حمل و نقل و ارسال کالا

کدام فاکتورها در هزینه ارسال بار هوایی به اروپا موثر هستند؟

هزینه ارسال بار هوایی به اروپا

فرستادن بار به اروپا روش های چندگانه ای دارد که هر کدام شرایط مختلف و هزینه های خاص خود را دارد با این حال هزینه ارسال بار هوایی به اروپا در این بین بالاتر است و از متقاضی انتظار می رود مقدار بیشتری پول بپردازد. که این سوال را برای صاحب بار( تجاری یا شخصی) ایجاد می کند که چرا باید هزینه زیادتری را بپردازد و از این روش استفاده کند؟ در جواب باید به مزیت های این روش اشاره کنیم. به یاد داشته باشید در صحنه تجارت ها جهانی سودآوری اولویت اول است و اگر باربری هوایی ارزش کرایه های بالا را نداشت، کسی از آن استفاده نمی کرد.

هزینه ارسال بار هوایی به اروپا از روش های دیگر بیشتر است.

هزینه ارسال بار هوایی به اروپا

چرا ارسال بار هوایی به اروپا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

فرستادن بار با هواپیما به مقصد اروپا مزایای زیادی دارد و تنها عیب آن همان قیمت بالا است. این مزایا شامل موارد مهمی مثل زمان کم برای رسیدن کالا به مقصد است. شاید افرادی که می خواهند بارهای شخصی خود را به اروپا بفرستند با تهیه یک برنامه دقیق بتوانند از روش های دیگر ارسال بار استفاده کنند ولی برای بسیاری از تاجران، زمان عامل حیاتی و مهمی است و باید در کوتاه ترین زمان ممکن بار تجاری خود را به اروپا برسانند. در این موارد نرساندن بار در زمان مقرر باعث می شود تاجر دچار ضررهای بزرگی شود و یا حتی باعث تخریب اعتبار تجاری خود شود که ضرر آن در مقابل هزینه ارسال بار هوایی به اروپا قابل مقایسه نیست. نتیجه قابل پیش بینی است که تاجر ترجیح می دهد هزینه های باربری سنگینی داشته باشد و بتواند در زمان مقرر بار خود را به اروپا برساند و از ضررهای بزرگتر جلوگیری کند.

علاوه بر زمان و موعد تحویل کالا که در امر تجارت از ضروریات است، مقدار باری که از این طریق می توان به اروپا فرستاد هم قابل ملاحظه است. هواپیما قادر است بار در مقدارهای خیلی زیاد را به یکباره جابه جا کند و امنیت بیشتری را تضمین می کند و می تواند بارهای خاصی که متقاضی ترجیح می دهد امن و سریع منتقل شوند را راحت به دست او برساند. مثلا بارهای شخصی دارای بار احساسی مثل فرستادن تابوت یکی از عزیزان فوت شده متقاضی به کشور مادری او.

کدام فاکتورها در هزینه ارسال بار هوایی به اروپا موثر هستند؟

قبلا ادعا شد که قیمت ارسال بار به صورت هوایی با مزایای آن ارتباط مستقیمی دارد و این مزایا را نیز بیان کردیم ولی جزییاتی وجود دارد که باعث می شود هزینه ارسال تمام بارها به صورت هوایی مشابه نباشد. این فاکتورها به این صورت هستند:

۱ – بار مورد نظر شما از چه نوع و جنسی است؟ هر بار و جنسی قیمت ویژه ای به خود اختصاص می دهد.

۲ – مقدار بار در قیمت پرداختی آن تاثیر مستقیم دارد. مقدار بار در واقع به دو نوع تاثیر خود را آشکار می کند. اول وزن بار است که در هزینه ارسال بار هوایی به اروپا تاثیر دارد. بعد از آن توجهات به طرف حجم بار کشیده می شود و اگر وزن بار با مقیاس هایی که از قبل تعیین شده برابر نباشد، حجم آن در نظر گرفته می شود.

مقدار بار در قیمت پرداختی آن تاثیر مستقیم دارد.

۳ – کدام کشور و کدام شهر آن کشور را برای رسیدن بار در نظر دارید؟ اروپا قاره وسیعی است و هر کشور آن فاصله متفاوتی تا ایران دارد. این امری عادی است که هر مقصد و هر فاصله، هزینه های متفاوتی را بطلبد.

۴ – شرکت حمل و نقل هوایی که انتخاب می کنید چقدر معتبر است؟ شرکت های حمل با توجه به سابقه کار و اعتبار خود قیمت های متفاوتی ارائه می دهند. شاید استفاده از شرکتی که اعتبار بیشتری دارد کمی به هزینه های تاجر بیفزاید اما اطمینان خاطر او را نسبت به ارسال بارهای هوایی بیشتر می کند.

۵ – شرکت حمل کننده بار شما از خطوط داخلی است یا خارجی؟ چون شرکت های هوایی خارج از ایران قیمت های خود را بر اساس دلار عرضه می کنند که می تواند تاثیر بالایی در هزینه ارسال بار هوایی به اروپا داشته باشد.

۶ – قیمت دلار افت و خیز بالایی دارد و همین باعث می شود که روزانه هزینه های باربری هوایی نیز همراه آن تغییر کند.

۷ – مورد بعدی که باید در نظر بگیرید این است که شما تصمیم می گیرید بار خود را به عنوان اضافه بار همراه هواپیمای مسافربری ببرید و یا از فریت بار استفاده  خواهید کرد؟ اضافه بار مسافربری هزینه سنگینی را برای متقاضی ایجاد می کند و اگر بار شما مقدار زیادی دارد، توصیه می شود حتما از فریت بار استفاده کنید.

یکی از فاکتورهای موثر در هزینه های این است که بار خود را به عنوان اضافه بار همراه هواپیمای مسافربری ببرید و یا از فریت بار استفاده  خواهید کرد؟

۸ – امتیازها و شرایط ویژه ای که هر متقاضی درخواست می کند نیز در هزینه ارسال بار هوایی به اروپا دخالت دارد. این خدمات شامل موارد متفرقه هستند و به خواست متقاضی بستگی دارند.

۹ – بسته بندی بار در وزن و حجم نهایی آن تاثیر می گذارد و باعث کم یا زیاد شدن هزینه های باربری هوایی می شود. همینطور در صورتی که متقاضی بخواهد بسته بندی حرفه ای برای بار خود داشته باشد باید از نیروی متخصص استفاده کند که هزینه ها را بالا می برد.

چطور امکان کم کردن هزینه ارسال بار هوایی به اروپا وجود خواهد داشت؟

بیان شد که مقدار بر به صورت در هزینه های آن تاثیر دارد؛ وزن آن یا حجم آن. اگر وزن بار هوایی به مقدار پایه نرسد آن گاه حجم آن اهمیت پیدا می کند که می توان با اطمینان گفت وقتی ملاک قیمت حجم بار است، هزینه ها به نسبت بالاتر خواهند بود. به همین دلیل توصیه می شود تمام سعی خود را کنید که بار ارسالی شما وزن لازم را داشته باشد و یا بسته بندی را دقیق تر انجام دهید تا فضای کمتری اشغال کند.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید که در باربری هوایی هم مثل همه تجارت های دیگر در دنیا تخفیف هایی وجود دارد. بارهای که شرایط و وزن خاصی دارند برای هزینه ارسال بار هوایی به اروپا شامل تخفیف می شوند که متقاضی می تواند سعی کند از این شرایط بهره ببرد تا قیمت کمتری برای بار هوایی خود بپردازد.

در طی این مقاله موارد زیادی که در هزینه های باربری هوایی به مقصد اروپا تاثیر دارند را برشمردیم. شما می توانید طی یک تماس مشاوره ای با شرکت حمل هوایی مورد نظر خود با توجه به این شرایط مبلغ دقیق را تعیین کرده و به ارسال محموله هوایی خود اقدام کنید.

موضوع پیشنهادی: استعلام قیمت و هزینه حمل و نقل کالا

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *