ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر عباس-شرایط ترخیص کالا از گمرک بندر عباس- هزینه ترخیص کالا از گمرک بندر عباس-فرآیند ترخیص کالا از گمرک بندر عباس-محاسبه هزینه ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

آیا از مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر عباس اطلاع دارید؟

آیا می دانید برای ترخیص کالا از گمرک بندر عباس باید یک سری مسائل به طور دقیق رعایت شود؟

در نظر داشته باشید که وقتی صحبت از ترخیص کالا از گمرک بندر عباس می شود باید در نظر داشته داشت که هزینه های موجود متفاوت است و این موضوع سبب می شود که افراد در این مسیر دچار نگرانی باشند بنابراین مراحل و شرایط ترخیص کالا از گمرک بندر عباس را به طور دقیق بررسی می کنیم.

 

پیش نیازهای ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

گمرک بندرعباس در فاصله ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس قرار دارد که بیش از ۴۸۰۰ هکتار وسعت را به خود اختصاص داده است به این ترتیب از نظر وسعت بزرگترین ترمینال کشور محسوب می شود.

و در سال در حدود ۸۹ میلیون تن کالا را پذیرش می کند.  در نظر داشته باشید قبل از ترخیص کالا از گمرک بندر عباس باید یک سری برگه های اداری تنظیم شود که در بخش بعد به طور دقیق مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر عباس را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اینطور که به نظر می رسد ترخیص کالا از گمرک بندر عباس باید توسط فرد ترخیص‌کار کاربلد صورت پذیرد.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

اولین و مهم ترین مرحله برای ترخیص کالا از گمرک بندر عباس تنظیم اظهارنامه است، اظهارنامه برگه ای است که اطلاعات دقیق در خصوص محصول را ارائه می دهد.

پیشنهاد مطالعه
تشریفات گمرکی در واردات کالا

در گام بعدی ترخیص کالا از گمرک بندر عباس باید یک سری اسناد به طور دقیق آپلود شود.

این اسناد شامل فاکتور خرید، پکینگ لیست و بارنامه است.

بعضاً دیده شده است که نیاز به گواهی بهداشت نیز خواهد بود.

در مرحله بعد باید ارزیاب تعیین شود، تعیین ارزیاب از دسته مراحل حساس محسوب می شود.

برای تعیین ارزیاب باید نوع محصول و شرایط آن بررسی شده و ارزیابی برای آن انتخاب شود که با شرایط وجود سازگار است.

گام بعدی مربوط به پرداخت صورت حساب است که باید به طور دقیق محاسبه شده باشد.

برای ترخیص کالا از گمرک بندر عباس باید پروانه لازم اخذ شود اخذ پروانه برای ترخیص کالا از گمرک بندر عباس به صورت حضوری فراهم شده است.

حال نوبت به اخذ مجوز بارگیری است، این بخش زمانبر است و باید تمامی شرایط به طور دقیق چک شده و سپس مجوزهای لازم ارائه داده می شود .

پس از ارسال مجوز نوبت به صدور بیجک برای خروج کالا از گمرک است.

صدور بیجک اغلب به نام شخص خواهد بود.

 

کالاهایی که از گمرک بندر عباس ترخیص می شوند

در این بخش لیست اقلامی که بدون مشکل در برگه ترخیص کالا از گمرک بندر عباس وارد می شوند را ذکر می کنیم.

 

انواع تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و دام پزشکی، انواع محصولات دخانیات و سیگار، محصولات بهداشتی و آرایشی مجاز و دارای مجوز بهداشت، انواع ماشین آلات راهسازی، انواع خودرو، انواع کالاهای نظامی، لوازم خانگی از قبیل یخچال فریزر، لباسشویی، ظرفشویی و کولر گازی و تلویزیون.

 

انواع اسباب بازی های کودکانه ، انواع چسب های نرم و سخت در نوع حرارتی و غیر حرارتی، انواع لاستیک و شیرآلات بهداشتی، محصولات ماشین سازی و راه سازی، انواع رایانه، نوت بوک و لوازم جانبی مخصوص به آن. انواع دوربین های عکاسی و مدار بسته.

پیشنهاد مطالعه
واردات و ترخیص کالا

 

در نظر داشته باشید که هزینه ترخیص کالا از گمرک بندر عباس به صورت دلار برآورد می شود و بیمه و مالیات بر ارزش افزوده نیز به آن تعلق می گیرد، در نظر داشته باشید که ارزش سیف در محاسبه هزینه ترخیص کالا از گمرک بندر عباس به این صورت است که بیمه، کرایه تا اولین مرز ایران جمع شده و در نهایت با قیمت کالا در خارج جمع بسته می شود.

اگر وضعت کالا ارزشی ( و نه وزنی) اعلام شد باید مبلغی طبق نرخ اصلی به آن اضافه شود.

در نهایت نیز هزینه تخلیه و بارگیری و انبارداری به آن اضافه می شود

 

فرآیند ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

به طور کلی فرآیند ترخیص کالا از گمرک بندر عباس به فرآیندی گفته می شود توسط صاحب کالا و یا نماینده قانونی آن در گمرک صورت می گیرد. این فرآیند دارای یک سری تشریفات مشخص دارد.

 

در نظر داشته باشید که عموماً برای انجام اینکار از نماینده قانونی استفاده می شود که به تمامی جوانب کار مسلط است.

 

در وهله اول باید صاحب کالا تمامی اسناد لازم را فراهم سازد و در سیستم گمرکات به طور دقیق ثبت کند.

 

فرم پر شده باید در سیستم کدینگ به طور دقیق ثبت شود. پس از ثبت اطلاعات در سیستم یک شماره کدینگ دریافت می شود که با آن می تواند در تمامی گمرکات به انجام امور پرداخت.

 

بخشی در گمرک به نام دایره فنی نامیده می شود، در دایره فنی در ابتدا به طور دقیق بررسی می شود که اسناد خرید به نام چه کسی صادر شده است و آیا صدور حواله ترخیص به نام همان شخص است یا خیر.

پیشنهاد مطالعه
آموزش ترخیص کالا

 

سپس نوبت به کارشناس دایره فنی می رسد که باید کالای مربوطه را به طور دقیق ارزیابی کند. در نظر داشته باشید که افرادی که دارای کارت بازرگانی معتبر هستند در این مسیر اغلب موفق خواهند شد و هیچ منع قانونی در خصوص اموالشان دیده نمی شود.

 

در آخرین لحظه نیز مشخصات اسناد بانکی ظرفیت معامله معادل سازی می شود.

 

 

نکات مهم ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

در نظر داشته باشید اگر فردی برای ترخیص کالا از گمرک بندر عباس انتخاب شود که دارای اطلاعات کافی در زمینه ترخیص نیست قطعاً ضررهای مالی بسیاری در این مسیر وجود خواهد داشت.

مورد بعدی که در این مسیر دیده  می شود هزینه هایی است که برای ترخیص کالا از گمرک بندر عباس اخذ می شود، در نظر داشته باشید که این هزینه ها اغلب به صورت دوره ای تغییر می کند و این موضوع سبب سود جویی یک عده افراد خواهد شد بنابراین بهتر است که شرکتی را برای این کار انتخاب کنید که امتحان خود را پس داده است.

در صورتی که در مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر عباس به هر مشکلی بر خوردیم بدون هیچ ادعایی هزینه های پرداخت شما از سوی شما باز خواهد گشت و مسئولیت ضرر پیش آمده را می پذیریم.

تصویر۵

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ