صادرات میوه و تره بار به عراق سود زیادی را برای تاجران مختلف به ارمغان می آورد که به همین دلیل بستر مناسبی برای تجارت به حساب می آید.عراق در زمینه کشاورزی فعالیت های کمی نسبت به جمعیت موجود دارد و از طرفی صدمه های زیادی به علت فعالیت های نظامی در این کشور به وجود آمده، نیازهای غذایی مردم  و تقاضای این کشور را چند برابر می کند و به کشورهای همسایه از جمله ایران فرصت فعالیت های تجاری در این زمینه را می دهد.

صادرات میوه و تره بار به عراق

مزایای صادرات میوه و تره بار به عراق

1 – هدف اول از انتخاب یک تجارت، رسیدن به سود از طریق این فعالیت است و از آن جایی که کشور عراق نیاز زیادی به مواد غذایی دارد پس اگر تاجر به اندازه کافی مهارت داشته باشد، می تواند به هدف اصلی خود یعنی سود بالا برسد.

2 – نزدیک بودن عراق به کشور ما باعث آسان شدن شرایط صادرات میوه و تره بار به عراق می شود.

3 – برای صادر کردن مواد غذایی به کشور عراق هزینه های کمی ایجاد می شود که به این معنی است که تاجر با سرمایه کم شروع به انجام این کار کرده و در نهایت به علت وجود بستر مناسب تجارت، سود زیادی به دست می آورد.

4 – ایران و عراق مشکل سیاسی ندارند و همین روابط دوستانه دولت ها باعث کم شدن تعرفه صادرات کالاهای مختلف از جمله مواد غذایی می شود و برای تاجر هزینه کمتری ایجاد می کند.

عراق در زمینه کشاورزی فعالیت های کمی نسبت به جمعیت موجود دارد

مشکلاتی که در راه صادرات میوه و تره بار به عراق وجود دارد:

الف) کشور عراق سال های زیادی بستر درگیری های نظامی مختلف بوده است و جنگ های داخلی باعث شده که امنیت راه ها از بین برود. به همین دلیل آشنایی با راه های مختلف عراق اهمیت زیادی دارد و تاثیر مستقیمی در رسیدن کالاها به مقصد دارد.

ب) مردم هر منطقه دین مخصوص خود را داشته و فرهنگ های موجود هر منطقه کاملا متفاوت و خاص است. همین مسئله آشنایی با بازار محلی را سخت می کند و هر منطقه را باید جداگانه شناخت.

ج) قانون های این کشور می تواند در هر استان متفاوت باشد و یک عمل خاص در هر استان عکس العمل متفاوتی را خواهد دید. آشنایی به تمام این قوانین و رعایت آن ها تاثیر زیادی در موفقیت صادرات میوه و تره بار به عراق دارد ولی این کار اصلا آسان نیست و چالش بزرگی را برای تاجر ایجاد می کند.

 چرا داشتن مشاور در زمان صادرات به عراق مهم است؟

ما مشکلات تجارت با عراق را برشمردیم و توضیح دادیم که قوانین متغیر و امنیت های غیر قابل اتکا باعث می شود تاجران زیادی دچار اشتباه شده و ضررهایی را به جان بخرند. به این دلیل وجود متخصصی که بتواند در طول راه بهترین راه حل را به تاجر و نماینده او توضیح دهد و همیشه در دسترس باشد، کمک بزرگی خواهد بود. بنابراین بسیاری از افرادی که صادرات به عراق را جزو فعالیت های تجاری خود به حساب می آورند از مشاور استفاده می کنند تا موفقیت بیشتری به دست آورند.

وجود مشاور، احتمال موفقیت صادرات به عراق را بالا می برد.

مسیر صادرات میوه و تره بار به عراق به شکل زیر است:

قدم اول

اولین قدم شناخت بازار میوه و تره بار در کشور عراق است. بهترین محصولات برای هر شهر عراق چیست، متوسط قیمت ها برای فروش یک میوه خاص چند است و اینکه چطور می توان مشتری های لازم را جذب کرد. برای این کار می توانید با کارشناس های متفاوتی که برای این کار وجود دارد مشورت کرده و به اندازه کافی با بازار عراق آشنا شوید تا بتوانید کار خود را پیش ببرید.

قدم دوم

بعد از پیدا کردن تاجر عراقی که محصول میوه و تره بار را می خرد، باید قرارداد قانونی را تهیه کنید تا به صادرات خود جنبه قانونی بدهید.

قدم سوم

قدم بعدی در صادرات میوه و تره بار به عراق تهیه محصولات و فرستادن آن ها به عراق است. برای این کار باید بار میوه و تره بار را از گمرک گذراند که خود شامل چندین مرحله بوده و هزینه های خاص خود را دارد. بعضی افراد ترجیح می دهند از شرکت های ترخیص موجود استفاده کنند تا این مراحل را از طرف آن ها طی کند. این کار کمی هزینه بیشتر به تاجر تحمیل می کند اما به دلیل تخصص بالای این شرکت ها و کارشناسان، کار ترخیص میوه و تره بار به سادگی و در زمان کم انجام می شود که به نوعی به نفع تاجر خواهد بود.

صادرات میوه و تره بار به عراق چقدر هزینه برای تاجر ایجاد می کند؟

1 – اولین هزینه، هزینه تهیه میوه و تره بار می باشد. تاجران بین المللی میوه و تره بار با کیفیت بالا را در مزارع و باغ ها خریده و آن ها را برای صادرات آماده می کنند. قیمت خرید میوه و تره بار اولین هزینه ای است که تاجر با آن رو به رو می شود.

2 – بسته بندی محصولات کشاورزی اهمیت بالایی دارد. امروزه ظاهر خوراکی به همان اندازه مزه آن، در فروش آن تاثیر دارد و هر چه بسته بندی میوه و تره بار جذابیت بیشتری داشته باشد، راحت تر می تواند مشتری ها را به خرید علاقه مند کند.

3 – شرکت های حمل و نقل: صادرات میوه و تره بار به عراق معمولا توسط شرکت های حمل انجام می شود. برخی تاجران خود ماشین های حمل دارند و محصولات خود را مستقیم به عراق می فرستند اما دیگران برای منتقل کردن بار، نیاز به شرکت مناسبی دارند که این کار را برایشان انجام دهد. شرکت های حمل معمولا هزینه های متفاوتی را طلب می کنند که بستگی به شرایط و نحوه عملکرد و خدمات آن ها دارد.

4 – پرداخت هزینه های گمرک نیز غیر قابل اجتناب بوده و جزو هزینه های ثابت صادرات میوه و تره بار است.

برای صادر کردن میوه و تره بار به کشور عراق نمی توان مقدار ثابتی را به عنوان هزینه در نظر گرفت. متغیرهای زیادی در این رابطه وجود دارد و هر تاجر با توجه به اندازه بار و نحوه ارسال آن، با هزینه متفاوتی رو به رو می شود.

شرکت آوات می تواند درباره صادرات میوه و تره بار به عراق به طور تخصصی به شما مشاوره دهد و تمام نکات مهم در این باره را به شما گوشزد کند.

مقاله مرتبط: صادرات به عراق

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ