صادرات به قطر

قوانین صادرات به قطر- شرایط صادرات به قطر-رونق صادرات به قطر- تراز صادرات به قطر- میزان صادرات قطر -آمار صادرات به قطر- لیست صادرات به قطر-    سوالات متقاضیان صادرات و بازرگانی میباشد. که

ما در این مقاله سعی نمودیم تا اطلاعات مناسب در خصوص صادرات به قطر برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

صادرات به قطر ( شرکت بازرگانی آوات )

آیا می دانید ایران چه کالاهایی را به قطر صادر می کند؟ صادرات به قطر از دسته روال های تجاری همیشگی است به این ترتیب بهتر است که تمامی شرایط موجود در خصوص صادرات به قطر به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

شاید بارها با این سوال برخورد کرده اید که آیا ایران می توانید شریک تجاری قطر باشد؟

با توجه به ائتلافی که مقابل قطر از سوی تعدادی از کشورها دید می شود اینطور که مشخص است بازارهای قطر به نسبت قبل کوچکتر شده اند و این موضوع سبب می شود که رونق صادرات به قطر بیشتر شود. تا به امروز قطر چهاردهمین شریک تجاری ایران محسوب می شود اما صادرات به قطر از دسته مراودات تجاری قابل قبول محسوب می شود.

فرصت صادرات به قطر

در زمینه های بازرگانی و حتی اقتصادی، ایران می تواند راهی برای خارج شدن قطر از محاصره های اقتصادی موجود باشد به این ترتیب فرصت بزرگی برای صادرات به قطر از ایران صورت گرفته که بهتر است استفاده شود.

در زمینه های مواد غذایی، بیشتر در خصوص مایحتاج زندگی صادرات به قطر بیشتری حجم را به خود اختصاص داده است، در نظر داشته باشید رونق کشتیرانی ایران نیز می تواند در صادرات به قطر به صورت دریایی نقش مهمی داشته باشد.

 

کالاهای صادراتی به قطر

در این بخش آماری از سال 2017-2018 در خصوص اقلامی که از ایران به قطر صادر می شود را مورد بررسی قرار می دهیم. به طور کلی اولین گروه صادرات به قطر مصنوعات چدن است که می تواند در لاین آهن و فولاد نیز قرار داده شود.

از سمت دیگر حیوانات زنده نیز در صادرات به قطر نقش پر رنگی دارد و از چربی ها و روغن های حیوانی و یا نباتی نیز در فصل های سرد سال به قطر صادر می شود.

محصولات شیمیایی آلی شامل گچ، آهک و سیمان بیش از 80 درصد از صادران به قطر را به خود اختصاص می دهد. این محصولات در دسته مزیت های صادرات غیر نفتی ایران قرار می گیرد.

 

روابط اقتصادی ایران و قطر

قطر همسایه جنوبی ایران محسوب می شود و ساختار اقتصادی آن بسیار شبیه به ایران است به این ترتیب صادرات قطر از ایران آسان و ارزان است. به طور کلی این کشور به منابع عظیم سوختی متکی هستند.

تراز صادرات قطر از ایران تا سال 2015 با تراز منفی دنبال شده است اما از سال 2015 تا به امروز این مسیر برعکس شده است و ارزش دلار در این میان نقش مهمی دارند. بنابرای بررسی های داده ای گمرک ایران، 295 اقلام کالای ایرانی (غیر نفتی) که ارزش آنها برای هر تن 82 دلار اعلام شده است به قطر صادر می شود، محصلات خام در این دسته جایگاه بسیار مشخصی دارند.

در نظر داشته باشید که قدرت صادرات قطر  رو به رشد است و پیش بینی شده است که در سال های پیش روی میزان صادرات به قطر افزایش یابد در نظر داشته باشید که هرگز نمی توان آمار دقیق در خصوصصادرات قطر  اعلام کرد.

 

صادرات اقلام پرسود به قطر

در صورتی که قصد دارید صادرات به قطر انجام دهید پیشنهاد می کنیم که لیست دقیقی از اقلام پرسود را داشته باشید به این ترتیب حتی در وضعیت رکود بازار نیز سود قابل قبولی خواهید داشت. در نظر داشته باشید که یک سری از اقلام ایرانی در قطر طرفداران زیادی دارد

به عنوان مثال کفپوش های غیر مخملی باف از دسته محصولاتی هستند که در قطر تولید نمی شود و از دسته محصولات پر سود در صادرات قطر محسوب می شود.

کاه و پوست غلات از دسته محصولات پر طرفدار در قطر محسوب می شود و همین پسته ها با پوست تازه نیز می تواند شروع خوبی برای صادرات قطر محسوب شود.

عموم افراد قطر دارای دائقه ای مشابه با دائقه ایرانی ها هستند به این ترتیب استفاده از زعفران در پخت و پز از دسته قوانین مهم در این کشور محسوب می شود. در صادرات قطر زعفران های بسته بندی شده بیش از 30 گرم دارای برد خوبی است.

 

صادرات به قطر 4 برابر شد!

در بررسی های اخیر مشخص شده است که صادرات ایران به کشور قطر به بیش از 4 برابر رسیده است ، در گزارش ایسنا حدود 48 میلیون دلار اقلام از ایران به کشور قطر وارد شده است. این موضوع نشان می دهد کهصادرات قطر از دسته تجارت های پر سود و قابل قبول محسوب می شود.

برای صادرات قطر باید یک سری مراحل و قوانین به طور دقیق رعایت شود به عنوان مثال اگر فردی بخواهد به تنهایی و بدون داشتن اطلاعات کافی صادرات قطر داشته باشد قطعاً دچار ضررهای جبران ناپذیری می شود برای صادرات قطر باید در ابتدا امر نوع کالای مشخص شود و از نظر قیمت نیز محصول مورد بررسی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که قطر از دسته کشورهایی است که از اقلام ایرانی حمایت می کند و مشکلی از این دست دیده نمی شود.

قوانین صادرات قطر به این صورت است که در ابتدا باید آمارصادرات قطر در سال جاری مورد بررسی قرار بگیرد و سپس مشخص شود که چطور می توان صادرات به قطر با بازده بالا را فراهم ساخت. در این مسیر تیم های مشاور در شرکت بازرگان ما به کمک شما خواهند آند و تمامی اطلاعات مورد نیاز را به شما می دهند درنظر داشته باشید که صادرات به قطر از نظر وزنی 64 درصد افزایش یافته است و این آمار خبر خوبی است که بر روی کسب و کار افراد تاثیر مستقیم می گذارد. در نظر داشته باشید که در صادرات قطر کالاهای قدیمی جایگاه کمتری دارند و بهتر است که محصولات جدید و به روز در لیست صادرات به قطر قرار بگیرد.

صادرات قطر به صورت عمده عموماً از دسته تصمیمات بسیار سودآور محسوب می شود که بهتر است به طور دقیق پیگیری شود. به طور کلی صادرات از ایران به دبی از سوی تولید کنندگان صورت می پذیرد و کمتر دیده می شود شرایط در این مسیر از طریق افراد واسطه فراهم باشد، قطر واردات از طریق تولیدکنندگان را روشی ارزان و مطمئن قلمداد می کند در نظر داشته باشید که شرایط صادرات قطریکسان نبوده و هر کالا دارای شرایط مخصوص به خود  است.

 

سخن پایانی

در پایان این مقاله امیدواریم اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نموده باشید. شما میتوانید سوالات خود را درزیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

 

همچنین جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر و دقیق تر در زمینه صادرات به قطر میتوانید باشماره های درج شده در وبسایت بازرگانی آوات تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان بازرگانی آوات بهره مند گردید.

شرکت بازرگانی آوات در جای جای دنیا همراه و همقدم شما خواهد بود.

 

4 دیدگاه در صادرات به قطر
  1. با سلام . با عرضمعذرت در باره صادرات به قطر و ملزومات اولیه وسرمایه وطریقه گرفتن کارت بازرگانی سوال داشتم. از راهنمایی شما سپاسگذارم .

  2. با سلام و تشکر از اطلاعات خودتون می خواستم در مورد صادرات زعفران و سیمان در قطر اطلاعاتی بگیرم و اگر مقدور باشه در زمینه ی بازاریابی کمک کنید


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ