صادرات و واردات

صادرات سیب درختی به عراق

صادرات سیب به عراق

امروزه دانستنی های پزشکی کوچک مثل مواد مغذی و لازم برای بدن ، بر هیچکس پوشیده نیست. بنابراین این طبیعی است که مردم مصرف دائم میوه ها را جدی بگیرند. یکی از این میوه ها سیب درختی است. این میوه ویتامین زیادی دارد ، حاوی فیبر است و آنتی اکسیدان موجود در سیب درختی به سلامت انسان کمک می کند. با توجه به این توصیفات ، مردم سراسر جهان روزانه تعداد زیادی سیب استفاده می کنند و مردم عراق نیز در استفاده از این میوه استثنا نیستند. اما کشاورزی عراق نمی تواند سیب درختی درخواستی بازار را تهیه کند پس صادرات سیب درختی به عراق به یکی از گزینه های تجارت بین المللی با سود مناسب تبدیل می شود. کشورهای دیگری نیز وجود دارد که مقصد صادرات سیب درختی ایرانی هستند اما سود ایران حاصل از ارسال سیب درختی به عراق بسیار زیاد و قابل توجه است.

دلایل سودآور بودن صادرات سیب درختی به عراق

۱ – فاصله کشور ما با عراق کم است و راه های زیادی برای اتصال ایران و عراق وجود دارد. پس حمل و نقل سیب درختی به عراق راحت و کم هزینه تر می شود. تاجر راحت تر می تواند از بازار عراق اطلاعات کسب کند و با میزان تمام اجناس مورد نیاز بازار عراق از جمله سیب درختی آشنا شود.

۲ – سیب درختی ایرانی به طور عمده ، قیمت مناسبی دارد که همراه با طعم خوب آن باعث می شود افراد زیادی خواهان خرید آن در بازار باشند پس صادرات سیب درختی به عراق یک هدف سودآور برای تجار است.

سیب درختی از کالاهایی است که هر ساله به مقدار زیادی به عراق صادر می شود.

چطور در صادرات و ارسال سیب درختی به کشور عراق موفق شویم؟

برای صادر کردن هر محصول به خارج از کشور باید شرایطی را رعایت کنیم ، مجوزهایی را آماده کنیم و مراحلی طی کنیم که باعث شود در صادرات خود موفقیت کسب کنیم.

از موارد مهمی که در صادرات سیب درختی مهم است، حمل و نقل و بسته بندی درست این میوه است. برای اینکه حین صادرات سیب درختی به عراق و در زمان حمل و نقل، سیب ها دچار صدمه نشوند ، باید حتما مطمئن شویم که در زمان حمل و نقل ، درست و محکم بسته بندی شده اند و از طرف دیگر باید بسته های انتخابی ما ، سلیقه مشتریان بین المللی را اقناع کند و نگاه های مشتری را به سیب درختی ما جلب کند.

بسته بندی محصول در فروش آن موثر است

از طرفی هر چه سریعتر میوه ها به مقصد برسند، تازه تر هستند و کیفیت آن ها بیشتر است که این مسئله در حمل و نقل گمرک اهمیت پیدا می کند.

در زمان حمل سیب درختی باید وسایل نقلیه ای را استفاده کنیم که شرایط نگهداری از این محصول را دارند تا سیب درختی سالم به مقصد برسد و ایجاد ضرر نکند. یکی از پایه ترین شرایط برای این وسایل حمل و نقل، داشتن یخچال های مناسب است.

مسئله دیگری که باید در صادرات سیب درختی به عراق به آن توجه کنیم، این است که هر فصل و زمانی در هر کشور، محصولات متفاوتی در بازار محبوب می شوند. در خطوط بالا اشاره شد که باید وضعیت و نیازهای بازار عراق را بدانید. اگر بدانید که در چه زمانی بازار این کشور به سیب درختی نیاز دارد، می توانید تجارت موفقی را با سیب درختی ایجاد کنید.

در مرحله بعدی باید با ارزیابی دقیق بازار کشور عراق متوجه شوید که هر کشور چقدر صادرات سیب درختی به عراق دارد، قیمت های پیشنهادی چیست و هر چیز دیگری که بتواند به شما کمک کند تا از تاجران رقیب جلو بیفتید. به یاد داشته باشید که فقط داشتن محصول خوب و بی نظیر و رساندن آن به عراق کافی نیست. تحلیل کامل بازار عراق به شما کمک می کند تا سیب درختی خود را با بهترین قیمت بفروشید و شود بی نظیری به دست آورید.

مهم ترین مسئله های که در صادرات سیب درختی به عراق اهمیت دارد و در مقیاس بالا سود یا ضرر شما را تعیین می کند کیفیت سیب درختی است. سیب های ارسالی شما باید درجه کیفی بالایی داشته باشد، ظاهر و طعم خوب محصول با قیمت مناسب، حضور شما در بازار مقصد یعنی عراق تضمین می کند، در صورتی که اگر محصول خراب یا بی کیفیت را تحویل دهید، باعث بی اعتباری شرکت شما شده و در طی زمان باعث کم شدن فروش سیب درختی شما و در نتیجه ضرر هنگفت خواهد شد.

مهم ترین مسئله در صادرات سیب درختی، کیفیت است

در نهایت باید قوانینی که در مورد صادرات سیب درختی به عراق وجود دارد را بررسی کنید و مطابق آن ها عمل کنید. قوانین صادراتی که در ایران وجود دارد، قوانینی که در عراق برای وارد کردن این محصول وجود دارد و در آخر قوانین جامعه بین المللی به خصوص در دوره کرونا اهمیت ویژه ای دارند.

آگاهی از تمام این قوانین و آشنایی با بازار هدف در عراق، کار زیادی را مطالبه می کند و از آنجایی که برای همه تاجرها این امکان وجود ندارد که شخصا به عراق رفته و بازارهای آنجا را برای هدف صادرات، بررسی کنند، توصیه می کنیم با متخصص تجزیه و تحلیل بازارهای جهانی از جمله بازار عراق مشورت کنید.

دلایلی که باعث می شود صادرات سیب درختی به عراق کمتر از پتانسیل کشاورزی ایران باشد

تمام دلایلی که برای موفقیت تجارت سیب درختی بیان کردیم، در صورتی که این شرایط را دقیقا به جا نیاورید، شانس موفقیت را کم می کنید و متاسفانه در حال حاضر در کشور ما بسته بندی محصولات کشاورزی صادراتی به اندازه توقع بازارهای بین المللی خوب نیست. کشاورزها از روش هایی برای جمع آوری سیب های درختی و بقیه میوه ها استفاده می کنند که معمولا به این میوه ها صدمه می زند یا به دلیل عدم مراقبت از محصولات، میوه ها در حین حمل و نقل از بین می روند.

از دلایل دیگری که تاجران در صادرات سیب درختی به عراق دچار شکست می شوند ، نا آشنا بودن با مسائل دقیق بازار عراق، مسائل ارزی و چندین مشکل دیگر است که در نهایت تاجر ناوارد را سردرگم می کنند و باعث شکست او می شوند. اما برای جلوگیری از این مشکلات راه حل ساده ای وجود دارد. شما می توانید با مشاورهای شرکت آوات تماس برقرار کنید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

موضوع پیشنهادی: صادرات میوه و تره بار به عراق

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *