حمل و نقل و ارسال کالا

شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان

شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان

بازرگان به عنوان رابط قدیمی بین ترکیه و شهرهای شمال غربی ایران همیشه اهمیت زیادی داشته است. این اهمیت زمانی بیشتر می شود که ترکیه تبدیل به پلی بین ایران و تمام اروپا شده و بسیاری از کالاهای مشهور از این کشور به نقاط مختلف اروپا می رسد. به همین دلیل وجود شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان که کار حمل کالا به ترکیه یا دیگر نقاط را انجام می دهد، همیشه اهمیت زیادی داشته و شرکت های حمل در این منطقه سعی داشته اند تا با ارائه بهترین سرویس های ممکن به متقاضیان، رضایت آن ها را فراهم کنند.

شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان

شرکت های حمل بازرگان از چه طریقی کالاها را ارسال می کنند؟

بازرگان یکی از شهرهای مرزی بین ایران و ترکیه است که مرز آن کاملا در خشکی قرار دارد. پس انتقال مستقیم بین ایران و ترکیه از طریق گمرک این شهر، دریایی نیست.

از طرفی بزرگترین مزیت ارسال هوایی بار همیشه زمان کوتاهی بوده که بار را به مقصد می رساند. ولی یک شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان به راحتی می تواند بار را از طریق زمین به ترکیه بفرستد و نتیجه را در زمان خیلی کمی به دست آورد چون قبلا هم بیان کردیم که بازرگان یک شهر مرزی است و فاصله آن تا ترکیه در مدت خیلی پایینی طی خواهد شد. پس حمل هوایی در بازرگان چندان عاقلانه و به صرفه نیست. مگر در موارد استثنایی که گاها بعضی از متقاضیان به صلاحدید خود تصمیم به این کار می گیرند.

در نهایت دو راه معمول برای انتقال کالاها از شهر بازرگان باقی می ماند. پرکاربردترین و معمول ترین روش، استفاده از کامیون و سایر ماشین های جاده ای است. استفاده از جاده برای خارج کردن کالاها از گمرک بازرگان ارزان خواهد بود و به علت فاصله کم بار به زودی به مقصد می رسد که این روش را کاملا به صرفه و محبوب می کند.

پرکاربردترین روش در عبور محصولات از گمرک بازرگان استفاده از کامیون و سایر ماشین های جاده ای است.

روش بعدی که شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان استفاده می کند، ارسال بار به کشور ترکیه با استفاده از قطارهای باری است. بین بازرگان و شهرهای ترکیه خط های قطاری وجود دارد که در مدت کوتاهی قطارهای باری را به مقصد می رسانند و متقاضی می تواند به راحتی بار خودش را به دست آورد. این راه هم امنیت خیلی زیادی دارد و سرعت تحویل در این روش کاملا بالا می باشد.

در مورد هزینه هایی که در این روش باید پرداخت شود نمی توان قیمت دقیقی ارائه داد و این مبلغ فقط بعد از مشاوره با شرکت حمل به طور دقیق مشخص خواهد شد. چون بستگی به جزئیات کار و خدماتی دارد که تاجر از شرکت حمل درخواست خواهد کرد.

روش بعدی که شرکت حمل در بازرگان استفاده می کند، ارسال بار به کشور ترکیه با استفاده از قطارهای باری است.

خدماتی که شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان ارائه می دهد:

۱ – اعتبار شرکت مورد قرارداد شما رسما یک خدمتگزاری از طرف این شرکت به حساب نمی آید اما کاملا در هزینه های حمل و نقل از بازرگان به ترکیه تاثیر می گذارد و دلیل خوبی برای این اتفاق وجود دارد. اعتبار شرکت به شما اطمینان خاطر می دهد. وقتی شرکت حملی در بازرگان از قبل اسم و آوازه ای داشته باشد و از کار مطمئن آن آگاه باشید بسیار راحت تر می توانید کار خود را به این شرکت بسپارید.

۲ – تمام جزییات کاری تجاری را می توانید به شرکت حمل بازرگان بسپارید. به این صورت که بسیاری از شرکت های حمل در مورد ترخیص کالا از گمرک خدمات ارائه می کنند. یا حتی امکان اجاره کارت بازرگانی دارند و … .

۳ – گاهی تاجر نیاز به کارکنان متخصص برای بسته بندی اموال و کالاهای خود دارد که در این صورت شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان برای کمک به تاجران منطقه، افراد متخصصی را خواهد فرستاد که کار را برای تاجر بسیار آسان تر می کند.

۴ – مشاوره یکی از خدمات مشترک در تمام شرکت های حمل جهانی است و معمولا جزو هزینه ها محاسبه نمی شود اما گاهی ممکن است به این مورد هم در لیست هزینه ها برخورد کنید.

این مشاوره گاهی پا را فراتر می نهد و در طول حمل و نقل، ارتباط بین مشاور و متقاضی ثابت می ماند و تاجر می تواند همه پاسخ سوالات خود را در هر زمانی به دست آورد.

۵ – ماشین های خاص: ما می دانیم که بارهای متنوع و مختلفی از مرز بازرگان عبور می کنند و گاهی مراقبت زیادی برای بعضی محصولات لازم خواهد بود که نیاز به تجهیزات و ماشین های خاص دارد. مثلا اگر شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان قصد حمل کردن داروها یا مواد غذایی را داشته باشد، دما اهمیت زیادی پیدا می کند و ماشین هایی برای حمل و نقل این کالاها صلاحیت دارند که دارای یخچال قوی و سالم در ماشین خود باشند.

شرکت های حمل بازرگان برای انتقال کالاهای خاص از ماشین های مناسب آن استفاده می کنند.

۶ – راننده مجرب هم جزو خدماتی است که فقط شرکت های معتبر می توانند ایجاد کنند. این مورد در هزینه تفاوتی ایجاد نمی کند اما تسلط راننده به مسیر بازرگان تا شهر مقصد در ترکیه کمک زیادی در به موقع رساندن کالا به مقصد می کند. همینطور سالم ماندن کالا در مسیر بازرگان – ترکیه نیز به همین مسئله بستگی دارد.

۷ – وجود مترجم های مسلط به زبان های انگلیسی و ترکی هم جزو خدماتی است که یک شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان ارائه می کند. تاجرانی که خود مسلط به این زبان ها نیستند و مترجم مخصوص ر شرکت خود ندارند می توانند از کمک مترجمان در شرکت های حمل بین المللی در این منطقه استفاده کنند.

۸ – بیمه از خدمات مشترک در تمام شرکت های حمل معتبر است و در منطقه بازرگان هم این اصل رعایت می شود. شرکت های حمل معتبر در مرحله اول سعی بر این دارند که همیشه بار را کامل و بدون مشکل و به موقع تحویل بدهند اما در مسائلی مثل حمل و نقل در سطح جهانی، گاهی مشکلاتی در زمان بندی پیش می آید یا بعضی از محصولات صدمه می بینند که در این زمان شرکت حمل وظیفه خود می داند که ضررهای وارد شده به متقاضی را جبران کند. این مسئله به تاجر اطمینان می دهد که حتی در صورت بروز مشکلی پیش بینی نشده ضرری متوجه او نخواهد. این موضوع برای اعتماد به شرکت حمل و نقل اهمیت حیاتی دارد. به همین دلیل هر شرکت حمل و نقل بین المللی در بازرگان که اعتبار کافی دارد از این روش استفاده می کند.

مقاله پیشنهادی: قوانین مرز بازرگان برای ورود یا خروج کالا

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *