افرادی که در امر تجارت و واردات و صادرات مبتدی هستند و قصد دارند کالاهایی را به داخل کشور وارد نمایند و یا از کشور خارج کنند و می بایست به منظور این کار مجوز مربوطه را اخذ نمایند و همچنین سفارش خود را ثبت نموده و اظهارنامه تنظیم کنند جهت انجام امور مذکور معمولا دچار سردرگمی می شوند و سؤالات زیادی در ذهنشان نقش می بندد که در این مورد مراجعه به سایت ترخیص کالاها بهترین راه برای مشاوره و کسب اطلاعات لازم می باشد .

بازرگانان کم تجربه که تازه به چرخه‌ی تجارت مشغول شده اند و با فرایند مربوط به ترخیص کالا از اداره‌ی گمرک و امور گمرکی آشنایی ندارند می توانند با کمک  این سایت با آرامش خاطر اقدامات لازم را انجام دهند .

ویژگی های سایت ترخیص کالاها

پایگاهی که کلیه‌ی اطلاعات مورد نیاز در مورد چگونگی اجرای امور گمرکی و همچنین نحوه‌ی ترخیص کالا از اداره‌ی گمرک را در اختیار شما قرار می دهد سایت ترخیص کالا نامیده می شود .

افرادی که بر آیین نامه‌ی مربوط به امور گمرکی و همچنین فرایند ترخیص کالا تسلط کامل دارند می توانند مدیریت سایت ترخیص کالا را به عهده بگیرند به صورتی که می بایست بتوانند هر نوع سؤال درباره‌ی پروسه‌ی ترخیص کالاها  از اداره‌ی گمرک را پاسخگو باشند .

هنگام بازدید از یک سایت ترخیص کالا ها که معتبر و جامع است با مقاله ها و مطالب مفیدی روبرو خواهید شد طوری که ابهامات فراوانی که در مورد تجارت و صادرات و واردات در ذهنتان وجود

دارند برطرف می شود ، به بیانی می توان گفت سایت ترخیص کالای خوب می تواند برای شما به عنوان یک دوره‌ی آموزشی ایفای نقش کند .

شایان ذکر است در اغلب سایت های مربوط به ترخیص  شماره های تلفن جهت برقراری ارتباط با مشاورین مربوطه وجود دارد به این صورت که چنانچه پس از خواندن اطلاعاتی که لازم دارید به پاسخ خود نرسیدید می توانید با تماس تلفنی از افراد حاذق و مجرب که در سایت ترخیص کالا حضور دارند راهنمایی بگیرید .

 

ترخیص کالا از گمرک با کمک سایت

سایت ترخیص کالا به طور معمول در مورد زمینه های متعدد مربوط به امور تجاری و گمرکی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مراجعین قرار می دهد که این اطلاعات عبارتند از : نحوه‌ی دریافت مجوز از اداره های گوناگون جهت واردات ، چگونگی ثبت سفارش مربوط به واردات ، نحوه‌ی صادرات و واردات کالاهای مختلف شامل مواد غذایی ، خودرو ، مواد شیمیایی ، لوازم بهداشتی ، فلزات و … ، خدمات بازرسی ، حمل و نقل محموله و افتتاح اعتبارات اسنادی و غیره .

مشاورینی که در یک سایت ترخیص کالا حضور دارند اشخاصی می باشند که بر کلیه‌ی زمینه های گوناگون مربوط به صادرات و واردات اشراف دارند و قادر هستند شما را به خوبی راهنمایی کنند .

جهت مطالعه ی بیشتر به مطلب  مراحل ترخیص کالا مراجعه کنید.

شرکت بازرگانی مربوط به ترخیص کالا از گمرک

یک سایت ترخیص کالا به طور معمول تحت نظارت یک شرکت بازرگانی مربوط به ترخیص کالا کار می کند و شما می توانید با آرامش خاطر و بدون دغدغه پروسه‌ی ترخیص کالاها و محصولات مورد نظرتان را به آنها واگذار نمایید چرا که این شرکت به طور قانونی فعالیت می کند و از اشخاصی مجرب تشکیل شده و این اقدام هم از نظر زمان و هم از لحاظ هزینه برای ترخیص کالای مورد نظر شما از انبار گمرک مقرون به صرفه می باشد ، این افراد دارای مدرک ترخیص کار می باشند به این معنی که از اطلاعات لازم و کافی برخوردار هستند .

فردی که وارد کننده و یا صادر کننده‌ی کالا می باشد اجازه دارد امور گمرکی مربوطه را انجام دهد ولی چون ترخیص از اداره‌ی گمرک فرایندی پیچیده و طولانی می باشد اکثر افراد یک سایت ترخیص کالا را که متشکل از یک تیم کار ی مجرب و مورد اعتماد جهت ترخیص نمودن کالاهای مورد نظرشان است انتخاب می کنند تا بتوانند تجارتی بدون دردسر را تجربه نمایند .

شایان ذکر است پروسه‌ی مربوط به ترخیص کالا از اداره‌ی گمرک دارای مراحل خاص و نیازمند اطلاعات کاملی می باشد که در صورت نداشتن تجربه بدون شک هزینه و زمان خود را هدر خواهید داد چرا که وقتی ترخیص کالای شما به درازا بکشد در نتیجه کالای مورد نظرتان می بایست در انبارهای مربوط به اداره‌ی گمرک به مدت زمان طولانی تر بماند و هزینه ای هنگفت جهت انبار کالا پرداخت نمایید که هم از لحاظ زمان و هم از نظر هزینه متضرر خواهید شد .

با توجه به مبالغی که پرداخت می کنید طبیعتا قیمت نهایی کالای شما به مقدار زیادی افزایش پیدا می کند و مجبور هستید آن را با قیمتی بیشتر به فروش برسانید که در این صورت به دلیل قیمت بالا قادر نخواهید بود در رقابت با تاجران دیگر موفق شوید که در نتیجه سود چندانی نیز نصیبتان نمی شود .

اضافه بر موارد مذکور وقتی که زمان ترخیص طولانی شود ، محموله‌ی مورد نظر نیز دیرتر به دست تاجر می رسد و طبیعتا صادر کننده و یا وارد کننده‌ی محصول نیز نمی تواند کالا را در زمان مقرر به مشتری خود تحویل دهد و به تدریج مشتریان خود را از دست خواهد داد .

بنابراین هنگامی که تاجر به سایت ترخیص مراجعه نماید و از گروهی مجرب در زمینه‌ی ترخیص کالای خود مشاوره بگیرد و کار را به دست متخصصین مربوطه بسپارد مشکلات مذکور برای او پیش نخواهد آمد .

ضمنا پرداخت دستمزد به مشاوران یک سایت  در مقایسه با هزینه‌ی مربوط به انبار کالا به مدت طولانی در اداره‌ی گمرک و همچنین تبعاتی که از آن ناشی خواهد شد بسیار مقرون به صرفه تر می باشد .

 

این مقاله در مورد سایت ترخیص کالا می باشد و ویژگی های یک سایت معتبر در این زمینه را بیان می کند ، ترخیص کالاها  از اداره‌ی گمرک یکی از مراحل سخت و پیچیده در تجارت می باشد که نیازمند اطلاعات دقیقی است.

مدت زمان لازم برای مطالعه‌ی این مطلب حدود 6 دقیقه می باشد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ