حوالجات ارزی

قیمت حواله لیر به تومان چقدر است و چطور محاسبه می‌شود

کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه ست که مراودات زیادی در زمینه‌های مختلف با ما دارد. درصد بالایی از مهاجرت‌هایی که از کشورمان صورت می‌گیرد به این مقصد است و از قدیم این کشور یکی از اولین مقاصد توریستی خارجی در بین ایرانیان بوده است. برای انجام همه‌ی این امور، به ارسال پول به ترکیه نیاز است و از آنجایی که واحد پول کشور ترکیه لیر است، بیشتر حوالجات ارزی براساس همین ارز یعنی لیر ترکیه صادر می‌شود. اگر شما هم قصد ارسال این حواله را دارید برای اطلاع از قیمت حواله لیر به تومان و سایر نکات مربوطه کافی ست با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید.

قمیت حواله لیر به تومان

ارسال حواله، ارسال سریع و ایمن پول

در گذشته برای انتقال پول از روش‌های سنتی مانند ارسال سکه، طلا و اسکناس استفاده می‌شد. بعدها مشخص شد که این روش، روش ایمنی نیست و از این رو واریز بانکی رواج پیدا کرد. اما واریزهای بانکی کند بودند و پول را در عرض چند روز به دست دریافت کننده می‌رسانند. اینجا بود که ارسال حواله محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرد. حواله سریع و ایمن بود و می‌توانست پول را در عرض چند ساعت به دست مشتری برساند.

همچنین حوالجات را میتوان به هر ارزی که می‌خواهید ارسال کنید، دلار، پوند، درهم، لیر و…. حتی ارزی که واحد پول اصلی کشور مقصد نباشد. اما از آنجایی که ارسال ارزهای مختلف نیاز به تغییر ارز ایجاد می‌کرد بهتر بود که از واحد پول اصلی همان کشور استفاده شود مثلاً در مورد حواله به ترکیه و استانبول بهترین ارز همان لیره ترکیه است.

تبدیل و قیمت ارز در زمان ارسال حواله

وقتی قصد ارسال حواله لیر به ترکیه را دارید، یکی از مهمترین مسائلی که مورد نظر پرداخت کننده است، قیمت حواله لیر به تومان است. واحد پول در اختیار ما تومان است و در زمان ارسال حواله باید آن را به لیر تبدیل کنیم. قیمت لیر ترکیه در صرافی های تهران و شهرستان‌ها به صورت لحظه‌ای و براساس نرخ روز لیر تعیین می‌شود. سپس مبلغ ارسالی شما به لیر تغییر می‌کند.

تبدیل و قیمت ارز در زمان ارسال حواله

برای مثال حساب می‌کنند که قیمت ۱۰۰۰ لیر ترکیه به تومان یا ۱۰۰ لیر به تومان چقدر است. همانطور که می‌دانید نرخ ارز یا ارزش لیر در لحظه تغییر می‌کنند بنابراین ممکن است قیمت حواله لیر امروز در روز بعد قابل استفاده نباشد. البته در مورد برخی ارزها نوسانات بسیار کم هستند اما بعضی دیگر مانند ارز دلار نوسانات ناگهانی و زیادی دارند بنابراین در مورد حوالجاتی مانند قیمت حواله دلار به ترکیه گذشت حتی یک روز نیز می‌تواند بر نرخ حواله تاثیر زیادی بگذارد.

قیمت حواله لیر به تومان چقدر است

اگر قصد ارسال حواله لیر به ترکیه را دارید باید بدانید ارزش هر لیر چقدر است. شما باید قیمت لیر را به صورت لحظه‌ای استعلام بگیرید. چطور می‌توانید از قیمت لیر مطلع شوید؟ سایت‌های صرافی زیادی وجود دارند که قیمت لیر ترکیه به تومان امروز را به صورت لحظه‌ای نمایش می‌دهند که به کمک آن می‌توانید قیمت حواله لیر به ترکیه را محاسبه کنید. بهترین و معتبرترین مرجع در این زمینه، شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز کشور است که نه تنها قیمت لحظه‌ای ارزهای مختلف بلکه قیمت سکه، طلا، دانه‌های کشاورزی و سنگ‌های ارزشمند را به صورت لحظه‌ای اعلام می‌کند.

برای اطلاع دقیق‌تر از قیمت حواله لیر به تومان، بعضی سایت‌ها حتی یک نرم افزار تبدیل لیر به تومان آنلاین دارند که می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را به تومان در آن وارد کرده و قیمت لیر ترکیه امروز ۱۴۰۱ به تومان را دریافت کنید.

نکات مهم در مورد حواله لیر به ترکیه

نکات زیادی وجود دارد که به جز قیمت حواله لیر به تومان باید در نظر داشته باشید. برای تبدیل پول خود به ارز مورد نظر بهتر است از صرافی کمک بگیرید که انصاف را در زمان تبدیل در نظر داشته باشد. بهترین صرافی، صرافی ست که اختلاف قیمت خرید و فروش در آن بیشتر از دو درصد نباشد. برای تبدیل ارز حتماً به مراکزی که برای این کار وجود دارد مراجعه کنید و تا حد امکان از تبدیل ارز در فرودگاه یا مراکز خرید خودداری کنید زیرا در این مکانها باید قیمت بیشتری بپردازید.

اما اگر به نظر شما تبدیل ارز می‌تواند زمانبر باشد می‌توانید این کار را در زمان ارسال حواله به ترکیه انجام دهید. در بازرگانی آوات مهم نیست قصد ارسال چه ارزی را به چه کشوری دارید، تبدیل ارز به صورت لحظه‌ای و با منصفانه‌ترین نرخ کارمزد برایتان انجام می‌شود.

قمیت حواله لیر به ترکیه

به جز آن که در بازرگانی ما بهترین قیمت حواله لیر به تومان به شما پیشنهاد خواهد شد، بلکه نرخ کارمزد خدمات بانکی در بازرگانی ما نیز، کمترین نرخ بازار است که بر قیمت نهایی حواله تاثیر مستقیم می‌گذارد و به طور ویژه اگر ارسال حواله بخش روتینی از کار و فعالیت شماست، این اختلاف قیمت می‌تواند تاثیر زیادی در میزان سرمایه شما داشته باشد. اگر قصد ارسال حواله لیر به ترکیه، حواله روبل به روسیه، حواله درهم به دبی و به طور کلی هر حواله‌ی دیگری را دارید، تنها کافی ست با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *