آیا با قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران آشنایی دارید؟ آیا تا کنون وارد سایت صادرات و واردات شده اید؟ آیا در سایت صادرات برای صادرات محصولات مورد نظر خود ثبت نام کرده اید؟ صادرات و واردات یکی از مهمترین فعالیت های می باشد که تاثیر بسیاری زیادی را بر روی اقتصاد کشورهای داشته و بدون این فعالیت بی شک کشورهای با مشکل تامین تقاضا روبه روی خواهند شد. در سال های اخیر با وجود تحریم های بسیار زیادی که برای قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران در کشور ما به وجود آمده است، شاهد کاهش میزان صادرات و واردات کالا هستیم که این امر تاثیر بسیار منفی را بر روی اقتصاد و میزان تقاضای بازار داشته است.در این مقاله به قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران میپردازیم.

از مهم ترین کشورهایی که بیشترین حجم صادرات و واردات از آن ها صورت می گیرد، می توان به کشور ترکیه، چین، تایلند، قطر و دبی اشاره کرد که در این میان کشورهای ترکیه و چین بیشترین سهم واردات و صادرات را دارند. قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران باعث ورود ارز به داخل کشور می شود که این موضوع باعث پویا شدن و به رونق افتادن اقتصاد کشور شده و علاوه بر آن باعث می شود که بازار تقاضای کشورهای مقصد نیز تامین گردیده و مردم آن کشور نیز با بهترین محصولات کشور ما آشنا می شوند. از مهم ترین محصولاتی که به کشورهای مختلف صادر می شود می توان به پسته، زعفران و زرشک و غیره اشاره کرد که بیشترین حجم صادرات به کشورهای اروپایی و آسیای شرقی صورت می گیرد. امروزه با توجه به پر درآمد بودن فعالیت های صادراتی بسیاری از شرکت های بازرگانی و بازرگانان به دنبال صادرات با کشورها و شرکت های خارجی مختلفی هستند.

اگر شما نیز سعی بر آن دارید که در فعالیت های صادراتی شرکت کرده و از این فعالیت سود خوبی را به دست بیاورید، با ما همراه باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد سایت صادرات و واردات و قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران اطلاعاتی را برای عزیزان همراه خود، ارائه دهیم. با ما تا آخر مقاله پیش روی همراه باشید.

سایت مراحل صادرات کالا

سایت صادرات یکی از مهم ترین سامانه های تجاری بوده که تحت نظارت دولت بوده و تمام افرادی که به دنبال صادرات و قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران هستند، می بایستی در این سایت ثبت نام کرده باشند و از دستورات و مقررات این سایت پیروی کنید.ثبت نام در این سایت یکی از مراحل صادرات کالا است.

تمام افرادی که در حوزه صادرات فعالیت می کنند باید وارد سامانه سایت صادرات شده و با ثبت نام در این سایت و اخذ کلمه عبور و نام کاربری بتوانید کالاهای صادراتی خود را در این سامانه ثبت کنید.

توجه داشته باشید که صادرات نیز مانند دیگر فعالیت های تجاری نیاز به مراحل بسیار مختلفی دارد که شما باید باقوانین و مراحل صادرات کالا از ایران آشنا شوید از جمله آنها می توان به برنامه ریزی، آشنایی با روش های علمی، آینده نگری و جلب اعتماد خریداران خارجی و غیره اشاره کرد.

در صورتی که نتوانید هر کدام از این گام ها را به درستی طی کنید بی شک در فعالیت خود شکست خواهید خورد. با وارد شدن در سایت صادرات می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد انواع کالاهای صادراتی و نحوه صادرات این کالاها اطلاعاتی را به دست بیاورید.

در دنیای مدرن امروزی که سلیقه ها و نیازهای مصرف کنندگان روز به روز در حال تغییر میباشد، بایستی با دقت و آگاهی بسیار بیشتری اقدام به صادرات داشته باشید تا بتوانید در این فعالیت موفق باشید. توصیه ما به شما این است که بدون تسلط کامل به قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران هرگز اقدام به شروع فعالیت در زمینه صادرات کالا نکنید.

مراحل صادرات کالا

از مهم ترین مراحل صادرات کالا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازاریابی

اولین و مهمترین گام در صادرات بوده قبل از انجام هر گونه صادراتی می توان به انجام بازاریابی بپردازید.

صدور پروفرما

صادرکنندگان بایستی پیش فاکتور های لازم را برای صادر کردن محصولات خود را از شرکت های خارجی دریافت کنند.

تهیه و تدارک و بسته بندی

محصولات و کالاهای صادراتی را بسته بندی کرده و آماده ارسال کنید.

تعیین ارزش گمرکی

در این مرحله ارزش قیمتی محصولات قابل صادر مشخص و تعیین می شود.

کسب مجوز صدور از ارگانها و سازمانهای ذیربط

پس از بازاریابی مربوطه صادرکنندگان مجوزهای صادراتی لازم را از وزارت صنعت، بهداشت، سازمان ملی استاندارد، معدن و تجارت و کشاورزی اخذ کنید.

اظهار کالا به گمرک

تمام کالاها به گمرک ارسال شده و اظهارنامه خروجی را بایستی تنظیم کنید.

عقد قرارداد حمل و بیمه

صادر کنندگان با یکی از شرکت های بیمه قرارداد بسته تا محصولات صادراتی را تا مبدا بیمه کنند.

دریافت گواهی بازرسی کالا

جهت بازرسی کالاهای صادراتی بایستی مجوز های بازرسی کالا را از مسئولین مربوطه دریافت و اخذ کنید.

صدور فاکتور و اخذ گواهی مبدا

در این مرحله فاکتور فروش کالای را به تایید اتاق بازرگانی رسانده و توجه داشته باشید که صدور گواهی مبدا امروزه به صورت الکترونیکی بوده و از طریق سایت صادرات صورت می گیرد.

ارسال کالا

آخرین مرحله در صادرات کالا بوده و که در این مرحله با صدور مجوز ارسال کالا، تمام محصولات خود را بارگیری کرده و ارسال می کنیم.

نکات مورد توجه در  مراحل صادرات کالا

از مهم ترین نکات مورد توجه در صادرات کالا می توان به موارد زیر اشاره کرد که هر بازرگانی بایستی هنگام صادرات خود به این موارد توجه داشته باشد:

  •  حتما قبل از صادرات محصولات مد نظر خود در مورد میزان تقاضای بازار مقصد اطلاعاتی را به دست آورده و سپس اقدام به صادرات لازم داشته باشید.
  •  از مطمئن ترین شرکت های لجستیک برای حمل محصولات صادراتی خود انتخاب کنید تا با خیال راحت محصولات صادراتی را به مقصد برسانید.
  •  حتما قبل از هر گونه صادراتی وارد سایت صادرات شده و فیلدهای مربوط به اطلاعات شخص خود و کالاهای ارسالی را پر کنید.

برای اینکه بتوانید اطلاعات دقیق تری را در مورد سایت صادرات و نحوه ثبت نام در این سایت به دست بیاورید، می توانید با همکاران ما در شرکت بازرگانی آوات در تماس باشید و تمام نکات مربوط به آن را به دست بیاورید. همکاران ما می توانند در شرکت بازرگانی آوات بهترین گزینه برای کمک برای شما باشند و بتوانند نکات بسیار حرفه ای را برای داشتن یک تجارت بسیار موفق آمیز برای شما ارائه دهند. همچنین می توانید برخی از سوالات متداول خود را با مراجعه به وب سایت رسمی سایت صادرات اعلام کرده و از همکاران پشتیبانی در این سایت درخواست راهنمایی داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات دقیق در زمینه قوانین و مراحل صادرات کالا از ایران با مشاوران ما در شرکت بازرگانی آوات در ارتباط باشید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی پرسودترین کالای صادراتی ایرانی نگاهی بیندازید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ