حمل و نقل و ارسال کالا

مواردی که در تعیین قیمت حمل بار از آلمان به ایران تاثیر دارند

قیمت حمل بار از آلمان به ایران

قیمت حمل بار از آلمان به ایران برای گروه های متفاوت مردم و با دلایل متفاوتی اهمیت دارد. دو دسته مهم انتقال بار از آلمان مختص تاجران ایرانی و دانشجویان فارغ التحصیل است. این دو گروه که برای رساندن کالاهای خود به شهر مقصد در ایران باید از شرکت های حمل و نقل بین المللی کمک بخواهند، قبل از شروع کار نسبت به تعیین هزینه های آن اقدام می کنند.

این هزینه ها در طی مشاوره های حضوری یا تلفنی به متقاضیان اطلاع داده می شود و به او فرصتی داده می شود تا با توجه به وضعیت مالی خود و شرایطی که در آن قرار دارد، روش انتقال کالاها از آلمان به ایران را انتخاب کند.

قیمت حمل بار از آلمان به ایران

قیمت حمل بار از آلمان به ایران با روش حمل زمینی

به طور معمول روش های زمینی در مقایسه با روش های دیگر کم هزینه تر محسوب می شوند اما در موردی استثنایی هم روش دریایی در کم کردن هزینه ها از روش های دیگر پیشی می گیرد که در قسمت مرتبط، به توضیح آن می پردازیم.

اگر روش زمینی را جمع بندی کنیم به دو روش جاده و ریلی می رسیم. در این دو راه، چون واگن های قطار در تعداد محدود وجود دارند و کامیون های باری هم جای محدودی برای بارگیری کالاها دارند، برای انتقال بارهایی که حجم خیلی بالا دارند مناسب نیستند. البته برای فرستادن وسایل شخصی دانشجوهای فارغ التحصیل به ایران بسیار مناسب است و برای تاجرانی که بار محدودی سفارش می دهند نیز قابل استفاده است.

اینکه چه ماشینی را برای حمل بار لازم دارید و چقدر وسایلی را به مقصد ایران می فرستید در قیمت حمل بار از آلمان به ایران تاثیر ایجاد می کند. همین طور بسته بندی و سایر امتیازاتی که شرکت حمل و نقل به شما اختصاص می دهد، در مقدار هزینه ها تفاوت به جود می آورد.

اینکه چه ماشینی را برای حمل بار لازم دارید در قیمت ها تفاوت ایجاد می کند.

هزینه های ارسال کردن بار از آلمان به ایران از راه بندر

به طور معمول هزینه های این روش در سطح متوسط قرار دارد و به عموم مردم این اجازه را می دهد که از این روش استفاده کنند. البته در مقدارهای خیلی بالا، بهترین روش که هزینه پایین تری را نسبت به روش های دیگر ایجاد می کند، همین روش انتقال از طریق بندرها است. در قسمت مربوط به روش زمینی توضیح دادیم که کامیون های باری و قطارها جای محدودی دارند و مناسب بارهایی با حجم بالا نمی باشند. ولی در روش هایی که از کشتی استفاده می شود و بار زیاد با کانتینر و از راه دریا به ایران می رسد، قیمت حمل بار از آلمان به ایران برای بارهای سنگین و زیاد بسیار مناسب است و توصیه می شود.

برای بارهایی که میزان کمتری دارند نیز بستگی به اینکه چه باری را سفارش دادید می توانید تصمیم بگیرید که آیا دریا بهترین روش برای انتقال آن است یا خیر.

با توجه به قیمت و شرایط تشخیص دهید کدام روش حمل برای شما مناسب است.

در روش استفاده از شهرهای بندری و راه های خشکی زمینی، همگی زمان زیادی برای رساندن بار به ایران لازم است به خصوص اگر قصد ارسال خرده بار به ایران داشته باشید.

البته در روش دریایی بار هر میزانی که داشته باشد، کشتی باری در زمان معین برای ورود به آب های بین المللی حرکت می کند و مقدار بار در زمان رسیدن آن تغییری ایجاد نمی کند ولی در موارد جاده ای این امکان وجود ندارد و شرکت حمل و نقل تا زمان پر شدن ماشین باری صبر می کند که برای متقاضی به این معنی است که باید تا زمانی که افراد دیگری خرده بار خود را به همان شرکت بسپارند صبر کنند که البته با توجه به قیمت حمل بار از آلمان به ایران با این روش، ارزش صبر کردن را دارد.

قیمت حمل بار از آلمان به ایران در روش هوایی

استفاده از هواپیما قیمت انتقال بار به ایران را به طرز چشمگیری زیاد می کند و به همان نسبت سرعت انجام کار را نیز بالا می برد پس معمولا مشاوران متخصص در امر حمل و نقل توصیه می کنند برای انتقال بارهای تجاری که موعد تحویل آن ها نزدیک است، از روش هوایی استفاده کنید.

در این روش شما می توانید مطمئن باشید که از زمان ثبت سفارش، حداکثر در پنج روز بار خود را تحویل می گیرید. همینطور روش هوایی برای انتقال لوازم منزل از آلمان به ایران بسیار مناسب است چون زمانی که قصد داشته باشید به منزل خود در ایران نقل مکان کنید، صبر کردن طولانی مدت برای رسیدن وسایل بسیار سخت است و شرایط زندگی را سخت می کند. با وجود اینکه می توانید در یک جدول زمانی دقیق از روش های دیگر نیز استفاده کنید اما اگر مایل به پرداخت هزینه های انتقال هوایی باشید، این روش بسیار سریع تر خواهد بود.

سایر مواردی که در تعیین قیمت حمل بار از آلمان به ایران تاثیر دارند

  • نحوه بسته بندی کردن وسایل

در قسمت های قبلی مقاله به این موضوع اشاره کردیم که بسته بندی وسایل در قیمت حمل آن ها تاثیر دارد. با توجه به اینکه برای اطمینان از بسته بندی صحیح و اصولی بهتر است این کار را به کارکنان متخصص شرکت حمل بسپاریم، قیمت حمل و نقل کالاها می تواند به میزان مشخصی کم یا زیاد شود. همینطور بسته بندی اصولی باعث می شود وسایل فضای کمتری اشغال کنند که ما می دانیم هر چه حجم وسایل کمتر باشد، هزینه هایی که برای انتقال آن ها از آلمان به ایران می پردازیم هم کمتر می شوند.

  • آیا شرکت حمل و نقل امتیاز خاصی را برای مورد شما در نظر گرفته؟

گاهی قیمت حمل بار از آلمان به ایران با توجه به اینکه شرکت امتیاز ویژه ای برای متقاضی در نظر می گیرد یا نه، تغییر می کند.

یکی از امتیازات ویژه ای که گاهی شرکت حمل در اختیار متقاضی قرار می دهد، کارت بازرگانی است. در این صورت متقاضی مجبور نیست تمام مراحلی که برای گرفتن کارت بازرگانی لازم است را طی کند و فقط با پرداخت هزینه ای بیشتر، از کارت بازرگانی متعلق به شرکت بازرگانی استفاده خواهد کرد.

همینطور می توانید کارکنان شرکت حمل را مامور به انجام کارهای ترخیص وسایل از گمرک کنید یا از سایر امتیازات استفاده کنید.

مورد بعدی که قیمت حمل بار از آلمان به ایران را زیاد می کند، میزان سابقه و اعتبار شرکت طرف قرارداد شما است.

مقاله مرتبط: آشنایی با قیمت ارسال بار به آلمان

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *