حمل و نقل و ارسال کالا

درباره هزینه باربری به اروپا

هزینه باربری به اروپا

با افزایش تجارت های بین المللی به مقصد اروپا، هر روز افراد بیشتری در مورد هزینه باربری به اروپا و نحوه قیمت گذاری ها تحقیق می کنند پس تصمیم گرفتیم در این باره توضیحاتی را ارائه کنیم.

هزینه باربری به اروپا

مسائلی که در قیمت های باربری به اروپا موثر هستند:

۱ – حجم بار: زیاد شدن میزان بار در تمام روش های انتقال بار باعث افزایش قیمت آن می شود.

۲ – نوع کالا: کالاها دسته بندی های زیاد و پهناوری دارند و هر کدام سایز متفاوتی دارند. شرایط نگهداری از هر نوع کالا متفاوت بوده و در نتیجه تجهیزات متفاوتی برای انتقال آن ها به اروپا نیاز است که به همین دلایل هزینه باربری هر نوع بار به اروپا متفاوت است.

۳ – علاوه بر این نوع بسته بندی کالا هم در هزینه باربری به اروپا تاثیر خواهد گذاشت. شکل و سایز قفسه بندی در وسیله حمل بار باید مناسب با سایز و نوع بسته بندی کالای صادراتی باشد که یعنی هر نوع بسته بندی کالا، نوع خاصی از وسیله حمل و نقل را می طلبد و همین موضوع باعث کم یا زود شدن قیمت ها می شود.

۴ – راه انتقال و وسیله حمل و نقل: هر راهی که برای رساندن محموله تجاری به اروپا انتخاب کنید در مقدار هزینه ها تاثیر می گذارد اما نوع وسیله باعث می شود که هزینه های باربری در یک نوع راه هم تفاوت داشته باشد. مثلا هزینه باربری به اروپا از طریق دریا را نظر بگیرید. با توجه به اینکه چه نوع کشتی باربری را برای انتقال بار خود در نظر می گیرید، قیمت ها هم متفاوت خواهد بود.

راه های مختلف انتقال بار، هزینه های باربری به اروپا را متفاوت می کند.

راه های مختلف انتقال بار به اروپا و مقایسه هزینه های آن ها

۱- راه زمینی: راه های زمینی برای انتقال موارد تجاری ارزان تر از راه های دیگر هستند. البته هنوز دامنه بزرگی از تفاوت در هزینه های راه زمینی وجود دارد. راه زمینی شامل انتقال به روش های جاده ای و انتقال از طریق ریل راه آن است که هر کدام هزینه های بخصوص خود را دارد. و حتی بین همین راه ها هم با توجه به نوع و تجهیزات انتقال هزینه باربری به اروپا متفاوت خواهد بود.

هر دوی ماشین های باری و قطار، برای تجارت با اروپا محدودیت حمل دارند و مقدار زیاد بار تجاری را نمی توان از این راه ها به اروپا رساند.

البته برای حمل خرده بار، کامیون هایی که به صورت مشترک چند خرده بار را با هم به مقصد می رسانند، بهترین گزینه خواهند بود ولی وقت زیادی را صرف این کار می کنند که تاجر باید این نکته را در زمان صادرات به اروپا در نظر بگیرد.

هر نوع باری که برای اروپا به منظور تجارت فرستاده شود، نیاز به تجهیزاتی جدا و ویژه برای خودش دارد و در نتیجه ماشین ها و کامیون های متفاوتی وظیفه حمل بار به اروپا را در دست می گیرند. در اینجا چند نوع ماشین که تجهیزات متفاوت باربری دارند را مثال می زنیم.

  • کامیون هایی که در بخش باری خود دارای یخچال هستند، برای انتقال مواد خوراکی و دارویی و بهداشتی تنها گزینه هستند چون اگر در حین حمل این مواد به کشورهای اروپایی دمای محیط اطراف آن ها به اندازه کافی پایین نباشد، به سرعت خراب شده و از بین می روند.
  • ماشین بعدی که در هزینه باربری به اروپا تاثیر می گذارد، تانکرهای مخصوص برای حمل نفت و یا دیگر مواد شیمیایی خطرناک نیز در برنامه های کاری بسیاری از شرکت های باربری بین المللی قرار دارد و تاجرانی که این نوع محصولات را به اروپا می فرستند، از این تانکرهای مخصوص استفاده می کنند.
  • کامیون های معمولی: بسیاری از بارهایی که برای تجارت به اروپا فرستاده می شوند نیازی به تجهیزات الکترونیکی یا غیر الکترونیکی ویژه ای ندارند و تنها مسئله مهم برای این وسایل این است که سالم به مقصد برسند. پس شرکت باربری با توجه به اینکه بار اروپایی چطور بسته بندی شده، کامیونی مناسب را در اختیار بار تاجر قرار می دهد.

نوع کامیون در هزینه باربری به اروپا موثر است.

۲- راه دریا: هزینه باربری به اروپا از راه دریا نسبتا مناسب است. حتی فروشگاه های کوچک و تاجران با درآمد متوسط هم می توانند از لنج های باربری استفاده کنند و به راحتی هزینه جابه جایی بار خود را توسط لنج بپردازند ولی این نکته به این معنی نیست که این هزینه راه دریایی کمتر از راه زمینی است.

در قیمت هایی که برای باربری دریایی در نظر گرفته می شود، متغیرهای مختلفی دخالت دارند و نمی توان یک قیمت قاطع برای حمل بار از راه دریا اعلام کرد. بهترین راه برای اطلاع دقیق این است که با شرکت های باربری تماس بگیرید.

هزینه انتقال بار از راه دریا به صرفه است.

۳- راه آسمان: هزینه باربری به اروپا از این طریق می تواند بسیار گزاف باشد یا اصلا قیمت خاصی نداشته باشد. در روش اول که یک فرد قصد بردن بار کمی به اروپا دارد و این بار می تواند به عنوان بار مسافر در هواپیمای مسافربری قرار گیرد، هیچ هزینه اضافه ای برای فرد ایجاد نمی کند و راحت انتقال خواهد یافت اما در صورتی که یک بار تجاری کامل را از راه هوا انتقال می دهید باید از هواپیمای باربری استفاده شود که هزینه های سرسام آوری را ایجاد می کند. پس فقط به دو علت از روش هوایی با هواپیمای باربری استفاده می شود:

  • وقتی سرعت در رساندن بار به اروپا اهمیت بالایی دارد و بار باید در موعد مشخصی در یک کشور اروپایی باشد، از هواپیمای باربری استفاده کرده که هزینه باربری به اروپا را در مقیاس زیادی بالا می برد.
  • حجم خیلی بالای بار هم می تواند در تصمیم تاجر برای استفاده از هواپیمای باربری موثر باشد.

۴- باربری: معمولا قیمت های استانداردی برای باربری به اروپا وجود دارد ولی هنوز هر باربری با توجه به میزان تجهیزات و خدمات دهی و … قیمت های خود را انتخاب می کند و گاهی باعث اختلاف قیمت ها خواهد شد.

شرکت های باربری مسائلی مثل سابقه کار و امنیت بار را هم در هزینه باربری به اروپا تاثیر می دهند. هر چقدر یک شرکت باربری بزرگتر و دارای سابقه بیشتر و موفق تری در رساندن بار به اروپا باشد، هزینه های بیشتری را از متقاضی درخواست می کند که در ازای تضمین سالم رساندن بار، منطقی به نظر می رسد.

موضوع پیشنهادی: مسائلی که در نرخ کرایه ترانزیت به اروپا تاثیر دارند

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *