صادرات و واردات

فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی

فروش عمده لوازم آرایشی و بهداشتی

چرا فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی:

فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتیِ جزئی معمولا فروش زیاد و موفقیت بالایی دارند که صاحب مغازه ها را مجبور به شارژ مداوم ویترین ها می کند. این موضوع باعث رونق فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی می شود.

این شغل در بیشتر موارد موفق بوده و منفعت زیادی به فروشنده رسانده است. این موضوع دلیل اصلی علاقه افراد به این شغل است.

فروش عمده به روش های مختلف انجام می شود و دو نوع لوازم آرایش و بهداشتیِ خوب و تقلبی را به خریدار عمده تحویل می دهند. این به عهده خریدار عمده است که بتواند معتبر بودن لوازم آرایشی و بهداشتی را چک کند، اما اگر فروشنده به دنبال تجارت مداوم در این حوزه است، باید فاکتورهای اساسی را برای فروش این لوازم رعایت کند.

فروش عمده لوازم آرایشی و بهداشتی

فاکتورهای اساسی در فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی:

قاعده ۱: این محصولات تاثیرات بی حد و حصری بر سلامت انسان ها دارند و این موضوع سبب می شود که کیفیت این لوازم زیر ذره بین باشد. متقاضیان فقط به برندهای خوب و ثابت شده اطمینان می کنند و این موضوع فروشنده را مجبور به تهیه لوازم برند با کیفیت می کند. پس به عنوان اولین فاکتور؛ باید از کیفیت و برند بودن لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در فروشگاه خود مطمئن شوید.

قاعده ۲: ظاهر: دلیل ساخت و فروش این لوازم، میل انسان ها به زیبایی و سلامت است. پس متقاضیان در اولین مرحله به ظاهر فروشگاه و وسایل موجود در آن توجه می کنند. فروشنده مجبور به ایجاد یک دکور بی نقص برای فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی نیست ولی وجود یک ظاهر خیره کننده در فروش بیشتر و به دست آوردن اعتماد افراد تاثیر دارد.

قاعده ۳: دانش: صاحب فروشگاه باید درباره لوازم آرایشی و بهداشتی محبوب روز دانش کافی داشته باشد. بتواند درباره آن ها به خریدار اطلاعات دهد و در صورت لزوم، برندهای مناسب را به خریدار توصیه کند. البته این اطلاعات ربطی به نحوه تحصیل فرد مسئول ندارد و هر کسی با داشتن سرمایه کافی و تحقیق مناسب درباره این لوازم، می تواند این شغل را به دست آورد.

قاعده ۴ : محل تاسیس: فروشگاه های فیزیکی عمده فروشی باید در مکانی تاسیس شوند که خریدار عمده بتواند آن را ساده پیدا کند. چون فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی در فضایی دور از دسترس، سخت خواهد بود و بسیاری از خریدارها با پیدا نکردن فروشگاه، در جای دیگری به خرید عمده می پردازند.

قاعده ۵: انبار مناسب: فروش عمده یعنی باید محصولات را در مقیاس بالا انبار کرد و ما می دانیم که لوازم آرایشی و بهداشتی به شرایط خاصی برای نگهداری نیاز دارند. پس فروشگاه عمده باید انباری با شرایط مناسب برای ذخیره کردن این لوازم در دسترس داشته باشد. اگر این شرط به درستی انجام نشود، خیلی زود لوازم آرایشی بهداشتی خراب شده و خسارت زیادی برای فروشگاه ایجاد می شود.

قاعده ۶: کل تجارت بر حول بازاریابی می چرخد و عمده فروشی این لوازم هم استثنا نیست. در واقع تعداد رقبا در این حوزه بیشتر از چیزی است که به ذهن می رسد. پس برای فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی باید تبلیغات مناسب و دقیقی داشت.

قاعده ۷: اعتبار: فقط وقتی که لوازم عمده را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به فروش برسانید، می توانید اطمینان خریدار را داشته باشید و به دست آوردن اعتماد خریدار تنها راهی است که او دفعات بعدی هم به خرید از عمده فروشی شما بپردازد. البته اگر ارسال به راه دور داشته باشید، باید حتما جدول زمانی را در نظر بگیرید تا محصول در زمان پیش بینی شده به دست خریدار برسد.

قاعده ۸: قیمت: کسی که لوازم آرایشی و بهداشتی را در مقدار بالا می خرد، قصد فروش و کسب سود دارد. پس برای او اهمیت زیادی دارد که این لوازم را با قیمت کمتری خرید کند. پس برای موفق شدن در فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی باید قیمت را مناسب تنظیم کرد.

روش های فروش عمده لوازم آرایشی:

نوع اول، فیزیکی: قدمت فروشگاه های فیزیکی به قرن ها پیش برمی گردد و هر چند روش های خرید و فروش در طول این زمان تغییر زیادی پیدا کرده، اصل موضوع یعنی خرید از فروشگاه به طور حضوری هیچ تغییری نکرده است و بعد از هزاران سال، همچنان مردم برای خرید از فروشگاه، در آن حضور پیدا می کنند. اما در حال حاضر خرید حضوری تنها راه خرید نیست و فروشگاه هایی که خود را با روش های نوین فروش عمده تطبیق نمی دهند، شانس کمتری برای موفقیت در فروش دارند. به طور کلی برای خریدارانی که در شهر یا کشوری دیگر زندگی می کنند، حضور در محل و خرید فیزیکی سخت است و هر چند گاهی به دلیل شهرت فروشگاه چندین شعبه از آن وجود دارد، اما هنوز هم برای فروش در قرن حاضر کافی نیست و فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی برای موفقیت، به روش های دیگری هم نیاز دارد.

نوع دوم: خرید از راه دور در این سال ها محبوبیت زیادی پیدا کرده و همین مسئله فرصت های زیادی برای ایجاد شغل به وجود آورده است. در واقع وقتی از راه دور و با استفاده از فروشگاه های آنلاین خرید انجام می شود، خریدار می تواند زمان خود را به فعالیت های دیگر اختصاص دهد، به سادگی محصولات بیشتری را ببیند و سفارش دهد و قیمت های مناسب تری را پیدا کند. همه این مسائل شغل فروش عمده آنلاین را رونق می دهد. اما نباید از این مسئله غافل شد که در دنیای مجازی افراد زیادی به کلاهبرداری می پردازند و از آنجایی که در سفارشات آنلاین، مشتری فقط عکس محصول را می بیند و هیچ راهی برای مطمئن شدن از واقعی بودن محصول ندارد، اعتماد به فروش آنلاین سخت به دست می آید. بهترین روش این است که برای فروش عمده لوازم آرایشی بهداشتی، فروشگاه فیزیکی و آنلاین را به طور همزمان تاسیس کرد. این کار تاثیری چند برابر دارد و فروش را زیاد می کند. البته فروشنده های زیادی هم به دلیل اینکه وجه کافی برای تاسیس فروشگاه فیزیکی ندارند، فقط به راه اندازی نوع آنلاین رضایت می دهند. این افراد فقط باید صبور باشند و با رعایت اصول مختلف، در طول زمان، اعتماد مشتری ها را به دست آورند.

مقاله مرتبط: واردات لوازم آرایشی از ترکیه

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *