حمل و نقل و ارسال کالا

نحوه محاسبه هزینه حمل بار زمینی به آلمان

محاسبه هزینه حمل بار زمینی به آلمان

آلمان فقط مقصد بارهای تجاری ایران نیست و در دهه اخیر تعداد زیادی از ایرانی ها به قصد اقامت، وسایل شخصی و زندگی خود را به آلمان می فرستند که بعضی از آن ها روش زمینی را انتخاب می کنند. حال ما می دانیم که دغدغه اصلی در فرستان بار به خارج( چه بارهای تجاری و چه شخصی)، مسائل مالی برای فرستنده است. چون تجار باید کرایه فرستادن بار را در واقع در قیمت محصول خود دخالت دهند و باید مقدار هزینه های خود را در پایین ترین سطح نگه دارند و طبیعی است که افرادی که وسایل شخصی خود را می فرستند، سعی کنند هزینه های کمتری را به دوش بکشند. در اینجا است که بحث هزینه حمل بار زمینی به آلمان برای فرستنده های بار اهمیت پیدا می کند و ما سعی کردیم این هزینه ها را پوشش دهیم.

محاسبه هزینه حمل بار زمینی به آلمان

عوامل مختلفی که در هزینه حمل بار زمینی به آلمان تغییر ایجاد می کنند:

  • اندازه بار

اندازه بار هم به وزن و هم حجم وسایل ارسالی اطلاق می شود. به صورت عادی مقدار بار پایه ای وجود دارد که مشخص می کند بار شما باید با عنوان خرده بار به آلمان فرستاده شود یا با عنوان یک بار کامل. و بعد از این که مشخص شد بار شما از چه نوعی است، با توجه به اینکه چقدر از مقدار پایه بیشتر است، هزینه آن بالاتر می رود.

  • نوع و نحوه بسته بندی

در واقع بسته بندی بار به سه طریق می تواند در هزینه ها موثر واقع شود:

۱٫ اندازه بسته های محصولاتی که ارسال می شوند باعث می شود تا ماشین باری را مطابق آن انتخاب کنند و این یعنی نوع بسته در هزینه حمل بار زمینی به آلمان تاثیر دارد.

۲٫ به این صورت که بسته بندی چوبی از بسته بندی هایی که با کارتن انجام می شود سنگین تر و طبیعتا به هزینه کار اضافه می کند ولی برای بعضی از بارها وجود بسته بندی چوبی الزامی است و فرستنده بار باید آن را جزو هزینه های ضروری در نظر بگیرد.

۳٫ این حقیقت باید در نظر گرفته شود که آیا فرد فرستنده خودش اقدام به بسته بندی وسایل می کند یا از شرکت حمل و نقل می خواهد تا وسایل را برای ارسال به آلمان بسته بندی کنند، که بسته بندی توسط شرکت حمل، تخصصی ولی هزینه بر خواهد بود و به هزینه حمل بار زمینی به آلمان می افزاید.

اینکه چه محصولی از راه جاده به آلمان فرستاده می شود، در هزینه ارسال موثر است.

  • چه محصولی و به چه قصدی وسایل را به آلمان می فرستید

برای خارج کردن هر وسیله یا محصول از کشور و وارد کردن آن به کشور دیگری مثل آلمان، باید هزینه گمرک را به سایر هزینه ها اضافه کنید که چون این هزینه برای هر وسیله تک و مجزا است، جنس وسیله اهمیت پیدا می کند. اینکه محصول تجاری را برای ارسال به آلمان در نظر گرفته اید یا قصد فرستادن وسایل شخصی به آن جا را دارید و اینکه هر محصول چه اندازه، جنسی دارد و یا حتی چقدر ارزش مالی دارد، در پرداخت های گمرکی دخالت دارد که باعث می شود در هر مورد هزینه حمل بار زمینی به آلمان تغییر کند.

  • وسیله نقلیه ای که با آن کالاها را به آلمان می فرستند

گفتیم هر وسیله به دلیل داشتن اندازه و وزن و ویژگی های خاص خودش، هزینه جداگانه ای را در گمرک می طلبد. اما این تنها موردی نیست که تفاوت کالا باعث به وجود آمدن تفاوت در هزینه حمل آن می شود. بارهای شخصی یا تجاری، ماشین های باری مختلفی را برای حمل و نقل می طلبند. همینطور بارهای تجاری در هر گروه نیاز به مراقبت های ویژه خاص خود و در نتیجه وسیله باری ممتاز دارند که تغییر زیادی در دامنه هزینه های ارسال محصولات به آلمان به وجود می آورد.

هزینه هایی که توسط تانکرهای حمل سوخت به مقصد آلمان ایجاد می شوند تفاوت قابل ملاحظه ای با هزینه هایی دارد که با کامیون های یخچالدار ایجاد می شوند.

  • شرکت حمل بار

شرکت حمل بار به چند صورت در هزینه حمل بار زمینی به آلمان تاثیر دارد. علاوه بر تعرفه هایی که بین تمام شرکت های حمل ثابت هستند، ویژگی هایی در شرکت های حمل و نقل به آلمان وجود دارد که باعث می شود این هزینه ها تا مقداری متفاوت باشند.

خدمات شرکت حمل و نقل به آلمان، هزینه ارسال را تغییر می دهد.

اول اینکه شرکت حمل چه خدماتی را برای حمل بار به آلمان ارائه می کند. شرکت ها معمولا خدمات ثابتی مثل مشاوره برای متقاضیان حمل و نقل به آلمان دارند و بارهای هر متقاضی را در شروع کار بیمه می کنند تا هم کیفیت کار خود را تضمین کنند. هم در صورتی که اتفاق بدی در طول حمل بار به آلمان پیش آمد، از قبل آماده باشند. ولی گاهی خدمات بیشتری وجود دارد که مقدار هزینه حمل بار زمینی به آلمان را تغییر می دهند. مثلا در بعضی موارد، شرکت حمل و نقل برای آسان شدن کار تاجران به آن ها اجازه استفاده از کارت بازرگانی می دهد و استفاده از این آیتم که به تاجر اجازه تجارت تحت کارت بازرگانی مورد نظر را می دهد، هزینه های حمل و نقل به آلمان را افزایش می دهد. البته این خدمات متنوع هستند و به شرکتی که با آن قرارداد حمل دارید، بستگی دارد.

دوم اینکه شرکتی که کارهای حمل و نقل به آلمان را برای شما انجام می دهد، چقدر سابقه دارد و در انجام ماموریت های خود موفقیت داشته است. اگر شما به شرکت بزرگ و موفقی مراجعه کنید که با سابقه خود، به شما این اطمینان را بدهد که بارهای شما سالم به مقصد آلمان می رسند، هزینه حمل بار زمینی به آلمان را افزایش می دهد اما با توجه به اینکه اطمینان بیشتری به اینکه بار خود را در زمان خواسته شده و سالم تحویل می گیرید، خواهید داشت؛ نوعی سرمایه گذاری محسوب  می شود و نمی توان آن را هزینه اضافه برای حمل بار به آلمان دانست.

همینطور قابل توجه است که تخصص و مهارت کادر کارکنان شرکت حمل نیز در افزایش یا کاهش هزینه های حمل و نقل به آلمان اهمیت پیدا می کند. شرکت هایی که کارکنان مجرب دارند، در کار خود مسئولیت پذیرتر و ماهرترند و امنیت بار را بیشتر تضمین می کنند.

موضوع پیشنهادی: تعیین قیمت حمل بار از آلمان به ایران

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *