با توجه به اطلاعات قبلی می دانیم که امارات متحده عربی در بحث کشاورزی یعنی میوه و تره بار قوی نیست و نیاز زیادی به وارد کردن این محصولات دارد. در واقع صادرات میوه و تره بار به دبی جزو ده صادرات برتری است که هر ساله به مقصد امارات متحده عربی صورت می گیرد. دلیل آن این است که این کشور خاک خوبی برای کاشت محصولات کشاورزی ندارد پس با وجود تمام پیشرفت هایی که در زمینه صنعت دارد، در زمینه کشاورزی بهترین گزینه برای دبی ، وارد کردن میوه و تره بار از بقیه کشورها است. از طرفی کشور ایران برای داشتن میوه های خوب و باکیفیت شهرتی جهانی دارد. بنابراین محصولات کشاورزی خود را به کشورهای زیادی از جمله دبی می فرستد. صادرات میوه و تره بار به دبی سود زیادی دارد اما به طور همزمان موارد زیادی در راه وجود دارد که شاید برای تاجر تازه وارد در این رشته سردرگم کننده و غریب به نظر برسد یا باعث از دست دادن سرمایه یا بخشی از آن در تجارت میوه و تره بار شود. در این تجارت شما باید بتوانید بازار دبی را خوب بشناسید و تاجرانی را در آن کشور پیدا کنید تا میوه و تره بار شما را بخرند. برای اطمینان از موفق بودن کار خود باید به طور دائمی با این تاجران ارتباط داشته باشید و قراردادهایی امضا کنید که سود شما را تضمین کند.

صادرات به دبی بیشتر از طریق دریای بین ایران و امارات انجام می شود و برای فرستادن بار به این کشور باید لنج یا لنج هایی را کرایه کنید که کار آسانی برای همه نیست. این لنج ها باید شرایط بار کردن میوه را داشته باشند که قیمت اجاره لنج و در نتیجه قیمت فروش میوه و تره بار را زیاد می کند.

متاسفانه بالا رفتن هزینه های ارسال میوه و تره بار به دبی به معنی گران تر شدن این محصولات است که یعنی احتمال فروش آن پایین می آید.

در این قسمت نگاهی دقیق تر به هزینه های صادرات میوه به دبی می اندازیم. سالم بودن و ظاهر خوب محصول یک فاکتور اساسی در صادرات میوه و تره بار است.

مقاله مرتبط: صادرات میوه به دبی

نگاهی به هزینه های ایجاد شده برای صادرات به دبی :

بعد از اینکه تاجر میوه های مورد نظر را از کشاورز خریداری نمود باید میوه ها را منجمد و بسته بندی کند. شاید فکر کنید که این قسمت نباید هزینه چندانی داشته باشد اما به یاد داشته باشید که ظاهر محصول در بازارهای امروزی به اندازه کیفیت آن فاکتور مهمی به حساب می آید و اگر محصول میوه و تره بار شما بسته بندی زیبا و خوبی نداشته باشد و نتواند در نگاه اول توجه مشتری خارجی را جلب کند باعث ضرر به شما می شود. همین طور باید بدانید که اگر میوه و تره باری که ارسال می کنید بسته بندی مناسبی نداشته باشد در راه رسیدن به دبی هدر رفت و خرابی زیادی خواهد داشت و تجارت شما حتی قبل از شروع ، به پایان می رسد.

هزینه های دیگر صادرات به دبی شامل تمام هزینه های قانونی در گمرک ، حقوق راننده ماشین های باری و … است.

کرایه ماشین های باری نیز مقدار قابل توجهی خواهد بود. برای جلوگیری از ضرر چنین هزینه های سرسام آوری در زمان فروش میوه و تره بار ایرانی در نظر گرفته شود در نتیجه قراردادهای صادرات به دبی باید بسیار دقیق و ماهرانه طراحی شوند تا جلوی ضرر کردن و از بین رفتن سرمایه و وقت تاجر را بگیرند.

صادرات میوه و تره بار به دبی

قدم به قدم تا صادرات میوه و تره بار به دبی:

اگر قصد صادرات میوه و تره بار به دبی را دارید باید تمام این مراحل را به خوبی پیش بروید.

قدم اول این است که با بازارهای دبی و راه های تجارت در این بازارها آشنا شوید. شما می توانید شخصا به این کشور سفر کنید و در مورد صادرات میوه و تره بار به دبی دانش کافی به دست آورید ، اما این کار وقت شما را هدر می دهد و هزینه ای بیشتر از حد انتظار را ایجاد می کند. پس برای اطمینان از درست کار کردن و همینطور ضرر مالی نداشتن بهتر است با افراد خبره و شرکت های بازرگانی فعال در عرصه صادرات میوه به دبی در این مورد صحبت کنید.

قدم دوم مشخص کردن شرکت هدف شما است. با کدام تاجر یا شرکت قصد همکاری و تجارت دارید؟ آن را مشخص کنید و ارتباط خود با این شرکت گسترش دهید.

قدم بعدی بستن قرارداد صادرات میوه و تره بار به دبی است که برای انجام آن باید آگاهی کاملی نسبت به قوانین تجارت در سطح بین الملل و همین طور تجارت در دبی داشته باشید و یا حداقل کسی را در کنار خود داشته باشید تا به شما مشاوره بدهد و از خطاهای احتمالی در زمان قرارداد بستن ، جلوگیری کند.

قدم بعدی را گمرک تشکیل می دهد که یعنی باید همه مراحل قانونی اداری یعنی گرفتن مدارک از جمله استانداردها و همین طور پرداخت هزینه ها و … را شامل می شود. در این مرحله اگر مایل نیستید تک تک مراحل را به طور شخصی دنبال کنید ، می توانید فردی را استخدام کنید یا با شرکت هایی که در زمینه ترخیص کالا در دبی فعال هستند در ارتباط باشید تا مراحل قانونی پرونده گمرک شما را به سرانجام برساند و بعد مجوز گمرکی صادرات میوه و تره بار به دبی را به شما تحویل دهد تا شما بتوانید به راحتی بار خود را به صادر کنید.

برای صادرات میوه و تره بار به دبی باید لنج یخچالدار کرایه شود. بعد از گرفتن همه مجوزهای مورد نظرتان ، باید لنج مناسبی که دارای یخچال است و می تواند میوه و تره بار را به سالم به مقصد برساند ، انتخاب کنید و محصول را بار بزنید.

این محصولات می تواند شامل فلفل دلمه ای باشد یا هندوانه. می توانید گوجه درجه یک ایرانی را برای صادرات به دبی بار بزنید یا هر محصول کشاورزی که به اندازه کافی برای ورود به دبی سودآور باشد.

اگر صادرات میوه و تره بار به دبی برای شما مسئله تازه ای است و نیاز به کمک و مشاوره در این زمینه دارید ، مشاوران شرکت آوات همیشه برای همکاری با شما آماده هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ