ارسال حواله دلار به روسیه می تواند از طریق راه های مختلفی انجام گیرد. به طور کلی این عملیات با بهره گیری از خدمات ارزی انجام می پذیرد که در سرتاسر دنیا رایج می باشد. از این رو نکات قابل توجهی را در رابطه با این موضوع مهم باید در نظر گرفت. به عنوان مثال یکی از این کارها مشخصات فرد گیرنده است که باید با دقت و تمرکز بالایی انجام گیرد. همانطور که اشاره شد این فرآیند با استفاده از روش های مختلفی می تواند انجام شود که هر کدام از آن ها ویژگی های متعددی را به خود اختصاص داده اند و همین مشخصه ها باعث ایجاد تفاوت های بسیار می شوند. ارسال حواله دلار به روسیه می تواند تحت عوامل مختلفی انجام گیرد. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با این موضوع به دست بیاورید. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا هر آنچه که باید را بدانید.

چه افرادی می توانند ارسال حواله دلار به روسیه را انجام دهند؟

همانطور که اشاره شد افراد بر اساس موارد مختلفی می توانند اقدام به ارسال حواله دلار به روسیه کنند چرا که هر کدام از آن ها می توانند تاثیرگذاری ویژه خود را داشته باشند. افرادی که می توانند این کار را به انجام برسانند شامل گزینه های زیر هستند:

 • دانشجویان از مهم ترین افرادی هستند که می توانند گیرنده و یا ارسال کننده دلار یا روبل باشند.
 •  بازگانان فعال در روسیه نیز می توانند در بین این دسته بندی قرار بگیرند.
 •  از دیگر افرادی که توانایی انتقال حواله دلار به روسیه را دارند می توان به توریست ها اشاره کرد.
 •  همچنین ایرانیانی که مقیم کشور روسیه هستند نیز به این فرآیند دسترسی دارند.

به غیر از موارد ذکرشده امروزه با توجه به شرایط بانکداری که کشور ایران از آن برخوردار است، عملیات ارسال حواله دلار به روسیه تبدیل به یکی از اصلی ترین دغدغه ها و نگرانی هایی شده است که خانواده این دسته از افراد همواره با خود دارند. از این رو این خانواده ها می توانند با استفاده از مکان های مختلف کار ارسال حواله دلار به روسیه را انجام دهند. از این مکان ها می توان به شرکت های بازرگانی و صرافی ها اشاره کرد.

البته بهتر است این نکته نیز ذکر شود که شرکت انتخابی شما باید اعتبار کامل را داشته باشد و با استفاده از خدمات ارزی پشتیبانی خود را آماده کنند و بهترین خدمات دهی را برای شما به ارمغان بیاورند.

ارسال حواله دلار به روسیه توسط افراد زمان بر است

یکی از مواردی که خانواده ها و یا به طور کلی افراد باید به آن توجه ویژه ای را داشته باشند این است که انجام این کار به صورت فردی یک فرآیند کامل زمان بر خواهد بود. از این رو بهترین راهکاری که در پیش روی این دسته از افراد قرار گرفته شده است این می باشد که کارهای خود را همانطور که اشاره شد به شرکت ها و صرافی ها بسپارند. همچنین بهره بردن از این روش ها نه تنها می تواند صرفه اقتصادی بسیاری را در زمان برای شما داشته باشند، بلکه این قابلیت را دارند تا بتوانند با اطمینان بیشتری کارهای شما را به انجام برسانند.

روش هایی  برای ارسال حواله به روسیه

روش های مختلفی وجود دارند که با بهره گیری از آن ها می توان این فرآیند ارسال را به انجام رساند که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم بین بانکی سوئیفت
 •  سیستم الکترونیکی مانی گرام
 •  سیستم الکترونیکی پی پال
 • اولین راه: بهره بردن از سوئیفت

اولین راهی که در پیش روی شما برای ارسال حواله دلار به روسیه در پیش روی شما قرار داده شده است، بهره بردن از سوئیفت می باشد. سوئیفت یک سیستم بانکی می باشد که توانسته امنیت بالایی را به خود اختصاص دهد. از این رو کاربرانی که از آن استفاده می کنند نیز زیاد می باشند. البته در استفاده از این روش فردی که گیرنده آن می باشد نیز باید یک حساب بانکی داشته باشد.

استفاده از پی پال و مانی گرام | دو سیستم الکترونیکی

از دیگر روش هایی که برای ارسال حواله دلار به روسیه مورد استفاده قرار می گیرد، پی پال و مانی گرام هستند که هر دوی آن ها در بین سیستم های الکترونیکی قرار می گیرند. بهره بردن از هر دوی این روش ها می توانند مزیت های بسیاری را در اختیار شما قرار دهند. به عنوان مثال افراد می توانند از این شرایط آنلاین استفاده کنند و از طریق آن ها پرداخت های اینترنتی انتقال وجه خود را انجام دهند. از این پرداخت ها می توان به هزینه ثبت نام در آزمون ها و سمینارها اشاره کرد.

از دیگر مزیت هایی که این دو روش با خود به همراه دارند این است که عملیات ارسال حواله دلار به روسیه در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد. همچنین تا به حال هیچگونه خللی در این راه وجود نداشته است. از این رو می توان از سیستم های الکترونیکی پی پال و مانی گرام به عنوان روش های مطمئن و ایمن یاد کرد.

مدارکی که برای ارسال حواله دلار به روسیه مورد نیاز است

برای موفقیت آمیز بودن فرآیند ارسال حواله دلار به روسیه یک سری از مدارک باید تهیه شوند که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 •  مشخصات فرد گیرنده
 •  آدرس
 •  محل سکونت
 •  شهر
 •  حساب بانکی

به طور کلی مدارکی باید با خود داشته باشید تمام مشخصات مربوط به فرد گیرنده و همچنین مدارک هویتی خودتان می باشد.

کارمزد ارسال حواله دلار به روسیه چه مقدار است؟

هیچ پاسخ قاطعی را نمی توان برای این سوال در نظر گرفت. چرا که روش های مختلفی برای اینکار وجود دارند که هر کدام از این روش ویژگی های خاصی را به خود اختصاص داده اند. از این رو با توجه به مشخصه های متفاوت باید شاهد تفاوت در کارمزد نیز باشیم. به طبع هر چقدر کار سریع تر راحت بیفتد، به همان اندازه نیز شاهد کارمزد بیشتری خواهیم بود.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی ارسال حواله دلار به روسیه پرداخته شد که توانسته روش های مختلفی را به خود اختصاص دهد. هر کدام از این روش ها امتیازاتی را با خود به همراه دارند که بهره بردن از هر کدام آن ها به خودتان بستگی دارد.

مقاله مرتبط: حواله یوآن به چین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ