حمل و نقل و ارسال کالا

شرکت حمل و نقل بین المللی چین

شرکت حمل و نقل بین المللی چین

مهم نیست که شما یک شرکت بزرگ و چند ملیتی صادرات و واردات کالاهای مختلف دارید یا صاحب یک مغازه کوچک در شهری کوچک هستید. اهمیتی ندارد اگر کالای شما لباس است یا اسبازی یا لپ تاپ یا هر نوع کالای دیگری. هر تاجری که تصمیم به گسترش کار خود داشته باشد ، باید تجارت با کشور چین را در نظر بگیرد چون تنوع تولید کالا در کشور چین بالاست، شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین کالا را در چین پیدا کنید و اصلا نگران نباشید که مردم چین، خود از این کالا استفاده نمی کنند. این مسئله مانع تاجران چین را برای تولید و فروش آن نمی شود. با وجود این مسئله بحث شرکت حمل و نقل بین المللی چین اهمیت پیدا می کند. هدف شما چه خرید کالای خوب و با کیفیت و گران باشد یا کالاهای درجه سه و ارزان ، در هر حال باید روش مطمئن و ارزانی برای وارد کردن اجناس خود به کشور داشته باشید تا تجارت آسانی را برای خود رقم بزنید، پس قطعا با یک شرکت حمل و نقل بین المللی چین در ارتباط خواهید بود.

مقاله پیشنهادی: مراحل واردات کالا از چین

شرکت حمل و نقل بین المللی چین

راه هایی که شرکت های حمل و نقل بین المللی کالا را جابه جا می کنند:

کالاهای مختلف چینی با توجه به اینکه چه اندازه ای دارند یا در چه مدت زمانی باید به مقصد برسند و دیگر ویژگی ها با روش های مختلفی به کشور ما می رسند، که در این مقاله انواع راههای مختلف را به شما توضیح میدهیم:

شرکت حمل و نقل بین المللی چین بصورت زمینی:

حمل و نقل زمینی از چین تا کشور ما به دو صورت انجام می شود که هر دوی آن ها مشکلات خاص خودشان را دارند. برای گذشتن از مرزهای زمینی ایران باید بار خود را از طریق کامیون ها یا قطار باری به ایران بفرستید. کامیون ها دردسر بیشتری برای تاجر ایجاد می کنند. چون باید به این حقیقت توجه کنید که ایران و چین خیلی از هم دور هستند و کامیون ها برای رسیدن از چین به ایران باید از کشورهای دیگر بگذرند. وقتی ماشین حمل کالاهای تجاری بخواهد از چند کشور بگذرد ، مشکلات یا روابط سیاسی هر دو کشوری که با هم مرز مشترک دارند در این موضوع اهمیت پیدا می کند. پس شرکت حمل و نقل بین المللی چین باید چنین مسائلی را در نظر بگیرد و بیشترین سعی خود را کند تا بار در بین راه توقیف نشود. و در مورد ایران چین، اگر بخواهیم کوتاه ترین مسیر را برای رساندن کالا انتخاب کنیم، در واقع باید این مراحل را طی کنیم. شهرهای مهم تجاری چین که به تولید و صادرات کالاهای مختلف می پردازند در قسمت شرق این کشور قرار دارند. پس کامیون های حمل باید بار از قسمت های شرقی کشور چین تحویل بگیرند و به سمت ایران حرکت کنند. حالا مسیر کوتاه  بین چین و ایران از دو کشور پاکستان و تاجیکستان و همینطور کشور افغانستان می گذرد. پس شرکت حمل و نقل بین المللی چین باید برای تحویل سریع تر، بار و محصولات شما را از این سه کشور بگذراند که هر سه ی آن ها با کشور چین روابط سیاسی پیچیده و ناسالمی دارند و وجود مشکل بین دولت های دو کشور باعث می شود گمرک های این دو کشور تعرفه بیشتری برای بار مورد نظر درخواست بدهند که یعنی هزینه خرید کالای شما بیشتر شده و در نتیجه بعدا در قیمت فروش شما هم تاثیر می گذارد. البته حتی با وجود اینکه گذراندن کالا و محصولات خریداری شده از جاده های چند کشور کار پر هزینه و زمان بری است اما هنوز هم قیمت و هزینه آن از اجاره هواپیمای باربری کمتر است.  اگر زمان برای شما مسئله ای نیست و عجله ای در تحویل گرفتن بار نیست ، می توانید از ماشین های زمینی شرکت حمل و نقل بین المللی چین استفاده کنید.

روش دیگر برای رساندن بار چینی به صورت راه های زمینی، قطار و راه آهن است. در این روش زمان خیلی کمتری را برای تحویل گرفتن بار خود صبر می کنید اما نمی توانید چندان باز زیادی را سفارش بدهید. چون تعداد قطارهای باری از چین به ایران زیاد نیست و همان ها هم چندان بزرگ نیستند. که باعث می شود این روش برای افرادی مناسب تر باشد که بخواهند اشیا با ارزش ولی با وزن کمتر و اندازه کوچکتر جا به جا کنند. در صورت استفاده شرکت حمل و نقل از راه زمینی، زمان زیادی صرف رساندن بار خواهد شد.

شرکت و حمل نقل بین المللی چینی از راه هوایی بارها را می رساند:

این روش گران است و هزینه زیادی را برای حمل کالا می طلبد. بنابراین برای شرکت های کوچک که سود زیادی ندارند روش مناسبی نیست. همین طور اگر بار کالای شما سبک است و می تواند از روش های دیگر منتقل شود ، شما می توانید روش های دیگر حمل و نقل بین المللی را در نظر بگیرید، البته هیچ کدام از این روش ها زمان کوتاه انتقال از طریق هوا را پوشش نمی دهند ولی راه های دریایی می توانند بارهای سنگین را پوشش دهند. یعنی برای انتقال یک بار بسیار سنگین با توجه به زمان و بودجه مورد نظر می تواند از شرکت حمل و نقل بین المللی چین بخواهید کالا را از طریق دریا یا هوا بفرستد. راه هوایی یکی از گزینه های انتقال بار توسط شرکت حمل و نقل بین المللی است.

دریا؛ راه دیگری برای انتقال محصولات خریداری شده از چین است:

لنج ها می توانند بارهایی تا چندین تن را حمل کنند پس محدودیتی در مقدار یا وزن و اندازه کالای مورد نظر شما وجود نخواهد داشت همین طور راه دریا سریع تر از راه زمینی و کامیون ها خواهد بود که برای خریدار نفع بیشتری ایجاد می کند. با توجه به برتری هایی که راه دریا به راه های دیگر دارد، اکثر تاجران ایرانی سعی می کنند با شناسایی شرکت و حمل نقل دریایی، شانس خود را در راه دریایی امتحان کنند. شرکت های حمل و نقل بیشتر کالاهای تاجران را از راه دریا به ایران می رسانند.

گاهی شرکت حمل و نقل بین المللی چین ، برای ارسال یک کالا از همه راه ها استفاده می کند.

شرکت چند ملیتی صادرات و وارداتی را در نظر بگیرید که کالای خود را از چین خریداری کرده و به شعبه های مختلف در کشورهای متفاوت می فرستد. در این زمان برای رسیدن بار به هر یک از کشورها یک راه بهتر است. شرکت حمل و نقل می تواند کالای مورد نظر را با کامیون به شعبه نزدیکتر برساند. بعد از طریق دریا کالا را برای شعبه دوم شرکت بفرستد و در نهایت راه هوایی را برای مقصد سوم انتخاب کند. این روش به ندرت استفاده می شود اما در صورت لزوم، شرکت حمل و نقل بین المللی چین می تواند برای برآورده کردن انتظار مشتری خود، از آن استفاده کند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *