حوالجات ارزی

صرافی ایرانی در گرجستان

صرافی ایرانی در گرجستان

صرافی ایرانی در گرجستان کجاست؟  دراکثرنقاط  دنیا صرافی هایی که توسط ایرانیان اداره می شوند برای تبدیل ارز وجود دارد و ما می خواهیم در اینجا به صرافی های ایرانی در گرجستان بپردازیم وتا حدی با آنها آشنا شویم .

هر اشاره به کسب و کار ایرانی در کشور های دیگر به خصوص کشور های شرقی و به طور ویژه کشور هایی که زمانی متعلق به ایران بوده اند ویا تحت تاثیر ایران بوده اند بی اختیار ذهن را به دوران درخشان ایران و تجارت پر رونق ایرانیان می اندازد ؛ دوران جاده ابریشم و…

فعالیت های اقتصادی ایران در گرجستان بر می گردد به  دوران قبیله نشینی گرجی ها و حتی دوران خیلی دور هخامنشی و پیش از آن تا اینکه در دوران صفوی که چندین دوره پادشاهی گرجی ها تحت حکومت ایران بود و این روابط و فعالیت های اقتصادی جنبه ی اجتماعی و فرهنگی پیدا کرد و به شدت مردم و فرهنگ گرجستان را تحت تاثیر ایران قرار داد؛

به طبع با این زمینه فرهنگی و اقتصادی گرجستان محیط بسیار مناسبی برای صرافان ایرانی خواهد بود جالب است بدانید که صرافی ایرانی در گرجستان به طور ویژه در میان سایر مشاغل قدمت قابل توجهی دارد.

شاید برایتان سوال ایجاد شود که وقتی از صرافی ایرانی در گرجستان می گوییم  چرا باید ازپیشینه و سوابق کسب و کار ایرانی در گرجستان نیز گفته شود؟ !

 

 

گرجستان

خدمات صرافی های ایرانی در گرجستان به مسافرین و…

معمولا صرافی ها جز اولین مکان هایی هستند که مسافرین برای عوض کردن پول خود سراغشان می روند  افرادی که در گرجستان مسافر هستند و یا گرجی هایی که قصد سفر به ایران را دارند برای تعویض پول خود با پول کشور مقصد یا اصطلاحا تبدیل ارز به صرافی ها مراجعه می کنند .

صرافی های ایرانی در گرجستان جز شناخته شده ترین صرافی ها هستند این صرافی ها علاوه برتعویض ریال، تومان، چک پول و امکان حواله ارزی، کارت های بانکی را نیز تعویض می کنند و همچنین برای خرید و فروش دلار و یورو نیز به این صرافی ها مراجعه می شود

 خدمات یک صرافی ایرانی در گرجستان

نظارت به عملکرد صرافی های ایرانی در گرجستان

نرخ خرید و فروش ارز توسط بانک مرکزی برای صرافی ها تعیین می شود تمامی تعرفه ها بر اساس نرخ اعلام شده توسط بانک مرکزی و اتحادیه صرافان به روز رسانی می شود صرف نظر از اینکه یک صرافی در چه کشوری فعالیت می کند تحت نظر بانک مرکزی آن کشور و کانون یا اتحادیه مربوط به صنف خود فعالیت می کند.

کسب و کار صرافی ایرانی در گرجستان چگونه پیش می رود

به نظر می رسد کسب و کار صرافی چیزی است که اکثر مردم آن را آسان تصور می کنند ولی باید متوجه باشیم که در این صنعت خاص میزان شکست بالاست و خیلی سنگین حتی در مواردی که یک صراف نسبت به یک معامله آگاهی کافی دارد و این شرایط سخت متاثر از نوسانات شدید بازار ارز می باشد.

حالا با شرایط موجود تصور کنید که یک صراف برای مدیریت کسب و کار خود ضمن راضی نگه داشتن مشتری ها چگونه عمل می کند !

و از آن مهم تر چگونه در کشوری غیر از وطن خود چنین کسب و کار پر ریسکی را پیش می برد !

در ابتدای این بحث در مورد پیشینه کسب و کار ایرانیان در گرجستان گفتیم چرا که صرافی ایرانی در گرجستان دارای وجه ی خوبی است و این خوش نامی  به خاطر سابقه خوب صرافی های  ایرانی در گرجستان بدست آمده.

قدیمی ترین صرافی های گرجستان متعلق به ایرانیان ساکن در گرجستان بوده و تا امروز این سابقه و اعتبار به خوبی حفظ شده است.

مطمئنا اعتبار یک صرافی  با تجربه ای که در طولانی مدت کسب شده است و همچنین تعهد به اصول وضع شده توسط اتحادیه به دست می آید؛

بهتر است اگر قصد سفر به گرجستان را دارید برای تبدیل ارز به صرافی های معتبر مراجعه کنید و یا ممکن است در گرجستان باشید و پولی که همراه دارید تمام شود در چنین شرایطی حتما به یک صرافی ایرانی در گرجستان که شناخته شده باشد مراجعه کنید.

کسب و کار صرافی ایرانی در گرجستان

اطمینان از اعتبار صرافی

توجه داشته باشید که ممکن است  مغازه هایی را به شما معرفی کنند که  پول شما را تعویض کند و این مغازه ها اصلا صرافی نباشند.

هنگام مراجعه به صرافی ها به تابلوی نصب شده در بالای ورودی صرافی توجه کنید هر صرافی دارای یک شماره شناسایی می باشد که با آن شماره می توان از اعتبار آن صرافی مطمئن شد.

راحت ترین روش برای مطمئن شدن استفاده از اینترنت است با اتصال به اینترنت و ورود به سایت اتحادیه صرافان وپیگیری شماره درج شده در رو تابلوی صرافی از اعتبار آن مطمئن شوید وفراموش نکنید که حتما آدرس ثبت شده در سایت با آدرس صرافی مطابقت داشته باشد.

از آنجا که هتل ها، رستوران ها، مراکز خرید و…  در گرجستان عمدتا پول ایران را قبول نمی کنند لزوما کسانی که به گرجستان مراجعه می کنند مجبور به تبدیل پول خود به لاری می باشند.

فراموش نکنید که عاقلانه ترین کار در زمان سفر به خارج از کشور این است که در کشور خودمان تبادل ارزی را انجام دهیم و پول به اندازه کافی در اختیار داشته باشیم زیرا این نگرانی وجود دارد که در  کشور مقصد، از موقعیت صرافی ها و از همه مهمتر از اعتبار آن ها اطلاعی نداریم به همین دلیل توصیه می شود که با برسی برنامه سفر خود پیش بینی ای  از هزینه های پیش رو داشته باشیم و برای سفر وجه نقد به اندازه کافی داشته باشیم اما به هر حال ممکن است به هر دلیل پول ما در کشور مقصد تمام شده و مجبور به تهیه ارز شویم. به همین دلیل است که قبل از سفر باید صرافی های معتبر در کشور مقصد را شناسایی کرده و آدرس آن ها را به همراه داشته باشیم تا در چنین شرایطی بتوانیم به این صرافی ها مراجعه کنیم.

ما در اینجا از آوردن نام شرکت یا صرافی خاصی به عنوان معرفی برای تبدیل پول  خود داری می کنیم به دلیل  آگاهی از عواقب و پی گرد های قانونی این کار در صورت بروز مشکل؛اما پیش از این در این مقاله به چگونگی دسترسی به یک صرافی ایرانی در گرجستان و اطمینان از اعتبار آن پرداخته ایم

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *