حمل و نقل و ارسال کالا

نحوه و شرایط حمل بار به بلاروس

نحوه حمل بار به بلاروس

بلاروس مقصد بارهای تجاری زیادی است و تاجران برای فرستادن بارهای خود به کشور بلاروس از روش های متفاوتی استفاده می کند. برای حمل بار به بلاروس از این روش ها استفاده می کنیم:

نحوه حمل بار به بلاروس

روش ها و نحوه حمل بار به بلاروس

۱٫ روش آبی:

متاسفانه کشور بلاروس هیچ مرز آبی ندارد و فرستادن بار به آن به طور مستقیم و از طریق دریا یا اقیانوس ممکن نیست. اما از آن جایی که بین کشور ما و بلاروس چندین کشور وجود دارد، می توانیم کالاهای خود را از طریق دریای خزر به روسیه فرستاده و بعد از آن تصمیم بگیریم که از طریق هوا یا خشکی بقیه مسیر را طی کنیم. البته دریای خزر تنها راه نیست و می توانیم تمام مسیر را خشکی یا هوا در نظر بگیریم.

فاصله بین ایران و بلاروس به طور کامل با آب پوشیده نشده و حمل بار به بلاروس در تمام مسیر از طریق دریا ممکن نیست.

۲٫ آسمان:

در این روش برای استفاده از هواپیمای باری باید هزینه های زیادی پرداخت کرد. این روش با وجود مزایای زیادی که دارد به دلیل داشتن همین هزینه های سرسام آور چندان استفاده نمی شود و تاجران ترجیح می دهند برای حمل بار به بلاروس، روش های دیگر را امتحان کنند.

هواپیما فاصله زیاد کشور ما تا بلاروس را به سادگی و بدون هیچ اتلاف وقتی طی می کند که در بسیاری موارد می تواند موفقیت یا شکست تاجر را رقم بزند. به همین دلیل هر زمان اولویت تاجری در تحویل بار خود، زمان باشد، استفاده از هواپیما به او توصیه می شود.

مزایای دیگر هواپیمای باری، امنیت این روش است. وجود حادثه در باربری های هوایی بسیار کم است و حتی در صورتی که حادثه ای ناگهانی باعث صدمه به اموال شما شود، شرکت حمل ضرر وارد شده را جبران می کند.

روش هوایی حمل بار به بلاروس، بار زیادی را منتقل می کند.

اما مهم تر از همه این است که هواپیماها می توانند بار بسیار زیادی را در خود جا دهند. حمل بار به بلاروس وقتی مقدار آن زیاد باشد، برای تاجران به یک مشکل تبدیل می شود. چون بلاروس در فاصله دوری قرار دارد و روش دریایی برای تمام مسیر جزو گزینه های پیش رو نیست. به طور همزمان ما می دانیم که کامیون ها و قطارها محدودیت زیادی در فضا و میزان باری که حمل می کنند، دارند. پس وقتی بار شما خیلی سنگین و یا خیلی زیاد باشد( جای زیادی را شغل کند)، استفاده از روش زمینی برای فرستادن بار به بلاروس چندان مناسب به نظر نمی رسد. پس بسیاری از تاجران به روش هوایی روی می آورند و با پرداخت هزینه ی بیشتری، در زمان خود صرفه جویی می کنند و بار بیشتری را به آن جا می فرستند.

۳٫ زمین:

حمل بار به بلاروس از طریق خشکی، خود به روش صورت می گیرد. روش قدیمی تر یعنی استفاده از ماشین های جاده ای، ارزان ترین روش برای فرستادن بار به بلاروس است. البته باید این را هم در نظر گرفت که مسیر طولانی تر و تعداد ماشین ها و مقدار بار ارسالی باعث افزایش قیمت های این روش می شوند.

بزرگترین مشکلی که برای فرستادن بار به بلاروس از طریق خشکی وجود دارد، زمان است. به خصوص جاده زمان خیلی زیادی را برای تحویل بار لازم دارد و تاجرانی که از این روش استفاده می کنند، باید برنامه ریزی دقیقی در مورد برنامه تجاری خود داشته باشند. قطار بسیار سریعتر از کامیون و دیگر ماشین های جاده ای حرکت می کند اما هنوز زمان زیادی صرف می کند و این روش هم با وجود این که مقدار بیشتری بار منتقل می کند، اما محدودیت های خاص خود را دارد.

۴٫ روش های مختلط برای حمل بار به بلاروس:

بین بلاروس و ایران چندین مرز وجود دارد و تاجر می تواند با تاکید بر شرایط خاص خود تصمیم بگیرد که از کدام روش ها استفاده کند. او می تواند از چند روش به طور همزمان استفاده کند و نیمی از راه را از طریق زمین و نیمه دیگر را از روش های هوا یا دریا طی کند.

مواردی که در هزینه حمل بار به بلاروس تاثیر دارند

۱ – انتخاب روشی که با آن بار را به بلاروس می رسانند. هر روش برای تاجرهای متفاوتی مناسب است و تاجران با مشورت کردن با مشاوران شرکت های حمل، بهترین روش یا روش ها را انتخاب می کنند.

۲ – شرکت حملی که بار را به بلاروس می رساند. شرکت های حمل موارد زیادی را در قیمت تاثیر می دهند.

  • اولین موردی که یک شرکت حمل در کرایه ها تاثیر می دهد، سابقه کاری آن است. وقتی شرکتی سال ها بارهای مختلف را به بلاروس ارسال کرده باشد و در این کار موفقیت زیادی کسب کرده باشد، هزینه های آن کمی بیشتر از شرکت های بی نام و نشان خواهد بود.
  • خدماتی مختلفی که در زمان حمل بار به بلاروس از شرکت حمل دریافت می کنید. مثلا در صورتی که از خدمات بسته بندی شرکت حمل استفاده کنید، به هزینه های آن افزوده می شود. البته احتمال صدمه دیدن کالاها کاهش پیدا می کند.
  • یا استفاده از خدمات ترخیص شرکت حمل. وقتی تاجر به علت نداشتن زمان کافی یا نداشتن اطلاعات لازم درباره پروسه ترخیص از گمرک، از خدمات ترخیص شرکت حمل استفاده می کند، باید کمی هزینه بیشتری را بپردازد.
  • گاهی تاجر مجبور می شود از کارت بازرگانی استفاده کند که شرکت حمل در اختیار او قرار می دهد.
  • هزینه های حمل بار به بلاروس تا مقدار زیادی به نوع ماشین باری و کاربردهای آن بستگی دارد. این که ماشین چه اندازه ای دارد، برای چه نوع باری مناسب است و چه وزنی از بار را حمل می کند، از جمله نکات مهم در این مورد هستند.
  • … . خدمات زیادی وجود دارد که تاجر می تواند هر کدام را انتخاب کند و با توجه به آن ها مقدار دقیق هزینه ها مشخص می شود.
  • وجود بیمه برای بارهای ارسالی به بلاروس تقریبا در همه شرکت های حمل وجود دارد ولی با این حال جزو خدمات رایگان نیست و یه هزینه های حمل بار به بلاروس می افزاید.

چرا باید برای ارسال کردن کالا به بلاروس، از مشاوران حرفه ای استفاده کنیم؟

علاوه بر این که تاجر باید به دقت بار روش ارسال بار خود به کشور بلاروس را انتخاب کند و خدمات لازم را از شرکت حمل بخواهد، باید این واقعیت را در نظر داشته باشد که بار باید از چندین کشور بگذرد. در این کشورها قوانین تجاری متفاوتی وجود دارد و تاجر باید از آن ها آگاه شود تا در زمان عبور بار از این کشورها دچار مشکلات قانونی نشود.

موضوع پیشنهادی: استعلام قیمت و هزینه حمل و نقل کالا

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *