حوالجات ارزی

خرید روبل در سن پترزبورگ

خرید روبل در سن پترزبورگ

در صورتی که قصد سفر به کشور روسیه و شهر سن پترزبورگ را دارید باید همراه با خود پول رایج این کشور را داشته باشید یا جهت خرید روبل در سن پترزبورگ اقدام نمایید. خرید و فروش اجناس و سایر اقلام ضروری در این کشور با روبل انجام می شود. هر کشوری یک واحد پول به خصوصی برای خود در نظر گرفته که این کشور روبل را برای خود برگزیده است. در صورتی که قصد عزیمت به شهر سن پترزبورگ را دارید و می خواهید خرید روبل در سن پترزبورگ داشته باشید باید با واحد پول آن آشنایی داشته باشید. به همین منظور در ادامه توضیحاتی در مورد واحد پول این کشور ارائه داده ایم.

خرید روبل روسیه در سن پترزبورگ از بانک

اکثر مسافران روسیه از ما سؤال می نمایند که آیا نیاز است پیش از سفر ریال خود را به روبل روسیه تبدیل کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کرد برای سفر به روسیه کافی است که همراه خود دلار آمریکا داشته باشید، تقریبا در همه جا می توانید با دلار خود هر کالا یا اقلام ضروری را خرید کنید یا به روبل تبدیل نمایید. البته نرخ تبدیل در قسمت های گوناگون متفاوت است. به عنوان مثال در فرودگاه نرخ دلار و روبل کمی بالاتر از بانک ها و صرافی ها می باشد.

پیش از مسافرت به روسیه ، فهمیدن چند نکته در مورد پول روسیه بسیار سودمند است. واحد پولی کشور روسیه روبل روسیه می باشد. یک روبل حاوی ۱۰۰ عدد کپک (kopeck) است. هر اسکناس روسیه متشکل از ۱۰ (کمیاب)، ۵۰ ، ۱۰۰ ، ۵۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۵۰۰۰ روبلی بوده و سکه های ۱ ، ۲ ، ۵ کپک (بسیار کم به کار رفته) ۱۰ و ۵۰ روبلی نیز وجود دارد. خرد کردن اسکناس ۵۰۰۰ روبلی در مغازه های کوچک بسیار کار مشکلی بوده و بهتر است کار خرد کردن پول خود را در سوپرمارکت های زنجیره ای و رستوران ها انجام دهید.

مقایسه خرید روبل در سن پترزبورگ با دلار و یورو

ارزش روبل روسیه در مقایسه با دلار و یورو پایین تر می باشد ولی در برابر ریال ارزش بالاتری دارد. روبل در مقایسه با دلار و یورو نیز ارزش پایین تری دارد.

چگونه نقل و انتقالات روبلی را انجام دهیم؟

کارت های بانکی روبلی در بیشتر مکانها از قبیل مغازه ها، هتل ها و رستوران ها مورد قبول واقع می شوند. پس خردمندانه ترین روش این است که به محض ورود به روسیه، اقدام به افتتاح حساب بانکی و دریافت کارت عابربانک نمایید. پروسه افتتاح حساب بانکی در روسیه حداقل سه الی چهار روز به طول می انجامد. این حساب بانکی می تواند روبل، دلار و یا یورو نیز ایجاد شود(البته اگر شرایط لازم محرز شود). برای ایجاد حساب بانکی در بانک های روسیه احتیاج به حضور فیزیکی و نشان دادن مدارک به صورت حضوری دارید.

برای ایجاد حساب بانکی احتیاج به اقامت طولانی مدت در روسیه نیست و با یک ویزای توریستی یک هفته ای نیز قادر خواهید بود یک حساب بانکی به نام خود افتتاح نمایید و ویزا کارت یا مسترکارت دریافت کنید. همچنین، خودپردازها در سرتاسر کشور روسیه در دسترس هستند و امکان بهره وری از آنها به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

با توجه به تحریم های شدید و ظالمانه آمریکا، بانک های روسی برای ایرانی ها حساب های دلاری و یورویی ایجاد نمی کنند. ایرانیان فقط می توانند حساب های روبلی در بانک های کشور روسیه ایجاد نمایند. با این وجود ایرانیانی که در کشور روسیه شرکت به ثبت برسانند قادر خواهند بود حساب های دلاری و یورویی ایجاد کنند. تنها مدرکی که برای ایجاد حساب بانکی در روسیه احتیاج خواهید داشت، یک گذرنامه می باشد!

چه میزان مبلغی برای افتتاح حساب روبلی لازم است؟

هزینه ایجاد حساب بانکی در روسیه و دریافت ویزاکارت و مستر کارت تنها ۱۰۰ دلار امریکا است. فقط احتیاج دارید به مدت دست کم ۵ روز کاری در کشور روسیه حضور داشته باشید، احتیاجی نیست تا تمام این مدت در هتل منتظر باشید، می توانید به گردش و تفریح رفته و از مسافرت خود لذت ببرید. در صورتی که قصد افتتاح حساب بانکی در روسیه دارید می توانید با کارشناسان ما در شرکت بازرگانی آوات تماس بگیرید.

صدور انواع ویزا کارت و مستر کارت از بانک Sber bank بزرگ ترین و معتبرترین بانک روسیه است. این کارت ها کاملا فیزیکی و واقعی بوده و می توانید تا سه سال کارهای بانکی خود را با آن انجام دهید. همچنین بعد از خروج از روسیه تا پایان مدت اعتبار سه ساله آن قادر خواهید بود از فروشگاه های اینترنتی خرید نمایید یا از خودپردازهای سراسر دنیا پول نقد دریافت کنید.
این کارت ها توانایی ارائه حواله ارزی از صرافی و سیستم سوئیفت را دارند. کارت هایی از نوع میر (mir) که مربوط به سیستم بانکی داخلی روسیه هستند.

این کارتها احتیاجی به واریز اولیه ندارند و بانک بعد از نخستین واریزی مبلغی را به عنوان هزینه صدور کارت از موجودی کسر می نماید. نکته قابل ذکر این هست که بعد از پایان اعتبار سه ساله کارت بانکی خود می‌بایست یک سفر دیگر به روسیه جهت تمدید کارت انجام دهید. در سال های اخیر به علت تحریم شرکت ویزا از ارائه خدمات به ایرانیان اجتناب کرده و فقط امکان دریافت مسترکارت وجود دارد.

آیا می توان روبل را به روسیه منتقل کرد؟

برای مسافرت به روسیه در فرودگاه های این کشور چارچوب و محدودیت ۱۰ هزار دلاری جابه جایی پول همراه مسافر وجود دارد. بدین معنا که در زمان ورود و خروج به روسیه تا سقف ۱۰ هزار دلار می توانید همراه خود داشته باشید. بدون انکه احتیاجی به اعلام مبلغ همراه خود داشته باشید ولی بیش از این مقدار را باید اعلام نمایید.

انجام حواله های بانکی میان ایران و روسیه به علت تحریم ها مقدور نیست و برای جابه جایی پول به روسیه احتیاج به حواله ارزی با کمک صرافی ها یا شرکت های تجاری معتبر امکان پذیر است. صرافی ها به منظور انتقال ارز به روسیه و بالعکس به میزان ۵ تا ۷ درصد کارمزد از شما دریافت می نمایند. شرکت ما با بهره برداری از شرکت معتبر ثبت شده خود در روسیه که عضو اتاق بازرگانی ایران و روسیه نیز است و با شناسایی صرافی معتبر می تواند در جابه جایی مبلغ شهریه دانشجویان و تجار ایرانی کمک شایانی برساند.

این مجموعه با کمک از توان بالای خود در روسیه اقدام به احداث شرکت و بازگشایی دفتر اداری در شهر مسکو کرده است و به منظور برطرف ساختن مشکلات خرید روبل و ارائه خدمات مختلف در خدمت هموطنان عزیز است.

 

برای مطالعه  انتقال پول از ایران به روسیه چگونه و با چه شرایطی انجام می گیرد؟  به این مقاله نگاهی بیندازید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *