حواله روبل به روسیه یکی از دغدغه های کنونی در حوزه بازرگانی بین المللی و همچنین دانشجوهای مقیم روسیه به شمار می آید . این روش به بسیاری از افراد و دانشجویان مقیم در روسیه برای تامین مخارج کمک می کند، گرچه با توجه به تحریم های فراوان که متوجه دولت روسیه شده حواله به روسیه بسیار دشوار شده است. اما ما تلاش می کنیم تا چگونگی حواله به روسیه را بررسی کرده و بهترین روش ها را ارائه دهیم .

مراحل ارسال حواله روبل به روسیه

برای ارسال حواله روبل به روسیه باید مراحلی را طی کنید :

1. قبل از انجام هر کاری ابتدا باید شهر و محل اقامت خودتان را تعیین کنید .
2. شخصی که ارسال حواله روبل به روسیه را انجام می دهد باید کد شناسایی و پاسپورت داشته باشد و از طرفی دیگر باید اطلاعات کامل شخص دریافت کننده مبلغ ( مانند : نام ، نام خانوادگی و … ) و همچنین میزان مبلغ حواله ارسال به روسیه را ارائه کنید .
نکته : برای سهولت بهتر هنگام ارسال حواله روبل به روسیه بهتر است لیست سرویس های ارسال یا انتقال حواله را چک کرده و بهترین و مناسب ترین آن را برای ارائه خدمات بهتر انتخاب کنید . بسیاری از این مراکز ارائه دهنده سرویس مورد نظر به صورت آنلاین می باشد و شما می توانید با اطمینان حاصل کردن از وب سایت مورد نظر در خصوص ارسال حواله روبل به روسیه اقدام نمایید .
3. دریافت مبلغ ارسالی با ارائه کد پیگیری و مشخصات کامل شخص فرستنده حواله به مرکز سرویس دهنده منتخب شما . لازم به ذکر است در هنگام دریافت مبلغ حتما گذرنامه خود را به همراه داشته باشید و کل مبلغ را به صورت نقد دریافت نمایید .
نکته : در هنگام ارسال حواله روبل به روسیه به فرد انتقال دهنده مبلغ حتما یک شماره پیگیری ارائه خواهد شد که فرد دریافت کننده باید این شماره پیگیری را در هنگام دریافت مبلغ داشته باشد . در غیر این صورت مسئولیت اشتباهات و سهل انگاری های صورت گرفته به عهده خود شخص خواهد بود.
4. قبل از دریافت نقدی مبلغ از طرف مرکز سرویس دهنده خدمات محاسبات نهایی انجام و درصدی از مبلغ جهت کمیسیون کسر می شود .این درصد کمیسیون در کشور روسیه 1-2 % است که نسبت به سرویس های بین المللی دیگر که 2-5% است مقرون به صرفه تر می باشد.
زمان و سرعت حواله روبل به روسیه
زمان و سرعت ارسال حواله روبل به روسیه به مراکز انتقال و دریافت کننده مورد استفاده شما بستگی دارد ، معمولا حداکثر تا 24 ساعت طول میکشد تا حواله روبل به روسیه ارسال گردد . اگر شما سرعت و زمان ارسال حواله برایتان بسیار حائز اهمیت بود می توانید از سرویس های سفارشی کمک بگیرید که سرعت انتقال بین 10 ال 15 دقیقه می باشد اما با توجه به نوع انتخاب سرویس درصد کسر شده برای کمیسیون نیز افزایش می یابد پس قبل از انجام این کار حتما از مقدار درصد کمیسیون مطلع شده و بعد حواله را ارسال نمایید.

محدودیت های سرویس های حواله روبل به روسیه

در هنگام ارسال حواله روبل به روسیه این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای انتقال مبلغ سقفی در نظر گرفته شده که مثلا در یک بازه زمانی 24 ساعته می توان تا یک مقدار مشخص روبل ارسال کرد که بستگی به نوع مرکز ارائه دهنده سرویس دارد. اگر شما متقاضی ارسال مبلغ بیش از مبلغ تعیین شده باشید باید فرمی را با نام فرم انتقال مبالغ بالا (LPMY ) را پر کرده و به مرکز سرویس دهنده ارائه نمایید، مرکز مورد نظر فرم را بررسی کرده و طی 24 ساعت اطلاع خواهند داد .

قوانین آوردن ارز خارجی به روسیه

برای آوردن ارز به کشور روسیه قوانینی مد نظر تعیین شده و سقف مبلغی در نظر گرفته شده است. شما می توانید تا سقف مبلغ 10 هزار دلار (معادل همین رقم شامل دیگر ارزها نیز می شود) به صورت نقد به کشور روسیه وارد کنید. البته این محدودیت مالی فقط برای پول نقد می باشد شما می توانید به صورت نامحدود توسط کارتهای اعتباری انتقال ارز انجام دهید .

مبادله ارز در کشور روسیه

در کشور روسیه تمام مبادلات داخلی توسط روبل صورت میگیرد پس بهتر است ارز وارداتی خود به این کشور پهناور را به روبل تبدیل کنید. مراکز و صرافی های بسیاری در این کشور وجود دارد که با علامت LED مشخص شده اند و پیدا کردن این مراکز کار سختی نیست. شما می توانید به محض ورود به خاک روسیه در فرودگاه این تبادل ارزی را انجام دهید اما گرانتر برای شما تمام خواهد شد. ساعت کاری این مراکز و صرافی ها متفاوت می باشد، بعضی از این مراکز و صرافی ها به صورت 24 ساعت خدمات ارائه می دهند.

قبل از دریافت وجه از دستگاههای ATM از امنیت دستگاه اطمینان حاصل کنید. اطلاعات کارت بانکی خود مثل رمز اول و دوم کارت را اختیار هیچ شخصی قرار ندهید. صفحه کلید دستگاه خود پرداز را بررسی کنید و از عدم وجود وسایل جانبی روی دستگاه اطمینان حاصل نمایید. در هنگام دریافت وجه از دستگاه ATM به عنوان کمیسیون از طرف بانک مورد نظر کسر میگردد که این مبلغ حتما در صفحه نمایش دستگاه و همچنین رسید شما کاملا مشخص است .

انواع و نرخ ارز در روسیه

در هنگام ارسال حواله روبل به روسیه بهتر است بدانید که در کشور روسیه بر اساس قوانین تعیین شده نرخ ارز توسط وب سایت های بانک مرکزی به صورت آنلاین و روزانه ارائه می گردد. درواقع هر بانک و مرکز دیگری با توجه به نرخ بانک مرکزی نرخ ها را تعیین و به مشتری ارائه می دهد . نرخ ارز در هر بانک نسبت به نرخ رسمی اعلام شده تا 10% درصد اختلاف مجاز می باشد. این نکته نیز وجود دارد اگر شما با نرخ بالا ارزی را تبدیل کنید ممکن است به سوددهی نیز دست یابید. برای ارزهای با مبلغ کمتر از 40 هزار روبل دیگر نیازی به گذرنامه نمی باشد و این پروسه به راحتی انجام می پذیرد.

در کشور روسیه تبدیل دلار و یورو به روبل در تمامی مراکز و بانک ها امکان پذیر می باشد. اگر ارز خاصی مد نظرتان بود می توانید به صورت آنلاین از مراکز ارائه دهنده این نوع ارز خاص اطلاعات کسب کرده و به آنها مراجعه نمایید . اسبر بانک (Sberbank) یک بانک دولتی در روسیه است که تمامی تبادلات ارزی در آن صورت می گیرد .

جهت مطالعه یبیشتر در مورد حواله ارز به کشورهای مختلف  ,حواله دلار به آمریکا , حواله پوند به انگلستان به این مقالات نگاهی بیندازید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ