حوالجات ارزی

حواله یوان بدون کارمزد

‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد

‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد-حواله یوان-حواله یوان به چه صورت است؟قوانین حواله یوان بدون کارمزد-راه های حواله یوان بدون کارمزد

 

 جمهوری خلق چین، پرجمعیت‌ترین کشور و سومین کشور پهناور دنیا و تمدن چین یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های بشری است.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا دست یافت.

نیروی تولید ارزان، زیرساخت‌های کافی و بهره ‌وری بالا باعث شده است که چین به یک کشور در حال توسعه از نظر اقتصادی تبدیل شود. کمتر کسی است که نام دیوار چین، شهر ممنوعه، معبد بهشت و .. را نشنیده باشد که در چین، همه ساله تعداد زیادی از انسان‌ها را به خود جلب می‌کنند.

چین، به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایران شناخته می‌شود به طوری که حدود یک پنجم کل صادرات ایران، راهی چین می‌گردد و این میزان، به معنی صادراتی بیش از ۵۰ میلیارد دلار در سال می‌باشد. در کنار نفت و محصولات پتروشیمی، مواد شوینده، سبزیجات خشک، فرش، میوه و آبمیوه، خشکبار (خصوصاً پسته و کشمش و انجیر)، صنایع دستی، متانول، زعفران و چرم، مهمترین صادرات ایران به چین هستند.

دانشجویان ایرانی، چین را به عنوان مقصدی برای کسب علم انتخاب می‌کنند. با وجود جمعیت زیاد (۱٬۳۹۰٬۰۸۹٬۳۱۰ نفر) چین، نرخ بیکاری در چین تنها ۴٫۱ درصد است و این نرخ پایین عامل عمده‌ای در ترغیب نیروهای جویای کار در کشورهایی مانند ایران است که نرخ بیکاری در آن چند برابر این رقم می‌باشد. در حال حاضر، یوان نهمین ارز با بیشترین چرخش در سراسر جهان است و این نیز برای چین افتخار آمیز است.

اینها همه نشان می‌دهند که تبادلات ارزی ایران و چین بسیار بالاست و ‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد، برای سرمایه گذاران و تاجرین، دانشجویان و … دارای اهمیت بسزایی است.

 

حواله کونلون چیست؟

اما متأسفانه از سال ۲۰۱۷ میلادی، شرکت‌ها و بانک‌های چینی سر ناسازگاری با ایرانیان دارند و از این تاریخ، حتی در ارائه ارز به دانشجویان ایرانی مشکل ایجاد کرده و از این کار سر باز زده‌اند زیرا بر اساس بخشنامه FATF ریسک ایران را بالا می‌دانند.

در واقع چون بانک‌های چینی به سیستم‌های بین المللی اتصال دارند، این موجب شده است که کاربران ایرانی در تلاش برای ‌‌‌حواله یوان از طریق سیستم‌هایی که به آنها دسترسی دارند، اندکی دچار مشکل شوند، به همین دلیل، مردم به دنبال راه‌های بهتری برای انجام حواله ارزی خود هستند.

حال در کنار این سؤال که چگونه ‌‌‌‌می‌توانیم به راحتی، یوان، یورو یا دلار به چین حواله کنیم، این سؤال نیز وجود دارد که آیا ‌‌‌‌می‌توان ‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد انجام داد؟ این سؤال از آنجا ناشی ‌‌‌‌می‌شود که شما از هر مسیری و روشی که برای حواله خود استفاده کنید، مجبور به پرداخت مبلغی تحت عنوان کارمزد به بانک‌‌‌ها، مؤسسات، صرافی‌‌‌ها و … هستید و همین امر باعث شده است که انجام ‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد به یک آپشن محبوب بین کاربران تبدیل شود.

جواب سؤال دوم مثبت است، یعنی امکان حواله یوان بدون کارمزد وجود دارد. توجه داشته باشید که برای ‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد، چند راه پیش پای شماست که شما ‌‌‌‌می‌توانید بسته به شرایط فعلی خود، یکی را انتخاب کنید.

 

بانک کونلون در آوریل سال ۲۰۰۹ میلادی توسط شرکت ملی نفت چین تأسیس شد.

سرمایه اولیه این بانک حدوداً برابر  ۳٫۱ میلیارد یوان است. این بانک در حال حاضر تنها بانکی است که به مشتریان ایرانی به طور مستقیم و بدون مشکل، خدمات ارائه ‌‌‌‌می‌دهد. بعد از راه اندازی بانک کونلون، استفاده از حواله کونلون توانست جایگزین مناسبی برای بسیاری از پرداخت‌های ایرانیان شود.

سایت فارسی بانک کونلون، تحت عنوان گروه بازرگانی و تجاری کونلون ایران، شرکتی است که به عنوان یک شرکت بازرگانی ثبت شده در چین، می‌تواند به راحتی خدمات ارزی به کاربران ارائه نماید. این بانک تنها یک شعبه، آن هم در پکن دارد و تنها بانکی است که بانک‌‌‌های ایرانی گشایش اعتبار نامه برای آن صادر ‌‌‌‌می‌کنند.

 

چگونه ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد انجام دهیم؟

شما ‌‌‌‌می‌توانید در بانک کونلون حساب داشته باشید تا به راحتی مانند یک گردش مالی معمولی در بانک‌‌‌های داخلی، از حساب خود در این بانک به حساب مشتری خود در این بانک حواله انجام دهید که در این صورت ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد خواهد بود.

اگر مشتری شما در این بانک، حساب بانکی ندارد، مجبور به حواله یوان به بانک مورد نظر او، اما با کارمزد بسیار کم یا راضی کردن او به افتتاح حساب در بانک کونلون هستید که متأسفانه در برخی موارد، کار آسانی نیست.

یکی دیگر از این روش‌ها، اقدام از طریق صرافی‌های مجاز با مجوز رسمی از طرف دولت است. شما می‌توانید با افتتاح حساب در یکی از بانک‌های چینی، به راحتی از صرافی بخواهید مبلغ درخواستی شما را به این حساب واریز نماید.

صرافی‌ها می‌توانند از طریق حساب‌هایی که در بانک‌های چینی، خصوصاً بانک کونلون، دارند و  با یک انتقال وجه ساده از حساب به حساب، مبلغ درخواستی شما را در اسرع وقت به حساب مورد نظر شما واریز نمایند.

اگر شما و صرافی در یک بانک حساب داشته باشید و یا اگر حواله انجام شده به یوان باشد، آنگاه این ‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد خواهد بود. اما اگر بانک‌‌‌ها متفاوت باشند یا حواله به دلار یا یورو انجام شود، مبلغ اندکی در قبال انتقال بانکی یا تبدیل ارز از شما کسر خواهد شد.

همچنین برای ارسال ‌‌‌حواله یوان می‌توانید از سوئیفت و وسترن یونیون نیز استفاده کنید.

خوشبختانه ایران در سوئیفت عضویت دارد و این باعث شده است شما بتوانید در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه، همچنین با امنیت بسیار بالا، پیام ارزی خود را به بعضی از شعب بانکی در چین، ارسال نمایید.

در مورد وسترن یونیون، متأسفانه ارائه خدمات در ایران بعد از اعمال تحریم‌های اقتصادی متوقف شده است، اما صرافی‌های مجاز و معتبر، دارای کارگزاری‌هایی در کشورهای مختلف به ویژه چین هستند و همین امر باعث شده است که با تماس با صرافی مورد نظر، و ارائه درخواست مبنی بر ‌‌حواله یوان، اطلاعات مربوط به گیرنده ارز، نام شهر و مبلغ درخواستی، بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تبادلات ارزی مورد نیاز خود نمائید.

طبیعی است که در قبال انجام خدمات مورد نیاز، موظف به پرداخت مبلغی تحت عنوان کارمزد به صرافی‌ها هستید.

اما تعدادی از صرافی‌‌‌ها برای اینکه مشتریان خود را راضی کنند و بتوانند مشتریان بیشتری جذب نمایند، گزینه‌ای را مطرح کرده‌اند مبنی بر اینکه برای حواله‌‌‌های با مبالغ بالاتر از یک مقدار خاص (در بیشتر مواقع ۱۰۰۰۰۰ یوان) هیچ گونه کارمزدی از شما دریافت نخواهند و ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد خواهد بود.

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *