صادرات کالا

آیا از لیست کالاهای ممنوعه صادراتی با خبر هستید؟ آیا می دانید که در سال 98 کدام محصولات ممنوعه صادره معرفی شده اند؟ آیا می دانید در صورت عدم توجه به لیست کالاهای ممنوعه صادراتی چه مجازاتی منتظر افراد متخلف می باشد؟

از شما دعوت می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید. همچنین در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با فعالیت بی نظیر و فوق العاده شرکت بازرگانی آوات آشنا کنیم. امروزه صادرات و واردات از مهم ترین شریان های اقتصادی می باشد که امروزه بسیاری از بازرگانان و سرمایه گذاران به دنبال انجام معاملات صادراتی و وارداتی هستند.

از مهم ترین مقاصدی که محصولات ایرانی به آن کشور ارسال و صادر می شود می توان به کشورهای اروپایی و ترکیه اشاره کرد. با توجه به تحریم های موجود در سال ها اخیر بسیاری از صادرات به کشورهای اروپایی ملغی شده است و این امر سبب شده است که بسیاری از تاجران به دنبال مقصدهای جدید برای ارسال محصولات خود باشند.

شما می توانید با مراجعه به شرکت بازرگانی آوات در مورد نحوه صادرات و اقلام صادراتی مشاوره های لازم را به دست بیاورید و اطلاعات بسیار به روز و مفیدی را به دست بیاورید. توجه داشته باشید که صادرات کالا به کشورهای مختلف سبب می شود که ارز وارد کشور شده و وضعیت اقتصادی کشورمان سر و سامان بگیرد که دولت ایران نیز از صادرات کالا حمایت کرده و تسهیلات لازم را برای ارسال سریعتر و آسانتر کالاها به وجود می آورد. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد لیست کالاهای ممنوعه صادراتی به دست بیاورید.

 

لیست کالای های ممنوعه صادراتی

لیست کالای های ممنوعه صادراتی


لیست کالاهای صادراتی

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای تاجران در هنگام انجام فعالیت صادراتی به وجود می آید می توان به لیست کالاهای صادراتی و لیست کالاهای ممنوعه صادراتی اشاره کرد. بسیاری از افرادی که برای اولین بار قصد انجام صادرات به کشورهای خارجی را دارند در انتخاب کالای صادراتی دچار تردید می شوند و همین امر سبب می شود که در بسیاری از مواقع با انتخاب نادرست خود شکست بزرگی را متحمل شوند. به همین جهت توصیه می شود که قبل از انجام هرگونه صادراتی در مورد اقلام قبل ارسال اطلاعاتی را به دست بیاورد و سپس اقدام به صادرات مورد نظر خود داشته باشید.

از مهم ترین لیست صادرات کالا می توان به پسته، فرش، زعفران و خشکبار اشاره کرد. در مقابل لیست کالاهای صادراتی، لیست کالاهای ممنوعه صادراتی را نیز داریم که آگاهی از این موضوع می تواند کمک بسیار بزرگی برای بازرگانان و شرکت های بازرگانی داشته باشد.

شما نیز اگر قصد دارید که به صادرات کالا بپردازید می توانید لیست کالاهای ممنوعه صادراتی را از وب سایت اینترنتی ما مشاهده کرده و با توجه به وضعیت کالاهای صادراتی اقدام به فعالیت های صادراتی بپردازید. توجه داشته باشید اقلام لیست کالاهای ممنوعه صادراتی در سال های مختلف، فرق می کند که آگاهی از لیست کالاهای ممنوعه صادراتی می تواند کمک بزرگی برای موفق شد افراد و بازرگانان داشته باشد.


لیست کالاهای ممنوعه صادراتی

در سال های اخیر با توجه به وجود خشکسالی شدید در سراسر مناطق کشورمان شاهد، کاهش تولیدات کشاورزی شده ایم که برخی از محصولات نیز از درصد کاهش بسیار بالایی برخوردار هستند که همین امر سبب شده است صادرات برخی از کالاها ممنوع اعلام شود تا دولت بتواند نیازهای داخل کشور را پاسخ داده و تعادل بین عرضه و تقاضا را حفظ کند. از مهم ترین لیست کالاهای ممنوعه صادراتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • – ذرت
  • – گندم
  • – جو
  • – آرد
  • – خوراک آبزیان
  • – روغن پالم
  • – جو دوسر
  • – انواع سبوس
  • – پودر ماهی و گوشت

اگر شما نیز قصد دارید در آینده نزدیکی اقدام به صادرات داشته باشید می توانید در مورد لیست کالاهای ممنوعه صادراتی اطلاعاتی را به دست آورده و این محصولات را از لیست اولویت خود خارج کنید. با این حال برخی از افراد بدون توجه به لیست کالاهای ممنوعه صادراتی سعی بر آن دارند از راه های قاچاق اقدام به صادرات داشته باشند تا سود زیادی را به دست بیاورند؛ که این امر سبب می شود که تعادل عرضه و تقاضا را به هم زده و باعث به وجود آمدن مشکلات شدیدی در سطح جامعه شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اواخر سال 97 لیست کالاهای ممنوعه صادراتی را اعلام کردند که شما می توانید لیست کالاهای ممنوعه صادراتی اعلام شده در وب سایت رسمی این سازمان مشاهده کرده و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

 

شرکت بازرگانی آوات با داشتن سابقه ای بی نظیر و بلند مدت خود در زمینه صادرات و واردات کالا توانسته است بهترین مشاوره ها و راهنمایی ها را برای افرادی که قصد صادرات و واردات را دارند، ارائه دهند. توجه داشته باشید که دوره های مختلفی در این شرکت جهت آشنایی بازرگانان با تاکتیک های صادرات وجود دارد که بازرگانان می توانند با شرکت در این دوره های اطلاعاتی مفیدی را به دست بیاورند.

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد آگاهی از لیست کالاهای ممنوعه صادراتی برای هر بازرگانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری که وزارت صنعت و معدن صادرات اقلام مذکور در بخش قبلی را تا اطلاع ثانویه ممنوع اعلام کرده اند. هم چنین اشاره به این نکته ضروری می باشد که واردات لیست کالاهای ممنوعه صادراتی بلامانع می باشد و بازرگانان می توانند به راحتی اقلام مذکور ممنوعه را از کشورهای دیگر با رعایت نکات قانونی وارد کشور کنند.

دولت ایران نیز از واردات کالاهایی که میزان تولید آن در سطح کشور کاهش یافته است، حمایت های لازم را انجام می دهد برای مثال تعرفه های این محصولات را کاهش می دهد تا بازرگانان بتوانند به راحتی اقدام به واردات این کالاها داشته باشند. این مقاله در مورد لیست کالاهای ممنوعه صادراتی می باشد که امیدواریم با مطالعه آن اطلاعات مفیدی را به دست اورده باشید و بتوانید در انجام فعالیت های تجاری خود به این اقلام توجه داشته باشید تا کار تخلفی انجام نداده و دچار مجازات نشوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ