حمل و نقل و ارسال کالا

روش های کاری شرکت حمل و نقل بین المللی به پاکستان

شرکت حمل و نقل بین المللی به پاکستان

شرکت های بین المللی در سراسر جهان به انتقال کالاهای تجاری می پردازند. یکی از کشورهایی که واردات زیادی از ایران دارد، پاکستان می باشد. در نتیجه شرکت های حمل و نقل بین المللی به پاکستان در سراسر ایران تشکیل شده است که به تاجران مختلف برای جابه جایی بار کمک می کنند.

روش های شرکت حمل و نقل بین المللی برای ارسال بار به پاکستان

۱٫ قطار

امروزه قطارهای مختلف در سراسر جهان برای جابه جایی اشیا و انسان ها استفاده می شوند و استفاده از قطار برای جابه جایی بار، از روزهای اولیه اختراع قطار محبوب بوده است. بطوریکه بعد از سال ها و پیشرفت قطارها، این مورد استفاده هنوز جایگاه خود را حفظ کرده و شرکت حمل و نقل بین المللی به پاکستان نیز این روش را به کار می گیرد.

قطارها برای فرستادن بار سریعتر از کامیون ها و کشتی عمل می کنند و با وجود چندین واگن در یک قطار، بار زیادتری را نسبت به کامیون ها حمل می کنند. اما این طبیعی است که قیمت آن از کامیون ها بیشتر باشد. از طرفی زمانی که صرف رساندن بار می کند از هواپیما بیشتر و تحمل وزن آن نیز از هواپیما و کشتی کمتر است. با این وجود بعضی از تاجران با توجه به برنامه تجاری خود، مقدار باری که به پاکستان اعزام می کنند و سایر شرایط، تصمیم می گیرند که استفاده از قطار برای آن ها راه مناسبی است.

۲٫ دریا

کشتی ها جای زیادی برای جا دادن کالاهای تجاری دارند و تحمل بسیار زیادی برای کالاهای سنگین وزن دارند. از طرفی کرایه های به صرفه ای برای جابه جایی کالا به پاکستان دارند با این حال احتمال اینکه تاجری تصمیم به استفاده از کشتی بگیرد، ضعیف می باشد.

این حقیقت است که پاکستان و ایران دارای یک دریای مشترک، یعنی دریای عمان هستند. اما در واقع پاکستان در سمت راست کشور ما قرار گرفته و مرز کشور ما با پاکستان خشکی می باشد. این یعنی استفاده از روش هایی که از مرز خشک یا مرز هوایی استفاده می کنند عاقلانه تر و به صرفه تر می باشد.

۳٫ جاده ای

ساخت و استفاده از جاده ها قدمت زیادی دارد و با با وجود انواع ماشین های باری که در زمان حال برای انتقال بار استفاده می شوند، تعداد زیادی از تاجران این روش را به روش های دیگر ترجیح می دهند. به خصوص برای انتقال خرده بار به پاکستان، استفاده از کامیون عاقلانه ترین راه می باشد. مگر این که زمان کوتاهی برای تحویل داشته باشد که در این صورت استفاده از روش جاده ای توصیه نمی شود.

همینطور استفاده از روش جاده ای یعنی بار نمی تواند خیلی سنگین باشد چون ظرفیت کامیون ها محدودیت دارد و برای ارسال بارهای سنگین تر باید از چندین کامیون استفاده کرد یا از راه دیگری بار را منتقل کرد. کامیون های شرکت حمل و نقل بین المللی به پاکستان نمی توانند باری با حجم خیلی بالا را منتقل کنند.

۴٫ هوایی

راه هوا برای ارسال بار به پاکستان مخارج زیادی ایجاد می کند اما تمام محدودیت های وزن، حجم و زمان را از بین می برد. با استفاده از این روش به ساده ترین شکل به خواسته خود می رسید و کالای خود را تحویل می گیرید.

شرکت حمل و نقل بین المللی پاکستان چطور هزینه ها را محاسبه می کند

قبل از اینکه کار حمل و نقل شروع شود باید شرکت حمل و نقل مناسبی انتخاب کنید که خدمات مناسبی ارائه دهد و بتواند بار شما را به بهترین نحو به پاکستان برساند. برای این کار باید فاکتورهایی در نظر بگیرید. مثلا اینکه شرکتی که کارهای حمل و نقل به کشور پاکستان را انجام می دهد، چقدر سابقه داشته یا چه خدماتی ارائه می دهد. با تحقیق کلی و انتخاب یک شرکت، باید اول یک مشاوره با مرکز ارتباط با مشتری این شرکت داشته باشید و جزئیات کار را انتخاب کرده و هزینه دقیق را به دست آورید. اما به طور کلی شرکت های حمل برای تعیین کرایه بار به مقصد پاکستان، این فاکتورها را در نظر می گیرند:

۱ – چه باری، در کجای پاکستان و با چه وسیله ای فرستاده می شود. هر باری نیاز به خدمات و شرایط نگهداری متفاوتی دارد که شرکت حمل و نقل بین المللی به پاکستان باید آن را ارائه کند. علاوه بر این، اینکه بار چه مسیری را از چه شهری در ایران تا چه شهری در پاکستان طی می کند، در مقدار کرایه ها تغییر ایجاد می کند. چون هر فاصله بیشتر باشد، کرایه ها هم متفاوت تر خواهد بود. این کم و زیاد شدن قیمت ها در روش های متفاوت حمل بار خیلی چشمگیر است بطوریکه استفاده از هواپیما یا کامیون تفاوت بسیار زیادی ایجاد می کند.

اینکه چه باری، در کجای پاکستان و با چه وسیله ای فرستاده می شود اهمیت دارد.

۲ – سابقه خدمت رسانی و اعتبار شرکت حمل و نقل به کشور پاکستان هم در نظر گرفته می شود و شرکت های پرسابقه، قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

۳ – شرکت حمل و نقل بین المللی به پاکستان خدمات متفاوتی ارائه می دهد و این به متقاضی بستگی دارد که چه خدمات و شرایطی را استفاده کند. استفاده از هر یک از خدمات، باعث زیاد شدن کرایه ها می شود. ساده ترین مزیتی که امروزه همه شرکت های حمل به پاکستان ارائه می دهند، ضمانت نامه برای بار است. بطوریکه اگر کالا سالم به مقصد نرسد این شرکت هزینه بار را خواهد پرداخت.

خدمات دیگری نیز وجود دارد که به انتخاب متقاضی استفاده می شوند، به طور مثال استفاده از خدمات بسته بندی یا ترخیص شرکت. هر یک از این مزایا هزینه های موجود را افزایش می دهد اما شانس موفقیت انتقال بار را نیز زیاد می کند.

استفاده از مشاوره ای که شرکت حمل و نقل بین المللی پاکستان ارائه می کند به متقاضی اجازه می دهد تا به طور دقیق وضعیت را بررسی کند و با دقت تصمیم بگیرد که بار خود را چگونه به پاکستان می فرستد.

موضوع پیشنهادی: شرکت حمل و نقل زمینی به پاکستان

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *