صادرات و واردات

چرا صادرات چمدانی به ترکیه؟

صادرات چمدانی به ترکیه

تجارت یکی از مشاغلی است که می تواند آینده درخشانی داشته باشد و اوضاع مالی افراد را تغییر دهد. پس افراد زیادی به دلیل داشتن علاقه شخصی یا به هدف سودآوری بیشتر شروع به تجارت می کنند. اما همه افراد در شروع کار توانایی مالی کافی برای صادر کردن کالا را ندارند. برای چنین افرادی بهترین راه حل این است که یکی از کشورهایی که از نظر اقتصادی پیشرفت زیادی داشته را انتخاب کنند و در ابتدا با چمدان به تجارت بپردازند. صادرات چمدانی به ترکیه یکی از مواردی است که به تاجران تازه کار توصیه می شود و سابقه زیادی در بین تاجران دارد.

این نوع تجارت می تواند برای افراد زیادی در کشور شغل ایجاد کند. البته نمی توان آن را به عنوان یک شغل رسمی قبول کرد و قانونی درباره آن وجود ندارد.

صادرات چمدانی به ترکیه

صادرات چمدانی به ترکیه نسبت به صادرات عادی چه مزایا و معایبی دارد؟

وارد کردن محصولات تجاری به یک کشور خارجی می تواند منفعت زیادی نصیب تاجر کند. ولی این نوع تجارت محدودیت های خاص خودش را دارد.

نکات مثبت:

۱ – ترکیه از نظر اقتصادی بسیار پیشرفت داشته و تجارت در این منطقه سودآوری زیادی دارد. فردی که مهارت و دانش کافی درباره این منطقه و نحوه تجارت داشته باشد، می تواند به موفقیت برسد.

۲ – وقتی تاجر بار خود را در چمدان حمل می کند، نیازی به گذشتن از گمرک نخواهد داشت که این موضوع مزایای بیشتری را نصیب تاجر می کند. مثلا زمان کمتری صرف رسیدن کالا به مقصد می شود.

۳ – تاجران برای صادر کردن کالاها به ترکیه باید مجوز بگیرند اما صادرات چمدانی به ترکیه چنین محدودیتی ندارد و تاجر می تواند بار خود را بدون داشتن مجوز و یا استاندارد به ترکیه برساند.

صادرات چمدانی باعث ایجاد شغل و سودآوری می شود.

۴ – همینطور در این روش تاجر مجبور به پرداخت مالیات کالا یا عوارض آن نیست.

۵ – در این روش تاجر شخصا در کشور مقصد و هنگام ارائه محصول حضور خواهد داشت که باعث می شود تاجر محلی بیشتر به او اعتماد کند.

۵ – باری که بتوان آن را در یک چمدان به مقصد رساند، نیازی به حمل و نقل حرفه ای ندارد و تاجر مجبور به پرداخت هزینه های اضافی برای حمل محصولات نیست.

۶ – صادرات چمدانی به ترکیه با حضور شخص تاجر در محل همراه است. این یعنی او می تواند تاجر محلی را رو در رو ببیند و هزینه فروش را به صورت نقد و فوری دریافت کند. این یعنی این روش بیشتر مورد اعتماد است.

در صادرات با چمدان فقط می توانید مقدار کمی وسیله جابجا کنید.

نکات منفی:

۱ – پیش از رفتن به ترکیه برای محصولات خود مشتری داشته باشید تا مطمئن شوید که می توانید آن را به پول نقد تبدیل کنید. اگر بدون داشتن آشنایی با محل و مشتری برای سفر تجاری به مقصد ترکیه اقدام کنید ، ممکن است مجبور به برگرداندن کالاها شوید.

۲ – ممکن است در شروع کار صادرات چمدانی به ترکیه، با قانون این کشور آشنا نباشید و آشنا نبودن به قانون تجاری مقصد گاهی باعث دردسر برای تاجر می شود و حتی امکان دارد او را مجبور به فروش وسایل زیر قیمت اصلی کند. البته می توان قبل از شروع کار قوانین را مطالعه کرد و با فردی آگاه رایزنی کرد تا به این مشکل برخورد نکنید.

۳ – محدودیت در جابجایی وسایل: کم بودن وسایل در این روش هم مزیت است و هم نکته منفی. مزیت آن این است که تاجر می تواند مخارج کار را کم کند اما همین کم بودن وسایل یعنی تا حد مشخص و محدودی سود به دست می آورید.

باید چه کالایی را برای صادرات چمدانی به ترکیه انتخاب کرد و چرا؟

چمدان محیط محدودی برای جابجایی وسایل دارد که یعنی فرد باید لوازمی را انتخاب کند که بتوند آن ها را در اندازه کم صادر کند و هم زمان سود خوبی به دست آورد. به طور مثال:

۱ – زعفران:

این کالا بسیار ارزشمند است و مقدار کمی از آن می تواند سود زیادی برای تاجر به ارمغان بیاورد. همینطور فروش زعفران تضمینی است و با توجه به محبوبیت بالا و قیمت زیادی که دارد، همیشه افرادی مایل به خرید آن هستند. پس انتخاب زعفران برای صادرات با چمدان انتخاب عاقلانه ای خواهد بود.

۲ – پارچه:

بسیاری از پارچه ها ارزش مالی بسیاری دارند و صادرات آن ها رونق دارد. تاجران می توانند این پارچه ها را به ترکیه صادر کنند.

۳ – صنایع دستی:

صادرات چمدانی به ترکیه شامل تمام وسایل سودآور می شود و وسایل دستی و سنتی هر کشور، ارزش زیادی دارند. این وسایل معمولا کیفیت بالایی دارند و فرهنگ و تمدن هر کشور را نشان می دهند که یعنی علاوه بر سوددهی به تاجر، فرهنگ های مختلف را نیز گسترش می دهند.

۴ – لباس:

تجارت لباس همیشه محبوب بوده چون می توانید از سود آن مطمئن باشید. مردم امروزی به مد و فشن و ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند یعنی لباس های زیادی خرید می کنند و تاجر ایرانی می تواند لباس های دوخته شده در ایران را در ترکیه به فروش برساند. لباس های تولیدی ایران بسیار متنوع بوده و برندهای محبوبی دارد که می تواند در جلب مشتری کمک کند.

۵ –لوازم جانبی

شما می توانید موبایل و وسایل جانبی آن را از طریق صادرات چمدانی به ترکیه بفرستید. تکنولوژی در بین جوانان اهمیت بسیاری دارد و خرید موبایل و وسایل جانبی آن جزو اولویت های زندگی مردم امروزی است.

این وسیله کوچک بوده و قیمت زیادی دارد که تاجر می تواند با سود آن کار خود را گسترش دهد.

چند نکته که برای صادرات چمدانی به ترکیه

۱ – قیمت وسایل مشابه تولید ترکیه و یا وسایلی که از کشورهای دیگر به ترکیه می رسند را در نظر بگیرید و بعد قیمتی در حد قابل قبول برای کالاهای ایرانی انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که حتی نادرترین کالاها هم حد مشخصی برای قیمت دارند و شما نمی توانید هر بهایی را طلب کنید.

۲ – صادرات چمدانی به ترکیه نیاز به دانش دقیق به این مسئله دارد. اگر تازه شروع به تجارت با کشور ترکیه کرده اید حتما با فردی که قبلا این راه را رفته مشورت کنید و قوانین آن را یاد بگیرید. ندانستن نکات مهم و قوانین می تواند باعث شود که مسئولین محلی در ترکیه کالای شما را توقیف کنند و اجازه تجارت شما لغو شود.

موضوع پیشنهادی: واردات کالا از ترکیه

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *