حمل و نقل و ارسال کالا

صادرات با کامیون یخچالی به اروپا

صادرات با کامیون یخچالی به اروپا

امروزه وجود کامیون های یخچالدار برای انجام تجارت های زیادی واجب و حیاتی به حساب می آید چون لازم است که بسیاری از کالاها در دمای کنترل شده یعنی متعادل یا پایین نگهداری شوند و این موضوع بدون وجود ماشینی که یخچال داشته باشد، امکان پذیر نیست. دلیل صادرات با کامیون یخچالی به اروپا هم همین نکته است.

اگر راننده در تنظیم دمای یخچال ماشین کوتاهی کند و به سلامت محصولات همراه خود توجه نکند، آن محصولات قبل از رسیدن به مقصد خود فاسد شده و از بین می روند. این موضوع اهمیت کار ماشین های یخچالدار را نشان می دهد. به خصوص در فاصله های طولانی مثل فرستادن کالای تجاری به اروپا اهمیت کار این راننده ها بسیار زیاد می شود. این مسئولیت فقط به تنظیم یخچال کامیون خلاصه نمی شود و راننده باید دائما مواظب باشد که مشکلی برای در یا بدنه یخچال ماشین پیش نیاید تا هوا وارد آن نشود.

صادرات با کامیون یخچالی به اروپا

صادرات با کامیون یخچالی به اروپا برای چه کالاهایی مناسب است؟

کالاهایی که دمای تنظیم شده برای سالم ماندن لازم دارند، از کامیون یخچال دار استفاده می کنند.

۱ – داروها:

داروهای مختلف در دماهای مختلف نگهداری می شوند و هر کدام نیاز به شرایط متفاوتی برای سالم ماندن دارند ولی یک شرط که در اکثر داروهای مدرن مشترک است، این است که اگر این داروها در دمای بالا یا هوای گرم باقی بمانند، نه تنها خاصیت خود را از دست می دهند؛ بلکه می توانند سمی شوند و تاثیر مخربی بر بدن انسان ها داشته باشند. طبیعی است که دارو وقتی از راه زمینی به خارج از کشور منتقل می شوند، از کامیون یخچال دار استفاده می شود و دمای آن را مطابق با داروهای موجود هماهنگ می کنند.

۲ – میوه ها:

میوه های زیادی به یخچال نیاز دارند تا بتوانند سالم به اروپا برسند. به ویژه در روزهای گرم که احتمال فاسد شدن میوه ها افزایش بالایی دارد، استفاده از کامیون هایی که یخچال دارند بیشتر لازم است و تنها راهی که تاجر بتواند میوه های خودش را با اطمینان از سالم ماندن و از راه جاده به اروپا بفرستد، وجود کامیون های مخصوص و یخچال دار لازم خواهد بود.

۳ – سبزیجات:

سبزیجات قادر نیستند بیشتر از یک روز در هوای گرم زنده بمانند و خیلی سریع بعد از چیده شدن پلاسیده می شوند به همین دلیل باید با کامیون یخچالی به اروپا صادرات شود.

استفاده نکردن از ماشین هایی که تکنولوژی سرمازا دارند به معنی قطعی از بین رفتن منابع سبزی است و تاجر تمام سرمایه خود را از دست می دهد. پس با وجود اینکه وسوسه استفاده از ماشین ساده تر و بدون یخچال قوی خواهد بود، استفاده از آن کاری کاملا غیر مسئولانه بوده و باعث فاسد شدن بار سبزی خواهد شد.

۴ – مواد غذایی:

  • گوشت: گوشت از مواد غذایی است که لازم است حتما با کامیون یخچالی به اروپا برود چون نگهداری آن خارج از یخچال فقط یک راه دارد که سال ها است که مردم مدرن از روش نمک سود استفاده نمی کنند پس وجود ماشین های یخچالدار تنها راه حل منطقی حال حاضر هستند.
  • کالاهای غذایی لبنی: این نوع مواد در دنیای غذاها شاید تا چند روز در دمای خنک بتوانند سالم بمانند اما دیر یا زود سلامت خود را از دست می دهند. به ویژه در محیط بسته ی یک ماشین در حال حرکت که دما سریع بالا می رود، سرعت کپک زدن و فاسد شدن غذاهای لبنی بالا می رود در نتیجه آن ها را با کامیون یخچالی به اروپا می فرستند.
  • کباب ها و همبرگرها : دو نوع دیگر از موادی که لزوم به کامیون های یخچالدار را در دنیای تجارت نشان می دهند.
  • … مواد غذایی زیادی وجود دارد که تحمل دمای زیاد را ندارند و تنها راه تجارت آن ها وجود کامیون یخچالدار می باشد.

ویژگی کامیون های یخچالی برای صادرات به اروپا

  • دیواره های این کامیون ها باید بدون نفوذ و مشکل باشد تا مشکلی در کار دستگاه های سرمایشی ماشین به وجود نیاید.
  • لازم است که راننده کامیون یخچالی به اروپا مطمئن شود که فقط افرادی که برای شرکت حمل و نقل کار می کنند بتوانند وارد کامیون شوند و کار خود را انجام دهند. این موضوع به شدت اهمیت دارد چون عدم رعایت بهداشت در کامیون یخچالی و کثیف شدن محیط آن به معنی رشد میکروب ها در مواد یخچالی است.

بهداشت در کامیون های یخچالی درجه اهمیت بالایی دارد.

  • کارگران و کارکنان شرکت حمل و نقل در زمان چیدمان کالاهای دارویی یا سایر خوراکی ها باید مطمئن شوند که محصولات به زمین یا سطح آلوده ای برخورد نمی کنند. این مسئله هم برای اطمینان از رعایت بهداشت در کامیون های یخچالی می باشد.
  • کامیون یخچالی به اروپا برای این استفاده می شود که دمای برای محصولات فاسد شدنی تنظیم شود پس هر نوع تغییر در دمای یخچال کامیون می تواند به خراب شدن این کالاها منجر شود. وظیفه راننده کامیون است که تحت هر شرایطی امنیت مواد غذایی و دیگر مواد فاسد شدنی را تضمین کند که شامل نگهداشتن دمای معمول یخچال نیز می باشد.
  • راننده باید همیشه دماسنج یخچال کامیون را چک کند و از یکسان ماندن دما در طول مسیر مطمئن شود. همینطور کامیون های یخچالی را نباید برای انتقال کالاهایی استفاده کرد که به یخچال نیاز ندارند چون علاوه بر اینکه مسئله بهداشت در کامیون یخچالی به اروپا مطرح است، استفاده از این مدل کامیون برای مواد معمولی صادراتی می تواند به یخچال کامیون صدمه وارد کند و به شرکت حمل ضرر بزرگی بزند. این مسئله می تواند در سفرهای آتی به وسایلی که واقعا به یخچال ماشین نیاز دارند هم صدمه بزند.
  • با وجود تمام تاکید روی بهداشت و رعایت آن در سفرهای صادرات به اروپا هنوز هم شرکت حمل و نقل بین المللی باید مطمئن شود که کامیون های یخچالی همیشه قبل از بارگیری مواد دارویی یا غذاهای مختلف کاملا تمیز شده باشند تا سفر با کامیون یخچالی به اروپا تبدیل به یک شکست نشود.

جدا از اینکه مواد و محصولاتی که برای صادرات به اروپا فرستاده می شوند غذا هستند یا دارو، امنیت این مواد اهمیت غیر قابل تصوری دارد. چون این مواد مسئول سلامت افراد هستند پس نگهداری یخچال کامیون و بهداشت آن اهمیت غیر قابل انکاری خواهند داشت.

موضوع پیشنهادی: نرخ کرایه ترانزیت به اروپا

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *