صادرات و واردات

صادرات کاهو

شرکت صادرات کاهو

در سراسر دنیا تعداد زیادی شرکت صادرات کاهو وجود دارد. سهم صادرات کاهو به طور کلی با کد تعرفه ی ۰۷۰۵۱ در بازار جهانی بیش تر از ۲٫۷۹ میلیارد دلار می باشد. در حال حاضر بزرگ ترین کشورهای صادر کننده ی کاهو کشور اسپانیا، کشور امریکا و کشور هلند می باشند. صادرات کاهو در سال های اخیر دارای رشد چشم افزونی بوده و در سراسر دنیا بسیار رواج یافته است. رشد صادرات کاهو در ۴ سال اخیر بیش تر از ۱۳٫۵ درصد می باشد که این درصد، رشد مناسبی می باشد.

بکارگیری اصول صحیح بازاریابی و بسته بندی محصول و استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانسته اند تا به راحتی، به بیش تر بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند. اگر شما هم علاقه مند به صادرات این محصول هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

قبل از هر چیزی برای تشکیل شرکتی برای صادرات کاهو، باید موارد زیر را در نظر گرفته و رعایت کنید.

 

زمان کاشت محصول کاهو

 

بهترین زمان برای کاشت کاهو اوایل فصل بهار می باشد بنابراین باید در روزهای ابتدایی فصل بهار بذر کاهو را در زمین خود بکارید. دقت داشته باشید که بذرافشانی را هر دو هفته یکبار تکرار کنید. این کار باعث می شود تا کاشت کاهو شما بازدهی بسیار بهتری داشته باشد. کاشت کاهو اولین اقدام در شرکت صادرات کاهو می باشد.

این نکته را حتما در نظر داشته باشید که اگر دمای بالای ۲۴ درجه سانتی گراد در محیط کاشت کاهو ها وجود داشته باشد، کاهوها پیش از موعد خود زرد شده و تخم می دهند که این موضوع سبب هدر رفتن زحمات شما می شود. بنابراین حتما در روزهای ابتدایی بهار برای کاشت این محصول اقدام کنید تا با دمای بالا مواجه نشوید.

برای اینکه در فصل های سردسیر سال نیز کاهو تولید کنید و به فعالیت شرکت صادرات کوهو خود ادامه دهید، در اواخر فصل تابستان که هوا خنک می شود و یا در فصل پاییز دوباره اقدام به بذرافشانی کاهو کنید. در این زمان از سال خاک زمین سرد می باشد و در نتیجه کاهو به خوبی رشد می کند. شما حتی در نیمه ی فصل زمستان نیز می توانید اقدام به کاشت بذر کاهو کنید.

زمین کشاورزی کاهو

برای تشکیل و ثبت چنین شرکت صادراتی ای، شما نیاز به زمین های زیادی با متراژ بسیار بالایی هستید تا بتوانید این محصولات را به بهترین شکل تولید کرده و برای مصارف داخلی کشور و همچنین صادرات آن نیز آماده کنید.

البته شما می توانید با زمینی کوچک تر این کار را شروع کنید و پس از گذشت زمان کار خود را توسعه بخشیده و شرکت صادرات کاهو ایده آل خود را به ثبت برسانید.

برداشت کاهو

پس از کاشت بذر کاهو و مراقب و رسیدگی به آن نوبت به برداشت این محصولات می رسد. برای برداشت محصولات کاهو خود همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که یک روز قبل از برداشت کاهو بارندگی و یا آبیاری ای وجود نداشته باشد و همچنین در هنگام برداشت محصول نیز روی کاهوها شبنمی وجود نداشته باشد، چرا که در غیر این صورت به علت ترد بودن شدید برگ های کاهو خسارت های زیادی به محصولات کاهو شما در اثر شکسته شدن برگ های آن وارد می شود. این کار تمامی زحمات شرکت صادرات کاهو شما را هدر داده و خسارت بالایی برای شما به بار می آورد.

بسته بندی کاهوهای صادراتی

حتما دقت کنید که در هنگام بسته بندی محصولات تولیدی خود حداکثر وزن بسته بندی ها نباید بیش تر از ۸ کیلوگرم باشد. اگر به منظور بارگیری حداکثری و سریع در کانتینر و همچنین صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل، اقدام به ارسال محصولات کاهو به حالت فله ای (بسته بندی های بالای ۱۰ کیلوگرم) کنید، درصد دور ریز و خرابی های محصولات شما در مقصد داخلی و یا صادراتتان بیش تر از ۲۰ درصد خواهد شد. بسته بندی صحیح یکی از نکات بسیار مهم در موفقیت شرکت صادرات کاهو می باشد.

همچنین ارسال محصولات کاهو با بسته بندی های بسیار سنگین باعث فشار بر روی کاهوها و در نتیجه خفگی آن ها شده و کالا و محصول شما را با سرعت بالایی خراب می کند. درصد دور ریز این نوع بسته بندی گاهی اوقات حتی به بیش تر از ۵۰ درصد نیز می رسد پس باید این کار را با دقت بالایی انجام داد. برای صرفه جویی های چند صد دلاری در حمل و نقل های محصولات کاهو، ضرر چند هزار دلاری را در صورت این گونه بسته بندی نا مناسب خواهید داشت.

در بهترین نوع بسته بندی برای کاهو آیسبرگ فقط به صورت کاهوهای تک ردیفه و در هر سبد حداکثر ۸ تا ۱۰ عدد آیسبرگ (بسته به وزن این آیسبرگ ها) که وزن هر سبد حداکثر ۶ کیلوگرم می باشد، باید بارگیری شود. همچنین در شرکت صادرات کاهو، بهترین نوع بسته بندی کاهو رومانو نیز حداکثر دارای بسته بندی ۲ ردیفه و با حداکثر وزن ۸ کیلوگرمی باید بسته بندی شود.

پس از برداشت این محصولات باید حتما دمای آن ها در سردخانه های مواد غذایی پایین آورده شود و سپس بارگیری و ارسال شوند.

 

به مقاله ی بسته بندی کاهوی صادراتی  هم نگاهی بیندازید.

 

انواع کاهو

شاید برایتان عجیب باشد اما ما در سراسر دنیا دارای ۱۶ نوع کاهو می باشیم که بهتر است برای تشکیل شرکت صادرات کاهو با آن ها آشنا یاشید. این ۱۶ نوع کاهو عبارتند از:

 

 1.  کاهو برگ
 2.  کاهو رومی
 3. کاهو آیسبرگ
 4.  کاهو بوستون
 5. کاهو بیب
 6. کلم کیل
 7.  آروگولا
 8.  اسفناج
 9.  رادیکیو
 10. کاسنی فرنگی
 11.  فرسی
 12.  کاهو باتاویا
 13.  برگ های داوودی
 14.  ماچه
 15.  میزونا
 16.  کاهو گوهر کوچک

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *