در تمام سایت هایی که درباره یک تجارت بین المللی متنی قرار داده شده، در مورد اهمیت تبلیغ درباره محصول نیز صحبت شده است. در واقع تبلیغات برای فروش بین مهم ترین قسمت های یک تجارت قرار دارد. چرا که اگر تاجر نتواند خریدار مناسبی در کشور خارجی پیدا کند، کار صادرات او محکوم به شکست خواهد بود. از طرفی بازاریابی دارای تکنیک های زیادی است و پیدا کردن خریدار در کشور خارجی ساده نیست. پس شرکت هایی برای کمک به تاجران به وجود آمده تا از طرف آن ها بازاریابی کنند. این نوع شرکت ها را شرکت بازاریابی برای صادرات می نامند. این شرکت ها خدمات متنوعی در حوزه بازاریابی ارائه می دهند و تاجر می تواند با توجه به نوع صادرات خود تصمیم بگیرد که چه نوع بازاریابی برای او مناسب تر است.

شرکت بازاریابی به طور ویژه بازارهای جهانی، به خصوص بازارهای کشورهایی که اقتصاد قوی دارند، را بررسی می کند و با شناخت نیاز بازار، می تواند راهنمایی های دقیقی را به تاجر ارائه دهد.

همینطور می توان در نظر داشت که معمولا این شرکت ها با همتایان خارجی خود همکاری می کنند و لیست های خود را به اشتراک گذاشته تا ارتباط بیشتری بین تاجران به وجود آورند.

شرکت بازاریابی برای صادرات

شرکت بازاریابی برای صادرات چگونه به تاجر کمک می کند؟

بازاریابی شاخه های زیادی را دربرمی گیرد و فرد می تواند روش های زیادی را برای تبلیغ محصول و کار خود به کار ببرد. در اینجا چند مثال از بازاریابی های موثر را بیان می کنیم.

شرکت های بازاریابی در طراحی، پشتیبانی و مشاوره درباره سایت مهارت دارند.

1 – هر چند که در گذشته داشتن یک سایت و ورود به دنیای الکترونیک یک نوع تبلیغ به حساب می آمد اما در حال حاضر تبدیل به یکی از نیازهای اساسی کسب و کارها تبدیل شده است و تاجری که محصولات خود را به صورت آنلاین عرضه نکند، نمی تواند با دیگران رقابت کند. پس اولین قدم تاجر در بازاریابی ایجاد یک سایت به زبان های فارسی و انگلیسی است و شرکت های بازاریابی در طراحی، پشتیبانی و مشاوره درباره سایت مهارت دارند.

2 – شرکت بازاریابی برای صادرات در انواع دیگری از تبلیغات نیز فعالیت می کند. مثلا داشتن ارتباط با تجار در کشور مقصد بسیار مهم است. اگر به طور دائم با کسانی که در واردات محصولات مشخصی فعالیت دارند، در ارتباط باشید، می توانید در زمان صادر کردن محصول خود به راحتی یک خریدار پیدا کنید و بار خود برای او بفرستید. داشتن ارتباط با تاجر دیگر باعث شناخت او و ایجاد اعتماد می شود و کمک زیادی به فروش محصولات صادراتی می کند. اما وقتی تاجری تازه شروع به صادر کردن اشیا می کند یا به دلایلی و برای مدتی کار صادرات را رها می کند، هیچ آشنایی با تاجران خارجی نخواهد داشت و پیدا کردن مشتری خارجی برای او سخت خواهد بود. اما شرکت بازاریابی برای صادرات، همیشه لیستی از تاجران در حوزه های مختلف را نگه می دارد. این لیست شامل بازرگانانی است که هر کدام محصولی را به کشور خود را وارد می کنند. به طور مثال فرض کنید تاجر ایرانی قصد داشته باشد که به کار صادرات گل بپردازد، اما این فرد برای شروع هیچ مشتری خارجی ندارد. شرکت بازاریابی یک لیست از تاجرانی که در حوزه واردات گل فعالیت می کنند به شما ارائه می کند و شما می توانید از بین آن ها خریداری برای بار گل خود پیدا کنید.

3 – برای انجام یک بازاریابی خوب باید بتوانید طرف مقابل خود را قانع کنید. برای این کار باید فوت و فن سخنرانی و تبلیغ درست را بدانید. باید بتوانید تجارت خود ارزشمند نشان دهید و شرکت مقابل را قانع کنید که همکاری با شما ارزش خواهد داشت. شرکت بازاریابی برای صادرات در این زمینه به شما مشاوره می دهد. تاجر می تواند با راهنمایی گرفتن از یک کارشناس، راه خود را در جلسات تجاری باز کند و یا حتی می توانید از شرکت بازاریابی بخواهید تا فرد کاربلدی را به نمایندگی از شما به جلسه تجاری بفرستد. او طرح تجاری شما را در جلسه ارائه می کند و از طرف شما مشتری را جذب می کند.

4 – فقط یک ارائه موفق در جلسه کافی نیست و برای داشتن یک تجارت موفق باید بازاریابی خود را به مرحله بعد برسانید. باید با تلفن و یا پیام خود را به مشتری های بالقوه معرفی کنید و با داشتن ارتباط دائم، مانع فراموش کردن اسم برندتان شوید. شرکت بازاریابی برای صادرات از طرف تاجر با فرستادن پیام یا ایمیل یا ارتباط برقرار کردن با تلفن، محصولات و برند تاجر را معرفی می کند و با تبلیغات هدف دار باعث شناخته شدن کالاهای شما می شود.

5 – بازاریابی وقتی موثر است که مسائل روز بازار در آن موثر باشند. اگر قیمت کالا یا شرایط مختلف آن با نیاز بازار هماهنگ نباشد، نمی توانید دیگران را به خرید محصولتان علاقمند کنید. از طرفی کسب اطلاعات کامل درباره ی بازار یک کشور زحمت زیادی دارد. به خصوص که با گذشت زمان این اطلاعات تغییر می کنند و تاجر باید به طور دائم دانش خود را در این زمینه به روز کند.

شرکت بازاریابی برای صادرات، همیشه لیستی از تاجران در حوزه های مختلف را نگه می دارد.

شرکت بازاریابی برای صادرات به جای تاجر به کند و کاو در بازارهای مختلف می پردازد و درباره شرایط یک تجارت اطلاعات کسب می کند. با ارائه یک ربات به شما کمک می کند تا راحت تر در دنیای مجازی تبلیغات خود را مدیریت کنید و تغییرات قیمت هر محصول در بازار را شناسایی می کند.

6 – داشتن یک سایت زیبا و جذاب باعث می شود که خریداران به سایت و محصول شما توجه نشان دهند. اما چیزی که واقعا خریدار را جذب می کند، وجود یک محتوای جذاب است که به طور خلاصه درباره حوزه کاری و محصولات تجاری شما توضیح می دهد.

تولید محتوا را نمی توان به هر کسی سپرد و این کار باید حتما توسط کسی انجام شود که به قوانین تولید محتوا واقف باشد. شرکت بازاریابی برای صادرات فردی را انتخاب می کند که بتواند با تولید محتوای متنی، تصویری و غیره، ارزش محصول شما را بالا ببرد و فروش آن را افزایش دهد.

نتیجه:

راه های زیادی برای بازاریابی کردن وجود دارد و اگر تاجر مایل به انجام صادرات باشد باید بتواند این تبلیغات را انجام دهد و شرکت های بازاریابی می تواند این موارد را به جای تاجر انجام دهد.

مقاله پیشنهادی: بازاریابی در خارج از کشور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ