ارسال حواله یوان به چین

ارسال حواله یوان به چین از سوی متقاضیان داخل کشور با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های سیستم بانکداری ایران به راحتی امکان‌پذیر بوده و در این میان، موسسات و شرکت‌های معتبر در راستای ارائه خدمات ارزی، انتقال وجه و مبادلات مالی جهت رفاه حال متقاضیان فعالیت های جامع و پویایی دارند. با توجه به نقش موثر کشور چین در پیشرفت صنعت و اقتصاد جهان، قابل توجه بسیاری از بازرگانان، تجار و سرمایه گذاران واقع شده است. ارسال حواله یوان به چین اغلب برای مهاجرانی که در پی اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری در چین بوده و یا به هر عنوانی درصدد گذران امورات زندگی در این کشور هستند، انجام می‌شود.

جمهوری خلق چین، پر جمعیت ترین کشور و سومین کشور پهناور دنیا و تمدن آن یکی از قدیمی ترین تمدن‌های بشری است.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، چین به مقام دومین اقتصاد بزرگ دنیا دست یافت. نیروی تولید ارزان، زیرساخت‌های کافی و بهره ‌وری بالا باعث شده است که چین به یک کشور در حال توسعه از نظر اقتصادی تبدیل شود.

کمتر کسی است که نام دیوار چین را نشنیده باشد یا در آرزوی دیدار از این اثر برجسته نباشد. شهر ممنوعه، معبد بهشت و .. از دیگر آثار منحصربفردی هستند که در چین، همه ساله تعداد زیادی از افراد را به خود جلب می‌کنند.

چین، به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایران شناخته می‌شود به طوری که حدود یک پنجم کل صادرات ایران، راهی چین می‌گردد و این میزان، به معنی صادراتی بیش از ۵۰ میلیارد دلار در سال می‌باشد.

در کنار نفت و محصولات پتروشیمی، مواد شوینده، سبزیجات خشک، فرش، میوه و آبمیوه، خشکبار (خصوصاً پسته و کشمش و انجیر)، صنایع دستی، متانول، زعفران و چرم، مهمترین صادرات ایران به چین هستند.

دانشجویان ایرانی، چین را به عنوان مقصدی برای کسب علم انتخاب می‌کنند (و البته در عین حال، همین امر باعث جذب دانشجو از چین در دانشگاه‌های کشورمان نیز می‌شود). با وجود جمعیت زیادی که در چین وجود دارد، نرخ بیکاری در چین تنها ۴٫۱ درصد است و این نرخ پایین عامل عمده‌ای در ترغیب نیروهای جویای کار درکشورهایی مانند ایران است که نرخ بیکاری در آن چند برابر این رقم است.

مزیت‌های ‌حواله  یوان به چین

حواله یوان به چین دارای ویژگی‌های عمده‌ای است، که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 

  • اول اینکه شما محدودیتی در میزان حواله ندارید. این در حالی است که برای حواله سایر ارزها، محدودیت‌هایی اعمال می‌شوند.
  • دوم اینکه اگر به صورت آنلاین اقدام به حواله نمایید، بدون کارمزد خواهد بود. همچنین کارمزد تبدیل یوان به ریال، نسبت به سایر ارزها بسیار پایین است.
  • سوم اینکهحواله  یوان به چین بسیار با صرفه‌تر از حواله دلار یا یورو به چین است (البته این در حالی است که چون دلار و یورو ارز محسوب می‌شوند،دولت چین از حواله‌هایی به صورت دلار و یورو استقبال می‌کند و به کسانی که بتوانند حواله دلار یا یورو دریافت کنند،جایزه صادراتی اهدا می‌کند)، چون بانک‌های چینی در ازای تبدیل دلار یا یورو به یوان، از شما کارمزد دریافت خواهند نمود.
  • چهارم اینکه اگر شما یا شخص دیگر، شرکتی ثبت شده در چین داشته باشید، می‌توانید با استفاده از حساب شرکتی خود، به راحتی اقدام به ‌حواله یوان به چین نمایید.
  • پنجم اینکه، در حواله  یوان به چین هیچ گونه مشکلی مانند تحریم یا بلوکه شدن پول اتفاق نمی‌افتد.
  • مورد آخر اینکه، ‌حواله کردن یوان به چین به دلیل تبادلات تجاری رسمی بین این دو کشور، بسیار سریع انجام می‌شود.
پیشنهاد مطالعه
ارسال حواله دلار به عراق

 

البته در کنار این مطلب، باید تأکید کنیم که به دلیل وجود بعضی مقررات سنگین، بعضی از تجّار به جای حواله  یوان به چین به طور مستقیم، اقدام به انجام این کار از طریق کشور هنگ کنگ می‌نمایند.

 

مشکلات موجود در ‌حواله کردن یوان به چین

  1. اولاً در ‌حواله یوان به چین ، مالیات به آن تعلق می‌گیرد چون یوان پول ملی چین است.
  2. بعضی از شرکت‌های معتبر و بین المللی چینی، ترجیح می‌دهند بجای یوان، دلار یا یورو برای آنها حواله شود و در صورت حواله یوان، حدودا ۱۰-۲۰ درصد مبلغ ریالی بیشتری را باید نسبت به دلار و یورو پرداخت کنید. برای رفع این مشکل نیز، سرمایه داران ایرانی اقدام به حواله از طریق هنگ کنگ و دبی می‌کنند.
  3. برای ‌حواله یوان به چین، نیاز به نام گیرنده حواله یا در واقع صاحب حساب است و این اندکی دردسر ایجاد می‌کند، زیرا عموماً فقط تصویر نام شخص گیرنده در دسترس است.
  4. چون در حواله یوان به چین، بجای حساب شرکتی، حواله به حساب یک شخص ارسال می‌گردد، این نوع حواله دارای ریسک بیشتری نسبت به حواله‌های دلار و یورو است.

روش‌های حواله ارز به چین

اینها همه نشان می‌دهند که تبادلات ارزی ایران و چین بسیار بالاست و ‌حواله یوان به چین، برای سرمایه گذاران و تاجرین، دانشجویان و … دارای اهمیت بسزایی است. با چهار روش زیر میتوان اقدام به ارسال حواله کرد:

استفاده از سیستم بین بانکی سوئیفت

مهاجرانی که در کشور چین مقیم هستند، می‌بایست جهت دریافت و یا ارسال حواله به افتتاح حساب بانکی در چین اقدام نمایند تا از این طریق انتقالات و مبادلات مالی به سادگی اعمال شود. متقاضیان داخل ایران با ارائه مشخصات صاحب حساب به همراه وجه مورد نظر به موسسات و شرکت‌های معتبر داخلی مراجعه کرده و موسسات وجه مورد نظر را که به صورت ریال در داخل ایران از متقاضی در یافت می‌کنند و از طریق سیستم بین بانکی به صورت یوان به دست صاحب حساب در چین می‌رسانند. گفتنی است که انتقال وجه از طریق حواله سوئیفت بین یک الی پنج روز کاری منوط بر مبلغ وجه، ارگان دریافت کننده اعم از شرکت، دانشگاه و یا شخص به طول می‌انجامد

حواله یوان با سیستم الکترونیکی پی پال

سیستم الکترونیکی پی پال نیازمند اکانت کاربری است. بدین ترتیب شخص گیرنده می‌تواند با ایجاد اکانت کاربری در سیستم پی پال به نقل و انتقالات مالی بپردازد. گفتنی است که از طریق سیستم پی پال می‌توان تا سقف ده هزار دلار آمریکا پول جابجا کرد. علاوه بر آن پرداختی‌های آنلاین، بهره‌مندی از سایت‌های خدماتی و خریدهای اینترنتی نیز جزء ویژگی‌های سیستم الکترونیکی پی پال به شمار می‌رود. ویژگی دیگری که سیستم پی پال می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهد، آن است که افراد می‌توانند با توجه به دارا بودن اکانت کاربری، حساب و یا گردش مالی خود را به راحتی بررسی نمایند. ناگفته نماند که ایجاد تراکنش‌های همزمان، انتقال وجه از حساب بانکی به اکانت کاربری پی پال، انتقال وجه به کارت‌های اعتباری و دریافت وجه از دیگر حساب‌های پی پال نیز بستری را فراهم می‌کند که کاربران بتوانند از اینگونه خدمات بهره‌مند شوند

حواله ارز یوان سیستم الکترونیکی مانی گرام

عملکرد سیستم مانی گرام نیز همانند سیستم پی پال است. مانی گرام نیز دارای شعبات متعددی در سراسر جهان از جمله چین است. جهت ارسال حواله یوان به چین از این طریق، متقاضی بایستی مشخصات فرد گیرنده وجه را به همراه اکانت کاربری اون به موسسه ارائه دهد. پولی که متقاضی در اختیار موسسه قرار می‌دهد به صورت ریال بوده و وجه مورد نظر با تبدیل ارز به یوان به دست گیرنده ارسال خواهد شد. بدین‌ترتیب ارسال حواله در مدت زمان کوتاهی از طریق سیستم مانی گرام اعمال می‌شود. از دیگر خدمات استفاده از سیستم مانی گرام، بهره‌مندی از سایت‌های خدماتی، ثبت نام در دانشگاه و دوره‌های آموزشی، شرکت در سمینارهای علمی و خرید اینترنتی است. علاوه بر آن نقدینگی درآمدهای ارزی را نیز شامل می شود

پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از ایران به ایرلند

ارسال حواله یوان به چین از طریق مراکز اسکریل

شرکت اسکریل، یک کمپانی عظیم انگلیسی است که راستای اهداف فعالیت‌های خود را در حیطه انتقال وجه، ارسال حواله و مبادلات ارزی دانسته و فعالیت‌های خود را بر پایه ارائه هرگونه خدمات ارزی به متقاضیان در سراسر جهان بنیان نهاده است. اسکریل دارای ۳۳۴ هزار شعبه در دویست کشور جهان است که می‌توان با مراجعه به نمایندگی‌های آن اقدام به ارسال و یا دریافت وجه مورد نظر نمود. خدمات ارزی شرکت‌های اسکریل نیز انتقال وجه و یا ارسال حواله یوان به چین را در بستری امن و مطمئن به دست گیرنده می‌رساند. روال کاری آن نیز مانند شعبات وسترن یونیون بوده و شرکت‌ها و موسسات معتبر داخلی اقدام به انتقال وجه از سوی متقاضیان داخل کشور می‌نمایند. شرکت بازرگانی آوات، مشاوره را جزء رئوس اساسی فعالیت‌های خود دانسته و متقاضیان می‌توانند از مشاوره با کادر مجرب و دانش آموخته‌ی این حیطه تماس حاصل کرده و از رهنمودهای سودمند آنان، بهره‌مند شوند.

نرخ و کارمزد حواله یوان به چین

هزینه و قیمت حواله یوان به چین بصورت روزانه و بین ساعات ۱۰ صبح تا ۱ بعد از ظهر اعلام میگردد. بنابراین برای دریافت آخرین نرخ میتوانید در روز مد نظر نرخ دقیق را تلفنی جویا شوید.

بانک‌های چینی به سیستم‌های بین المللی اتصال دارند و این موجب شده است که کاربران ایرانی در تلاش برای ‌‌حواله یوان به چین از طریق سیستم‌هایی که به آنها دسترسی دارند، اندکی دچار مشکل شوند.

حتی اخیراً متأسفانه بانک‌های چینی در ارائه ارز به کاربران ایرانی حتی دانشجویان، خودداری میکنند زیرا بر اساس بخشنامه FATF ریسک ایران را بالا می‌دانند. به همین دلیل، مردم به دنبال راه‌های بهتری برای انجام حواله ارزی خود هستند.

یکی از این روش‌ها، اقدام از طریق صرافی‌های مجاز با مجوز رسمی از طرف دولت است. شما می‌توانید با افتتاح حساب در یکی از بانک‌های چینی، به راحتی از صرافی بخواهید مبلغ درخواستی شما را به این حساب واریز نماید.

صرافی‌ها می‌توانند از طریق حساب‌هایی که در بانک‌های چینی دارند، با یک انتقال وجه ساده از حساب به حساب، مبلغ درخواستی شما را در اسرع وقت به حساب مورد نظر شما واریز نمایند. همچنین برای ارسال ‌‌حواله  یوان به چین می‌توانید از سوئیفت و وسترن یونیون نیز استفاده کنید.

خوشبختانه ایران در سوئیفت عضویت دارد و این باعث شده است شما بتوانید در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه، همچنین با امنیت بسیار بالا، پیام ارزی خود را به هر شعبه بانکی در چین که مایل هستید، ارسال نمایید.

در مورد وسترن یونیون، متأسفانه ارائه خدمات در ایران بعد از اعمال تحریم‌های اقتصادی متوقف شده است،

اما صرافی‌های مجاز و معتبری هستند که دارای کارگزاری‌هایی در کشورهای مختلف به ویژه چین هستند و همین امر باعث شده است

که از طریق تماس با صرافی مورد نظر، و ارائه درخواست مبنی بر ‌حواله یوان به چین، اطلاعات مربوط به گیرنده ارز، نام شهر و مبلغ درخواستی، بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تبادلات ارزی مورد نیاز خود کنید.

پیشنهاد مطالعه
حواله یورو به رومانی

طبیعی است که در قبال انجام خدمات مورد نیاز، موظف به پرداخت مبلغی تحت عنوان کارمزد به صرافی‌ها هستید.

روش دیگری نیز که برای تبادلات ارزی وجود دارد، حواله TT است. حواله TT به معنی انتقال تلگرافی پول است و به دلیل محدودیت موجود به واسطه تحریم‌ها برای تبادلات ارزی ایران، استفاده از حواله TT بسیار متداول شده است.

حواله یوان بدون کارمزد

کلیه تجار و بازرگانان می توانند در صورت ارسال حواله یوان با مبلغی بیش از ۵۰,۰۰۰ یوان از پرداخت کارمزد معاف شوند , همچنین در صورت ارسال حواله ارزی بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ یوان از تخفیف ویژه درهنگام بستن نرخ یوان بهره مند گردند. حواله یوان بدون کارمزد برای کلیه تجار و گرامی در کمترین زمان ممکن به کلیه حساب های شخصی و شرکتی در بانک های ABC , ICBC و دیگر بانک های چینی واریز و رسید آن ارسال می شود. قابل ذکر است کلیه حوالجات یوان به مقصد چین بصورت آنی به کلیه حساب های یوانی در چین واریز می گردد.

حواله tt به چین

برای کاهش زمان از ارسال حوالی تی‌تی نیز استفاده می‌کنند. درواقع ویژگی ممتاز اینگونه حواله آن است که باتوجه به درج سیستم رمزگذاری و یا کدگذاری برای اینگونه مرسوله در لحظه فرستاده شده اما باوجود تحریم‌های موجود بانکی ایران، اغلب اختلالات و مشکلاتی در نحوه ارسال ایجاد می‌شود. همانطور که از پیش بدان اشاره شد، پیشنهاد سازمان مهاجرتی آوات، ارسال با صرف زمان کم و سرعت بالای ارسال می‌باشد که می‌توان به راحتی از مزایای آن بهره‌مند شد. سازمان مهاجرتی آوات جهت ایجاد رفاه حال متقاضیان، توسط صرافی‌های مجاز ارسال حواله یوان به چین را برای بازرگانان، تجار و سرمایه گذاران در بستری امن و مطمئن فراهم کرده است

اطلاعات مورد نیاز جهت ارسال حواله یوان به چین

ازجمله اطلاعاتی که بایستی برای ارسال حواله یوان به چین لحاظ شود، عبارتنداز؛

آدرس بانک مورد نظر –

آدرس مجل سکونت شخص گیرنده حواله –

شماره تلفن شخص گیرنده –

اطلاعات فوق جهت فرم بانکی بایستی درج شود. حواله‌های بانکی، طبق ارز مورد نظر ازسوی کشورهای مختلف انجام می‌شود. برای نمونه، حواله‌هایی با ارز دلار و یورو اغلب ازسوی کشورهای ترکیه، عربستان و ازسوی برخی از کشورهای اروپایی اعمال می‌شود. ارسال حواله یوان به چین اغلب بطور مستقیم و آنلاین، با استفاده از حساب بانکی کشور مبداء انجام شده و قابل توجه بازرگانان و کاسبان قرار گرفته است.

قابل ذکر است که باتوجه به حجم رو به رشد معاملات بازرگانی و ارزی میان ایران و چین، ارسال حواله یوان ازسوی ایران افزایش یافته و درواقع ارسال حواله یوان به چین ازجمله مهمترین و پیچیده‌ترین معاملات با شرکت‌ها و کمپانی‌های چینی به‌شمار می‌رود. گفتنی است که اهمیت ارسال حواله یوان به چین به دلیل محدودیت‌های بانکی ایران و مسدودیت حساب‌های بانکی ایرانیان است. بدین ترتیب اغلب موسسات و صرافی‌ها، ارسال حواله یوان به کشور مذکور را ازطریق بانک‌ها و حساب‌های واسطه‌گر اعمال می‌کنند. سازمان مهاجرتی آوات باتوجه به اطلاعات مکفی در ارتباط با سیستم بانکداری جهانی اعم از کشور چین، رهنمودهای مفید و کاربردی را با طیب خاطر در اختیار مشتریان و متقاضیان قرار می‌دهد

 

 

سخن پایانی

شرکت بازرگانی آوات با بهره مندی از مدرن ترین امکانات بازرگانی آماده ارائه خدمات ویژه به شما عزیزان خواهد بود.

شما میتوانید با مشاورین آوات در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را بصورت فوری دریافت نمایید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ