حواله یورو به هلند  امروزه یکی از پرکاربرد ترین تبادلات در ایران تبدیل شده است . هلند از دیر باز رابطه خوبی با ایران داشته است و همین امر سبب شده تا رابطه ایران با این کشور به خصوص در زمینه تجاری و اقتصادی بسیار حائز اهمیت باشد . شاید شما هم یکی از مسافرین و یا افراد مقیم در این کشور باشید و یا عزیزانی در این کشور دارید که می خواهید حواله یورو به هلند ارسال کنید اما متاسفانه به دلیل تحریم هایی که از جانب اتحادیه اروپا برای ایران اعمال شده روابط اقتصادی بین این دو کشور با مشکلاتی مواجه شده است . در این مقاله ما به شما کمک می کنیم که بهترین راه را برای حواله یورو به هلند انجام دهید .

معرفی ارز یورو (EUR)

یورو ارز رسمی در اتحادیه اروپا به شمار می رود همچنین در کشورهای آند ورا، مونته نگرو، مالت، هلند، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، سان مارینو، واتیکان، زیمبابوه، اکوتریری و Dhekelia، موناکو، لوکزامبورگ، ایتالیا، اتریش، بلژیک، قبرس ، آلمان، استونی، اسپانیا، فنلاند، فرانسه، یونان، ایرلند، کوزوو از یورو به عنوان ارز دولتی و یا ارز اصلی استفاده می‌شود. یک یورو شامل 100 سنت می‌باشد.

تعریف حواله چیست

در واقع حواله نوعی شیوه پرداختی می باشد که یک بانک با توجه به تقاضای مشتری خود چه حقیقی و چه حقوقی باشد به یکی از بانک خود در خارج ار کشور حواله ای را صادر می کند و از موسسه مربوطه تقاضا می کند تا مبلغ را به شخص دریافت کننده تحویل دهد.

 

ارسال حواله های ارزی به هلند چند نوع دارد :

 •  حواله سوئیفت به هلند
 •  حواله وسترن یونیون به هلند
 •  حواله مانی گرام به هلند
 •  انتقال حساب به حساب داخلی

 

سرعت و زمان ارسال حواله یورو به هلند با توجه به نوع انتخاب حواله متفاوت است

 •  برای حواله سوئیفت 3 تا 5 روز کاری طول می کشد
 •  برای حواله مانی گرام 1 روز کاری طول می کشد
 •  برای حواله وسترن یونیون کمتر از 3 ساعت طول می کشد
 •  برای انتقال حساب به حساب یک روز کاری طول می کشد.

مراحل ارسال حواله یورو به هلند

برای ارسال حواله یورو به هلند باید مراحلی را طی کنید :

 1.  قبل از انجام هر کاری ابتدا باید شهر و محل اقامت خودتان را تعیین کنید .
 2.  شخصی که ارسال حواله یورو  را انجام می دهد باید کد شناسایی و پاسپورت داشته باشد و از طرفی دیگر باید اطلاعات کامل شخص دریافت کننده مبلغ ( مانند : نام ، نام خانوادگی و … ) و همچنین میزان مبلغ حواله ارسال به لهستان را ارائه کنید .
  نکته : برای سهولت بهتر هنگام ارسال حواله یورو به هلند بهتر است لیست سرویس های ارسال یا انتقال حواله را چک کرده و بهترین و مناسب ترین آن را برای ارائه خدمات بهتر انتخاب کنید . بسیاری از این مراکز ارائه دهنده سرویس مورد نظر به صورت آنلاین می باشد و شما می توانید با اطمینان حاصل کردن از وب سایت مورد نظر در خصوص ارسال حواله یورو به هلند اقدام نمایید .
 3.  دریافت مبلغ ارسالی با ارائه کد پیگیری و مشخصات کامل شخص فرستنده حواله به مرکز سرویس دهنده منتخب شما . لازم به ذکر است در هنگام دریافت مبلغ حتما گذرنامه خود را به همراه داشته باشید و کل مبلغ را به صورت نقد دریافت نمایید .
  نکته : در هنگام ارسال حواله یورو به هلند فرد انتقال دهنده مبلغ حتما یک شماره پیگیری ارائه خواهد شد که فرد دریافت کننده باید این شماره پیگیری را در هنگام دریافت مبلغ داشته باشد . در غیر این صورت مسئولیت اشتباهات و سهل انگاری های صورت گرفته به عهده خود شخص خواهد بود.
 4.  قبل از دریافت نقدی مبلغ از طرف مرکز سرویس دهنده خدمات محاسبات نهایی انجام و درصدی از مبلغ جهت کمیسیون کسر می شود .این درصد کمیسیون در کشور لهستان نسبت به سرویس و کیفیت ارائه متفاوت خواهد بود .

نکاتی در خصوص امنیت مالی

قبل از دریافت وجه از دستگاههای ATM از امنیت دستگاه اطمینان حاصل کنید . اطلاعات کارت بانکی خود مثل رمز اول و دوم کارت را اختیار هیچ شخصی قرار ندهید . صفحه کلید دستگاه خود پرداز را بررسی کنید که و از عدم وجود وسایل جانبی روی دستگاه اطمینان حاصل نمایید. در هنگام دریافت وجه از دستگاه ATM به عنوان کمیسیون از طرف بانک مورد نظر کسر میگردد که این مبلغ حتما در صفحه نمایش دستگاه و همچنین رسید شما کاملا مشخص است .

بهترین پارامتر های یک مرکز معتبر ارائه دهنده سرویس

قبل از حواله یورو به هلند بهتر است تحقیقاتی در مورد مرکز موسسه یا بانکی که قرار است به شما سرویسی را ارائه دهد انجام دهید . با انتخاب یک مرکز معتبر بانکی می توانید با کیفیت سرعت و زمان مطلوبی این حواله  را انجام دهید . در زیر چند پارامتر مهم برای انتخاب یک موسسه یا مرکز معتبر بانکی به شما معرفی می کنیم :

 •  امنیت بالا و محرمانه بودن و اینکه مرکز مورد نظر کلیه خدمات را با حفظ محرمانگی و امنیت بالا انجام دهند .
 •  داشتن سابقه طولانی در این حوزه
 • پشتیبانی تمام وقت ،اینکه تمامی درخواست ها را با بالاترین سطح و کیفیت پشتیبانی کرده و پاسخگوی شما باشند .
 •  بهترین سرعت و زمان مطلوب در ارائه خدمات به شما را دارا باشند .

 

نرخ ارز یورو معمولا بر چه اساسی تعیین می شود؟

برای حواله یورو به هلند شما باید از نرخ ارز آگاهی داشته باشید . معمولا نرخ ارز به صورت روزانه و با توجه به نوسانات و نرخ روز حواله ها توسط موسسات و مراکز تعیین می شود.

مراحل انجام کار حواله یورو به هلند

برای حواله یورو به هلند باید مراحل زیر را انجام دهید

 1.  فرم درخواست حواله را باید ثبت کنید . این فرم بسته نرخ ارز بررسی می شود.
 2.  فاکتور تایید شده را براساس نوع ارز و نرخ ارز که بررسی شده و تایید شده را پرداخت می کنید.
 3.  پس انجام کارهای حواله از سوی موسسه مورد نظر باید اطلاعات را دریافت کنید که شامل رسید و شناسه رهگیری حواله یورو به هلند می باشد .

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ