شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید به روسیه سفر کنید، قاعدتا قبل از سفر به فکر تهیه پول به واحد پول آن کشور و خرید روبل در روسیه هستید. واحد پول کشور روسیه، روبل است. اگر بخواهید اقدام به خرید روبل در روسیه کنید باید چند نکته در مورد واحد پول روسیه، قیمت خرید روبل در روسیه، حواله انتقال پول از ایران به روسیه و افتتاح حساب در بانک های روسیه را بدانید. ما در این مطلب اطلاعات مفید و مناسبی در مورد خرید روبل روسیه، در هنگام سفر به این کشور در اختیار تان قرار می دهیم که قطعا برای شما مفید خواهد بود. پس با ما همراه باشید تا با روبل روسیه بیشتر آشنا شوید.

این روز ها کشور روسیه به یک مقصد مناسب و پر طرفدار برای ایرانیان به جهت تفریح و تحصیل تبدیل شده است .  اگر قصد سفر به این کشور بزرگ و زیبا را دارید بهتر است اطلاعاتی در مورد واحد پول کشور روسیه و چگونگی خرید روبل در روسیه داشته باشید تا با خیالی راحت به این کشور سفر کنید.

روبل روسیه

واحد پول فدراسیون روسیه روبل است. یک روبل حاوی ۱۰۰کوپک است. مغازه های کوچک در سطح شهر های روسیه خورد و نقد کنید کاری بسی دشوار است، بهتر است این خورد کردن در سوپر مارکت های زنجیره ای بزرگ و رستوران های بزرگ انجام شود.

قبل از سفر به روسیه حتما لازم نیست که روبل تهیه کنید، بلکه اگر در این کشور ها دلار آمریکا به همراه داشته باشید در هر مکان و فروشگاهی می توانید دلار آمریکا را به راحتی خرج کنید و یا به روبل روسیه تبدیل کنید. اگر بخواهید دلار را به روبل روسیه تبدیل کنید نرخ این تبدیل در جاهای مختلف، متفاوت است مثلا اگر قصد تبدیل دلار به روبل روسیه در فرودگاه را دارید، نرخ این تبدیل پول کمی گران تر از بانک ها و صرافی هاست.

خرید روبل در روسیه کار خیلی سختی نیست بلکه با اندکی صبوری این کار به راحتی امکان پذیر است با ما همراه باشید تا نحوه خرید روبل در روسیه را متوجه شوید.

 

ارزش پول روبل روسیه در مقابل دلار و یورو آمریکا

ارزش مالی و مادی روبل روسیه نسبت به دلار و یورو کم است اما روبل روسیه در مقابل با ریال ارزش فوق العاده بالایی دارد.
قیمت روبل روسیه، حدودا 3200ریال است. یک دلار آمریکا حدودا با 75 روبل و یک یورو حدودا با 78 روبل معامله و مبادله می شود.

 

نحوه آسان باز کردن حساب بانکی در روسیه برای زندگی و یا خرید روبل در روسیه

کارت های بانکی روبلی در روسیه در مکان های گوناگون از جمله مغازه ها، هتل ها، رستوران ها، کافي شاپ و… پذیرفته می شوند. پس بهترین کار به محض ورود به کشور روسیه برای خرید روبل در روسیه، بازکردن یک حساب بانکی در روسیه و دریافت یک کارت عابر بانکی روبلی است. باز کردن حساب بانکی در روسیه سه الی چهار روز طول می کشد.

شما می توانید حساب بانکی روبلی یا حتی حساب بانکی دلار یا یورو باز کنید این حساب باز کردن نیاز به یکسری شرایط خاص دارد. شرایط لازم برای باز کردن حساب بانکی در روسیه نیاز به اقامت و سکونت طولانی مدت در این کشور نیست بلکه با حضور توریستی محدود در حد یک هفته تا هفده روز هم می توانید حساب بانکی به نام خود در این کشور باز کنید ویزا کارت یا مسترکارت دریافت کنید.

بانک های روسیه به دلیل تحریم های امریکا حق باز کردن حساب بانکی دلار یا یورویی برای ایرانیان بصورت شخصی ندارند و تنها اجازه باز کردن حساب بانکی روبلی به ایرانیان می دهند و ایرانیان فقط دو صورت ثبت رسمی شرکت در کشور روسیه حق باز کردن حساب بانکی دلار و یورویی دارند.

 

هزینه باز کردن حساب بانکی در روسیه چقدر است؟!

این هزینه فقط معادل ۱۰۰ دلار آمریکاست و حداقل اگر۵ روز در روسیه باشید می توانید در این کشور حساب بانکی افتتاح کنید.

 

انتقال پول و ارز به روسیه و خرید روبل در روسیه چگونه انجام می شود؟!

برای سفر به روسیه در فرودگاه های کشور روسیه و شهر مسکو محدودیت ۱۰هزار دلاری انتقال پول همراه مسافر وجود دارد یعنی در زمان وارد شدن یا خارج شدن از این کشور تنها حق دارید هزار دلار همراه خود داشته باشید اما اگر بخواهید بیش از این مقدار را همراه خود داشته باشید حتما باید این مقدار را به مقامات مربوطه در فرودگاه اعلام کنید.

به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا انجام حواله بانکی بین ایران و روسیه وجود ندارد و برای انتقال پول به روسیه باید از طریق صرافی به کشور روسیه داده شود.

این روزها به دلیل اختلافات سیاسی میان آمریکا و روسیه ارزش روبل روسیه به طور چشمگیری در مقابل دلار و یورو آمریکا افت کرده است. ایرانیان هم به دلیل این تحریم قادر به باز کردن حساب بانکی دلار یا یورویی در روسیه نیستند اما در روسیه می توانند به راحتی دلار آمریکا را خرج کنند یا دلار را به روبل روسیه تبدیل کنند و به راحتی در این کشور زندگی و تفریح کنند.

خرید روبل در روسیه کاری آسان است و به راحتی از طریق صرافی ها، بانک ها و سوپرمارکت ها انجام می شود. شما به محض ورود به روسیه در فرودگاه مسکو هم می توانید روبل روسیه را خریداری کنید یا دلار خود را به روبل تبدیل کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ