صادرات کیوی به هند از چه روش هایی صورت می گیرد؟

صادرات میوه و دیگر محصولات کشاورزی ایران از بحث های مهم در بین تاجران و بازرگانان کشور ما به حساب می آید. چون هر سال تعداد زیادی از میوه های مختلف ، ایران را به مقصدهای متفاوتی ترک می کنند و سود حاصل از این تجارت ها میزان زیادی از درآمد ایران را تشکیل می دهد. یکی از این موارد، صادرات کیوی به هند است. هر سال کیوی از مازندران و شهرهای دیگر بعد از برداشت به کشور هند فرستاده می شود تا درآمد زیادی را نصیب تاجران این منطقه کند.

این میوه معمولا با هواپیما یا کشتی به هند فرستاده می شود. ارسال محصولات به صورت هوایی روشی است که بین تاجران ترجیح داده می شود چون میوه ها در صورت تازه بودن ، به مقدار بیشتری توسط مشتری ها خریداری می شود و تاجر می تواند از سود بیشتری بهره مند شود.

عوامل قابل توجه در صادرات کیوی به هند :

ارسال کیوی و یا هر میوه ای به خارج از کشور نیاز به طی کردن خان های متفاوتی دارد. به طور مثال دریافت مجوزها و استانداردها.

از سال 2019 و شروع ویروس همه گیر کرونا و میزان خطری که این بیماری برای مردم جهان ایجاد کرد ، سازمان های بین المللی و گمرک های هر کشور قوانین سخت و محکمی برای ورود هر کالا به خصوص مواد غذایی در نظر گرفتند و صادرات کیوی به هند نیز از این بحث استثنا نیست. بنابراین برای شروع این تجارت باید مجوزهای مختلف از جمله استانداردهای بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهید.

قدم به قدم با ارسال کیوی به کشور هند

قدو اول برای شروع کار این است که شما شریک کاری یا طرف قراردادی در هند داشته باشید. چون اگر بی گدار به آب زده و محصول را از باغ های ایران خریداری کنید و بعد بخواهید تاجری در زمینه کاری خود پیدا کنید که کیوی را از شما بخرد ، دچار دردسر خواهید شد. فراموش نکنید که تاجر مقابل شما باید شرکتی نام آشنا و دارای اعتبار داشته باشد.

قدم برای صادرات کیوی به هند محاسبه تمام هزینه هایی است که طی کار برای شما پیش می آید. به عنوان مثال محصول خود را از چه راهی ، با چه وسیله ای و از چه طریقی می فرستید؟ آیا راه هواپیمایی انتخاب می کنید یا دریایی؟ بین هواپیما و کشتی چطور؟ برای آزاد شدن بار کیوی از گمرک باید چقدر تعرفه پرداخت کنید؟ تمام این موارد را باید به دقت بررسی کنید و نتیجه آن را در قیمت بار میوه خود تاثیر دهید.

از مراحل دیگری که باید برای ارسال کیوی به کشور هند انجام دهید این است که علاوه بر پیگیری مجوزها ، باید برای بار خود بیمه مناسبی در نظر بگیرید.

صادرات کیوی به هند چه فوایدی برای کشور یا تاجر خواهد داشت؟

بزرگترین منفعت این تجارت برای بازرگان همان سودی است که از فروش کیوی به دست می آورد و برای کشور نیز وارد شدن ارز را می توان منفعت بزرگی در نظر گرفت که باعث کمک به اقتصاد کشور خواهد شد. در این بین با وارد شدن به عرصه تجارت در سح جهانی ، شرکت مورد نظر نام و برند خودش را در جهان به مردم می شناساند و به وسیله آن ، با گذشت زمان سود بیشتری از صادرات کیوی به هند و دیگر کشورها به دست می آورد.

فرستادن کیوی به کشور هند چه مشکلاتو سختی هایی خواهد داشت؟

برای شروع ، باید فرهنگ متفاوت بین دو کشور را در نظر بگیرید. حالا این تفاوت فرهنگ را چندین برابر کنید چون در هند اقشار مختلف ، زبان ها ، دین ها، باورها و فرهنگ های متفاوتی دارند و در هر منطقه برای بتوانید محصول کیوی خود را بفرستید ، باید به اندازه کافی با آن جا آشنایی داشته باشید.

از طرفی شما یک کسب و کار خارجی برای مردم هند به شمار می آیید که باعث می شود و مردم معمولا ترجیح می دهند یک محصول آشنا را تهیه کنند. کسب اعتماد مردم برای موفقیت در صادرات کیوی به هند از مباحث اصلی این تجارت به حساب می آید.

از طرفی اگر در بحث صادرات میوه به هند تازه وارد هستید حتی اگر قبلا تجربه صادرات به کشوری غیر هند را داشته باشید هنوز باید مراحل زیادی را پیش بروید و پیچیدگی های قانونی کار را حل کنید. مخارج زیادی را بر عهده خواهید داشت و در صورتی که شرکت کوچک و نوپا و غیر شناخته شده ای داشته باشید ، این مشکلات چندین برابر مشکل به نظر خواهد رسید که به همین دلیل توصیه می کنیم از کمک های ما در آوات استفاده کنید تا بتوانید از تمام این مراحل بگذرید.

مدارکی برای صادرات کیوی به هند باید تهیه کنید.

قبلا به تهیه مجوزهای بهداشتی اشاره کردیم و همین طور بیان کردیم که در حال حاضر به دلیل اینکه جمعیت جهان سعی دارد از گسترش بیشتر بیماری کرونا جلوگیری کند ، این مجوزها بیشتر و حساس تر شده اند و مسئولیت تاجر میوه بیشتر از قبل شده است.

علاوه بر مجوزهای بهداشت مرتبط با میوه و خوراکی ، تعدادی مدارک عمومی نیز برای به اتمام رساندن کار خود باید داشته باشید. به طور مثال نه فقط برای صادرات کیوی به هند بلکه برای هر انجام هر نوع صادرات دیگری در اولین قدم باید کارت بازرگانی در اختیار شما باشد. این کارت بازرگانی می تواند تحت مالکیت شما یعنی یک فرد حقیقی باشد یا آن را به عنوان یکی از مدارک شرکت گرفته باشید یعنی تحت مالکیت یک فرد حقوقی باشد. اما عدم وجود آن باعث می شئد تا کار شما در مرحله اول متوقف شود.

همین طور استانداردها ، مدارک حقوقی شرکت ها و مدارک دیگری که برای اطلاع دقیق می توانید با مشاوران آوات مشورت کرده و شرایط کامل را متوجه شوید.

صادرات کیوی به هند ، کار آسانی نیست. کاری است که شما می توانید اطمینان داشته باشید با موفقیت در آن سود زیادی را کسب می کنید اما این به این معنی است که تاجر باید به طور دقیق همه مراحلی که باید طی کند را پیش بینی کند و با داشتن یک برنامه کار را بدون خطا پیش ببرد.

آماده نکردن هر مجوز یا استاندارد خواسته شده ، بار شما را درگمرک گیر می اندازد یا نداشتن شریک کاری

معتبر شانس شما را برای دریافت سود حاصل از صادرات کیوی به هند کم می کند.

 

مقاله مرتبط: کیوی صادراتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ