صادرات و واردات

اقدامات لازم برای صادرات سیب درختی به پاکستان

صادرات سیب درختی به پاکستان

طبق معمول اولین قدم برای صادرات هر محصولی به هر کشوری، ابتدا باید بازار هدف خود را به طور کامل بشناسید. شناخت مشتری های بالقوه و نحوه ارائه محصول باعث می شود راحت تر با مشتری ها ارتباط برقرار کرده و فروش بالاتر برود. برای صادرات سیب درختی به پاکستان این مسئله پر رنگ تر می شود چون شما قصد دارید محصول خود را به خارج از کشور بفرستید که یعنی فرهنگی کاملا متفاوت، باورهای نا آشنا و قوانین کاملا جدید. بنابراین آشنایی با محیط جدید اولین اولویت یک تاجر حرفه ای محسوب می شود.

شناسایی بازار محلی هدف شامل مواردی مثل فرهنگ و قوانین آن کشور می باشد. علاوه بر این باید به اینکه محصول شما در این کشور در چه فصل هایی محبوب است نیز توجه کنید. مردم هر کشور عادت غذایی متفاوتی دارند پس برای صادرات سیب درختی به پاکستان، توجه به اینکه مردم این کشور چه عادات غذایی دارند نیز اهمیت دارد.

صادرات سیب درختی به پاکستان

مورد بعدی در لیست شناخت بازار محلی هدف این است که از نحوه بسته بندی های محبوب در آن کشور خبردار شوید. امروزه ظاهر بسته ی کالا به اندازه طعم خوب آن در جذب مشتری اهمیت دارد. شاید حتی در نگاه اول ظاهر بسته اهمیت بیشتری داشته باشد چون مشتری ها معمولا به بسته بندی های زشت و غیر جذاب هیچ توجهی نشان نمی دهند.

در قدم بعدی برای صادرات سیب درختی به پاکستان باید محصول خود را از باغی تهیه کنید که محصول درجه یکی را به شما بدهد. سیب درختی هم مثل تمام کالاهای موجود در بازار، خوراکی یا غیر خوراکی، نوع درجه یک و انواع سطح پایین تر دارد. میوه درجه یک باید کاملا ارگانیک و بدون کودهای مضر باشد تا باعث شکایت مشتری ها نشود. از طرف دیگر باید و ظاهر بی نظیری داشته باشد تا مشتری را به بهترین نحو جذب کند و در کنار همه این ها باید قیمت معقولی داشته باشد. به این دلایل شناسایی یک باغ سیب درختی مناسب برای صادرات سیب درختی به پاکستان باید در اولویت کار تاجر و شرکت بازرگانی او باشد.

آشنایی با قوانین صادرات و واردات کشور پاکستان کافی نیست و تاجر ایرانی باید قوانین کشور خود را هم به اندازه کافی یاد بگیرد تا در مرحله اول کار خود شکست نخورد. این قوانین در گمرک به کمک شما خواهد آمد.

برای جذب مشتری، ظاهر سیب درختی صادراتی درست به اندازه طعم آن مهم است.

وقتی قراردادها و مجوزها را آماده کردید و وارد مرحله صادرات سیب درختی به پاکستان شدید، باید بهترین نوع حمل و نقل را برای تجارت خود ایجاد کنید. استفاده از ماشین های مناسب برای حمل سیب درختی به مقصد پاکستان به شما کمک می کند تا زمان ارسال آن ها را به حداقل برسانید. همینطور به شما کمک می کند تا حداقل تلفات و خرابی را در سیب های درختی ارسالی داشته باشید. البته این مورد بسته به بسته بندی میوه ها هم هست و باید هر دوی حمل و نقل و صحیح و بسته بندی مناسب داشته باشید تا در در حین صادرات سیب درختی به پاکستان، محصولات شما سالم به مقصد برسند. این موارد به شما کمک می کند تا محصول خود را به بهترین شکل در پاکستان عرضه کنید که این برای شما به معنی اعتبار بیشتر برای شرکتتان است و احتمال گرفتن قراردادهای بیشتر و همکاری های متقابل زیادتر را بالا می برد.

باغی با سیب های درجه یک برای کار صادرات خود انتخاب کنید.

چه قیمتی برای سیب درختی ارسالی به مقصد پاکستان مناسب است؟

این سوال جواب دقیقی نمی تواند داشته باشد چون عامل ها و متغیرهای زیادی در مسئله قیمت سیب درختی در پاکستان دخالت دارد. در مرحله اول برای صادرات سیب درختی به پاکستان، باید رنج قیمت این محصول را در کشور پاکستان بدانید و قیمت خود را با آن هماهنگ کنید. این مسئله مرتبط با آشنایی با بازار پاکستان است. اگر در این مسئله دقت نکنید ، ممکن است محصول گران تر یا ارزان تر ارائه شود که در هر صورت باعث ضرر یا سود کم می شود. سیب درختی برند شما در پاکستان ، برندی تازه خواهد بود پس گران بودن آن باعث می شود مردم به آن اعتماد نکنند و در نتیجه ضرر یا سود پایین نصیب شما خواهد شد. همینطور ارزان بودن محصول برای صادرات سیب درختی به پاکستان به طور طبیعی مقدار زیادی از سود شما را حذف می کند.

در بازار کشور پاکستان فقط باید قیمت را با بازار هماهنگ کنید ولی این چالشی بزرگ محسوب می شود چون باید به یاد داشته باشید که شما باید در قیمت محصول خود موارد زیادی را جای بدهید. علاوه بر قیمت خرید و سود محصول، شما هزینه های دیگری مثل حمل و نقل، بسته بندی، گمرک و غیره دارید که در زمان صادرات سیب درختی به پاکستان باید در نظر گرفته شود. شما باید قیمت را به نحوی تنظیم کنید تا تمام هزینه های شما را بپوشاند و در عین حال بیش از اندازه گران نشود.

متغیرهای زیادی در قیمت سیب درختی صادر شده به کشور پاکستان دخالت دارند.

 یک تاجر در زمان صادرات سیب درختی به پاکستان با چه چالش هایی رو به رو می شود؟

اولین چالش همین مسئله قیمت گذاری سیب درختی برای فروش در پاکستان است. در بالا گفتیم که باید قیمت را به شیوه ای بیان کنید که ضرر نکنید و در عین حال به عنوان گران فروش در بازار هدفتان شناخته نشوید.

یکی دیگر از چالش ها رقابت های موجود در سطح جهانی است. کشورهای دیگری نیز به قصد تجارت سیب درختی با کشور پاکستان وارد عمل می شوند و تاجر ایرانی برای صادرات سیب درختی به پاکستان باید بتواند در این رقابت ها پیروز شود.

به طور کلی اگر به اندازه کافی در صادرات سیب درختی مهارت کسب کرده باشید و یا کسی در کنار خود داشته باشید که شما را در این زمینه راهنمایی کند، سود کافی به دست خواهید آورد.

شناسایی بازار مقصد در پاکستان، قوانین تجاری ایرانی و پاکستانی ، قوانین صادرات بین المللی، چالش های متفاوتی که هر بازرگان با آن ها رو به رو می شود. موارد زیادی وجود دارد که برای صادرات سیب درختی به پاکستان باید بدانید و عدم آگاهی از هر کدام ، احتمال ایجاد مشکل برای شما بالا می برد. برای آشنایی بیشتر با این تجارت و کمک گرفتن از فرد آگاه می توانید با شرکت آوات تماس ایجاد کنید.

موضوع پیشنهادی: انتقال پول از ایران به پاکستان

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *