قانونی این کار را به ترتیب زیر به انجام برسانید:
مرحله‌ی اول احراز هویت در صرافی ست. برای این کار به ارائه‌ی مدارک هویتی خود نیاز دارید. شما یک بار در صرافی ثبت نام می‌کنید و وقتی اطلاعاتتان به ثبت رسید، دیگر نیازی نیست هر بار این کار را انجام دهید.
مرحله بعدی اعلام میزان حواله است. در این مرحله باید اعلام کنید که می‌خواهید چه مقدر پول را جا به جا کنید. نرخ حواله دلار به ترکیه در این مرحله به صورت لحظه‌ای برایتان تعیین می‌شود. کارمزد حواله بسته به مقدار حواله‌ی ارسالی و نرخ روز ارز متفاوت است که محاسبه خواهد شد. کارمزد حواله دلار به ترکیه هزینه‌ای است که برای ارائه‌ی خدمات گرفته می‌شود.
سپس در بین روش‌های مختلف ارسال حواله؛ شما روش مورد نظر را بسته به سرعت ارسال و نرخ کارمزد انتخاب می‌کنید.
در مرحله‌ی سوم اطلاعات هویتی فرد دریافت کننده گرفته می‌شود.
سپس مبلغ از شما دریافت شد و کد رهگیری بهتان داده می‌شود. فرد دریافت کننده در زمان مراجعه به صرافی حواله ترکیه به این کد نیاز خواهد داشت.

مراحل ارسال حواله به ترکیه

روش‌های مختلف ارسال حواله

ارسال پول به استانبول و دیگر شهرهای ترکیه و به طور کلی ارسال حواله به سراسر دنیا، توسط شرکت‌های مختلفی انجام می‌شود. هر کدام از این شرکت‌ها برای ارسال پول، خدمات جانبی خاص خود را ارائه می‌دهند و ارسال پول توسط آنها از نظر سرعت و کارمزد نیز متفاوت است. خوشبختانه روش‌های گسترده‌ای برای ارسال حواله دلار به ترکیه وجود دارد اما بعضی روش‌های محبوب‌تر عبارتند از:

 • حواله وسترن یونیون
 • حواله سوئیفت
 • حواله پی پال
 • حواله مانی گرام
 • حواله اسکریل
 • و…

هر کدام از این شرکت‌ها در کشورهای مختلف دفتر نمایندگی دارند و خدمات ویژه‌ی خود را ارائه می‌دهند. سرعت ارسال پول در بعضی سیستم‌ها بسیار سریع است و در بعضی دیگر چند روز کاری طول می‌کشد. سرعت ارسال حواله و نرخ کارمزد و قیمت حواله دلار به ترکیه یک رابطه‌ی مستقیم دارند به طوری که هر چه سرعت ارسال پول بیشتر باشد، نرخ کارمزد آن نیز افزایش می‌یابد. بعضی سیستم‌های خدمات جانبی دیگری مانند پیگیری آنلاین و لحظه‌ای حواله‌ی ارسالی را نیز ارائه می‌دهند.
متاسفانه به دلیل تحریم‌های موجود بعضی از این شرکت‌ها به بازرگانی‌های ایرانی خدمات نمی‌دهند. در این حالت چاره‌ی ارسال دلار حواله‌ ای چیست؟ بعضی بازرگانی‌ها به کمک یک نهاد واسطه در کشوری دیگری این تحریم‌ها را دور زده و پول شما را به دست دریافت کننده می‌رسانند.

کارمزد حواله دلار به ترکیه

بسیاری از شما با مفهوم کارمزد آشنا هستید. کارمزد هزینه‌ای است که از ارسال کننده بابت ارائه‌ی خدمات گرفته می‌شود. برای تعیین کارمزد فرمول‌های مشخصی وجود دارد که تحت تاثیر فاکتورهای زیر می‌توانند متغیر باشند:

 • نرخ حواله‌ی ارسالی
 • ارز مورد نظر برای ارسال حواله
 • سرعت ارسال حواله
 • امکاناتی که در طی فرایند به شما ارائه می‌شود
 • نرخی که بازرگانی برای ارائه‌ی خدمات خود در نظر گرفته است.

در حالی که گزینه‌های اولیه نسبتاً در بین بازرگانی‌های مختلف ثابت هستند، اما گزینه‌ی آخر بسته به نوع بازرگانی می‌تواند متفاوت باشد. ما در بازرگانی آوات، به منظور رفاه حال مشتریان عزیز، کمترین نرخ کارمزد چه در مورد حواله دلار به ترکیه یا دیگر حواله‌های ارزی و حواله بانکی را دریافت می‌کند.

انتخاب بهترین بازرگانی برای ارسال حواله دلار به ترکیه

انتخاب بهترین بازرگانی برای ارسال حواله دلار به ترکیه

یکی از مهمترین نکاتی که باید در مورد ارسال حواله در نظر داشته باشید، انتخاب صرافی یا بازرگانی معتبر و مناسب است. اما با توجه به تبلیغات موجود چطور می‌توانید گزینه‌ی مناسب را برای این کار انتخاب کنید؟ در انتخاب بازرگانی مناسب فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

 • بازرگانی مورد نظر مجوزهای قانونی لازم برای ارسال حواله را داشته باشد.
 • در ارسال انواع حواله سابقه کافی داشته باشد.
 • گزینه‌های مختلفی برای ارسال حواله در اختیار کاربر قرار دهد.
 • ضمن حفظ کیفیت خدمات، کمترین نرخ کارمزد را از شما دریافت کند.
 • مشاوره‌های لازم را در اختیارتان قرار دهد.

ما در بازرگانی آوات با کمک کارشناسان خبره و باتجربه آماده‌ی ارائه‌ی کلیه‌ی خدمات مربوط به ارسال حواله چه حواله دلار به ترکیه و چه دیگر حواله‌های ارزی هستیم. جدا از خدمات متنوع و ارزنده‌ای که به مشتریانمان با کمترین نرخ کارمزد ارائه می‌دهیم، می‌توانیم اطلاعات کافی در مورد شرایط و نحوه‌ی ارسال حواله را نیز در اختیارتان قرار دهیم تا حواله‌ی شما به بهترین روش و در سریع‌ترین و ایمن‌ترین راه ممکن به دست دریافت کننده برسد. کافی ست با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید تا فرایند برایتان آغاز شود.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *