ترخیص کالا از گمرک دارای روندی خاص است و باید آن را از طریق شرکت‌های ترخیص کالا دنبال کرد. برای انجام کارهای مربوط به ترخیص کالا، شرکت‌های ترخیص کالا در تهران تشکیل شده‌اند.

برای ترخیص کالاهای وارداتی خود می‌توانید با در دست داشتن مدارکی چون اظهارنامه واردات، تصویر کارت بازرگانی، ترخیصیه، بارنامه، فاکتور خرید و اعلامیه تامین ارز به شرکت‌های ترخیص کالا در تهران مراجعه کنید.

پیش فاکتور و مجوز ثبت سفارش، بیمه نامه، پروانه بهره‌برداری شرکت و داشتن مجوزهای قانونی برای ترخیص کالا و داشتن پروانه و وکالتنامه از مواردی است که در این زمینه نیازمند است.

شرکت‌های ترخیص کالا در تهران، چگونه عمل می‌کنند؟

شرکت‌های ترخیص کالا در تهران، فرایند خاصی را برای ترخیص کالا طی می‌کنند. به دلیل متفاوت بودن قوانین گمرکی کشورها با هم، ترخیص کالا نمی‌تواند آسان باشد و نیازمند آگاهی از قوانین است. بنابراین افرادی که در کار واردات و صادرات هستند می‌توانند کار خود را به شرکت‌های ترخیص کالا در تهران بسپارند.

انتخاب شرکت‌های ترخیص در تهران، نیازمند دقت بسیار است. در صورت عدم دقت در این زمینه، ممکن است مشکلات زیادی برای فرد ایجاد شود. کانتینرها اجناس و کالای فرد را حمل کرده و به عنوان انبار کالا در طول مدت ترخیص در نظر گرفته می‌شوند. مخارج انبارداری بستگی به مدت ترخیص کالا دارد، هرچه پروسه ترخیص کالا طولانی‌تر شود هزینه انبارداری افزایش پیدا می‌کند و این بر قیمت کل کالا اثر گذار خواهد بود.

فرایند ترخیص از طریق شرکت‌های ترخیص کالا در تهران به این دلیل است که شرکت به تمامی جنبه‌های آموزش ترخیص کالا از گمرک، احاطه داشته و در این زمینه دارای تجربه است.

برای انتخاب شرکت باید نهایت دقت را داشت و تخصص و تجربه آن را در نظر گرفت. مخارج و هزینه‌هایی که فرد متحمل می‌شود از کارمزد ترخیص بیشتر است. بنابراین اگر فردی در تهران بود و در زمینه ترخیص کالا از گمرک از تجربه و آموزش لازم برخوردار نبود بهتر است کار خود را به شرکت‌های ترخیص کالا در تهران بسپارد.

وقتی از واژه ترخیص کالا استفاده می‌شود که کالایی به گمرک ارائه و برای صادرات و واردات مورد آزادسازی قرار گیرد و زمانی از اصطلاح ترخیص کالا استفاده می‌شود که یک کالا به گمرک فرستاده شده و یا برای صادر کننده آزاد شود.

شرکت‌های ترخیص کالا در تهران

شرکت‌های زیادی در تهران هستند که در زمینه بازرگانی فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها گوناگون هستند. برخی شرکت‌های ترخیص کالا در تهران، برای مسئولیت‌های محدود مناسب بوده و به صورت سهامی خاص نیز تاسیس شده‌‌اند. این نوع از شرکت‌ها علاوه بر ترخیص کالا، خدمات دیگر مربوط به بازرگانی را نیز ارائه می‌کنند. واردات و صادرات، توزیع کالا، ترخیص کالا، خرید و فروش و اعطای نمایندگی به نمایشگاه‌ها و همایش‌های داخلی و خارجی از موضوعات مربوط به شرکت بازرگانی است.

ترخیص کالا در شرکت بازرگانی

شرکت‌های ترخیص کالا در تهران، سبب حفظ موقعیت رقابتی در بازار جهانی شده و کیفیت محصول را افزایش می‌دهند. این شرکت ها علاوه بر امر ترخیص، صادرات و واردات کالا را نیز انجام می‌دهند.

به همین دلیل، وقتی بازار داخلی دچار رکود شد می‌توان از طریق صدور کالا آن را جبران کرد. در شرکت بازرگانی، کالاهای صادر و وارد شده به دو صورت قطعی و موقت تقسیم می‌شوند. شرکت‌های ترخیص در تهران، تنها در زمینه کالاهای قانونی و مجاز فعالیت کرده و طبق قانون کار ترخیص کالا را انجام می‌دهند. بنابراین در زمینه کالاهای غیرمجاز عمل ترخیص کالا را به عهده نخواهند گرفت.

ورود و صدور کالاهای ممنوع به دلیل قوانین اسلامی ممانعت دارد. وقتی افراد تصمیم می‌گیرند کالای دولتی یا غیردولتی وارد کنند برای دریافت مجوز ورود کالا به این وزارت مراجعه می‌کند. اما وقتی فردی به عنوان مسافر به کشور وارد می‌شود علاوه بر بار خود، کالای مورد نظر را که جنبه تجاری ندارد با پرداخت گمرک و سود بازرگانی، ترخیص می‌کند.در مبحثی آموزش ترخیص کالا از گمرک را به طور کامل بیان کرده ایم.

انواع شرکت‌های ترخیص کالا در تهران

مطابق قانون تجارت، شرکت بازرگانی ترخیص کالا، می‌تواند به چندین صورت، فعالیت کند. بسیاری از شرکت‌های ترخیص کالا در تهران به صورت سهامی، تضامنی و مسئولیت محدود اداره می‌شوند.

۱-شرکت ترخیص کالا به صورت سهامی خاص

شرکت‌های ترخیص کالا در تهران، به شکل شرکت سهامی خاص، نیز هستند. این شرکت‌ها، نوعی از شرکت بازرگانی هستند که همه سرمایه شرکا در آن به سهام تبدیل شده و میزان مسئولیت هر یک از آنها به مقدار سهام وی بستگی دارد. وقتی شرکت در این قالب ثبت شد شرکت ثبت شده امور تجاری را جهت می‌دهد.

در این نوع از شرکت ترخیص کالا، تعداد سهامداران نسبت به سهام کمتر است و مجمع عمومی در این شرکت‌ها وجود ندارد. این نوع از شرکت‌های بازرگانی سرمایه‌ای در حدود یک میلیون ریال دارند که از ابتدا ۳۵درصد سرمایه آنها پرداخت می‌شود. پروسه ثبت شرکت ترخیص کالا با سهامی خاص در مدت زمان۲۰ روز کاری به طول می‌انجامد.

۲-شرکت‌های ترخیص کالا در تهران با مسئولیت محدود

شرکت ترخیص کالا با مسئولیت محدود از شرکت‌هایی است که رواج بیشتری دارد. این نوع شرکت ترخیص کالا در تهران، بیشتر بین دوست، آشنا و خانواده تشکیل شده و سرمایه آن به سهام تقسیم نشده و شرکا مربوط به آن به نسبت مبلغ سهام، مسئولیت دارند.

شرکت با مسئولیت محدود با دو نفر تشکیل شده و حداقل سرمایه آن در حدود یک میلیون ریال است. در این نوع شرکت تعهد هر فرد در قبال کل سرمایه است. در این نوع شرکت با مسئولیت محدود، سن مدیر عامل شرکت به صورت حداقلی باید ۲۳ سال باشد.

پروسه ثبت این نوع از شرکت در مدت زمان ۳۰ روز کاری طول می‌کشد. برای ثبت این نوع از شرکت، باید مدارک شناسایی تمام اعضا، گواهی عدم سوء پیشینه، کپی اقرارنامه با امضا سهامداران، دو نسخه از فرم تقاضانامه و اساسنامه با امضای سهامداران و اخذ مجوز در صورت نیاز، ارائه شود.

شرکت بازرگانی آوات

شرکت بازرگانی آوات یکی از شرکت‌های ترخیص کالا در تهران محسوب می‌شود. این شرکت، یک شرکت سهامی خاص است که علاوه بر امر صادرات و واردات و مشاوره در تمام امور مربوط به بازرگانی در امر ترخیص کالا نیز فعالیت می‌کند.

شما برای ترخیص کالای خود در تهران، می‌توانید به این شرکت مراجعه کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید. آدرس این شرکت در خیابان جردن، خیابان ناهید غربی، پلاک ۵۶ واقع شده است. شرکت‌های ترخیص کالا در تهران زیاد هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ