واردات اسباب بازی

واردات اسباب بازی

یکی از کالاهایی که امروزه واردات آن در سال های اخیر بسیار رونق و افزایش یافته است اسباب بازی می باشد. و توانسته جز بهترین کالاهای وارداتی باشد.  افرادی که در حوزه واردات اسباب بازی فعالیت می کنند باید از قوانین و مقررات لازم برای وارد کردن انواع اسباب بازی ها اطلاعات دقیق تری داشته باشند؛ که یکی از این مهم ترین اطلاعات در حوزه کیفیت و مضر نبودن این کالا ها برای سلامتی کودکان می باشد. هم چنین بایستی نهایت توجه را داشته باشند تا شکل و نوع اسباب بازی وارد شده مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.

با اینکه در داخل کشور شرکت های بسیار زیادی در حوزه تولیدات انواع اسباب بازی ها فعالیت دارند ولی با این حال شاهد واردات میلیون ها تن اسباب بازی ها از کشورهای مختلف از جمله قطر، چین، تایوان، ویتنام، ترکیه و غیره هستیم. چرا که بسیاری از والدین اسباب بازی های خارجی را به دلیل داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب به اسباب بازی های داخلی ترجیح می دهند. از عوامل اصلی که سبب شد واردات انواع عروسک و اسباب بازی در کشور ما رونق گیرد رعایت نکردن مسائل بهداشتی و استاندارد نبودن اسباب بازی ها بوده است و به همین دلیل بسیاری از شرکت های داخلی نتوانستند مجوز تولید اسباب بازی را دریافت کرده و به فعالیت خود ادامه دهند؛ که بر همین اساس میزان عرضه اسباب بازی در سطح کشور کاهش یافت که به دنبال این کاهش شاهد افزایش واردات اسباب بازی از کشورهای دیگر شده ایم. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد تعرفه واردات عروسک و اسباب بازی تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

شرایط ترخیص اسباب بازی

شما می توانید ترخیص اسباب بازی از گمرک ها را با سپردن به شرکت های بازرگانی ترخیص کالا به راحتی و در کوتاه ترین مدت انجام دهید. همانطور که اطلاع دارید شرایط ترخیص اسباب بازی از گمرک به عوامل بسیاری بستگی دارد و شما بایستی تمامی مراحلی را گام به گام طی نمایید تا بتوانید اسباب بازی وارداتی خود را ترخیص کرده و به انبارهای تان انتقال دهید. یکی از گام های ترخیص اسباب بازی پرداخت تعرفه واردات آن می باشد. تعرفه واردات اسباب بازی عبارت است از مبالغ حقوقی و گمرکی بوده که تمامی افرادی که در حوزه واردات فعالیت می کنند به خوبی می دانند که بایستی تعرفه های وارداتی را پرداخت کنند. همچنین عوارض مربوط به ارزش افزوده اسباب بازی نیز در تعرفه واردات عروسک و  اسباب بازی جای گرفته است. از گام های دیگر برای ترخیص اسباب بازی وارداتی خود از گمرک می توان به اخذ مجوزهای مختلف، ارائه اسناد مربوطه، هماهنگ شدن با شرکت لجستیک و اخذ مجوز ترخیص اشاره کرد. شما میتوانید ترخیص اسباب بازی خود را به شرکت بازرگانی آوات بسپارید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن کالای وارداتی خود را ترخیص کرده و برای فروش عرضه بازار کنید.

در ضمن میتوانید مقاله آموزش ترخیص کالا را مطالعه کنید تا اطلاعات کلی درباره ترخیص کالا را داشته باشید.

واردات اسباب بازی

تعرفه واردات اسباب بازی

این مولفه با توجه به نوع اسباب بازی و کشور مبدا که از آن وارد می شود متفاوت خواهد بود. برای مثال تعرفه واردات اسباب بازی 950300 و تعرفه ترخیص عروسک ها نیز 95030020 می باشد. به طوری کلی تعرفه واردات عروسک و اسباب بازی شامل 26 درصد حقوق ورودی است و چون کالای مذکور جزء کالاهای ده گروه اول است سود بازرگانی آنها دو برابر حساب خواهد شد بدین صورت که حقوق ورودی آنها 48 درصد به اضافه 9 درصد مالیات ارزش افزوده خواهد بود. شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد مقدار این تعرفه با همکاران با در شرکت بازرگانی آوات تماس داشته باشید و به روز ترین اطلاعات باخبر و آگاه شوید. تعرفه واردات اسباب بازی براساس تعرفه های ارزشی و ثابت می باشد. تعرفه های ارزشی تعرفه هایی هستند که با توجه به ارزش قیمتی کالا بایستی آن را پرداخت کرد؛ که هرچقدر کالای وارد شده با ارزش تر باشد تعرفه بیشتری نیز به تعلق می گیرد. تعرفه های ثابت نیز بر اساس وزن کالای وارد شده حساب می شود که ترکیب هردوی آن ها را تعرفه مرکب نیز می نامند؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت که تعرفه واردات اسباب بازی جزء تعرفه های مرکب می باشد.

اسباب بازی هایی که واردات آن ممنوع می باشد؟

وارد کنندگان اسباب بازی به خوبی می دانند که برخی از اسباب بازی ها و عروسک ها را نمی توانند وارد کنند. چرا که ممنوعیت های بسیار زیادی برای آنها در نظر گرفته شده است. از جمله اسباب بازی هایی که برای آنها ممنوعیت در نظر گرفته شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عروسک های اواز خوان به خصوص آنهایی که آواز غربی دارند ممنوع است.
  • ترخیص عروسک اربابی و هرگونه عروسکی که مسائل غیر اخلاقی داشته باشد ممنوع است.
  • عروسک هایی که تفاوت جنسی را به وضوح نشان می دهند ممنوع است.
  • عروسک هایی که وسایلی از جمله شمشیر و خنجر دارند ممنوع است.
  • ماسک های ترسناک ممنوع است.
  • اسباب بازی هایی که بسته بندی انها تصاویر نامناسب دارند ممنوع است.

 

همان طور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد یکی از مقصدهایی که واردات اسباب بازی از آن صورت می گیرد کشور ترکیه می باشد؛ و وارد کنندگان اسباب بازی با توجه به پایین بودن تعرفه واردات عروسک و اسباب بازی از کشور ترکیه تمایل بیشتری برای وارد کردن اسباب بازی از این کشور را دارند. همچنین با وارد کردن اسباب بازی از این کشور می توانند در هزینه های حمل و نقل و جابه جایی نیز تا حدالامکان صرفه جویی داشته باشند. واردات اسباب بازی از کشورهای چین نیز در کشور ما بسیار رایج شده است و مدت زمان وارد کردن اسباب بازی حدود 50 روز کاری بوده چرا که مسیر دریایی و حمل با کشتی بسیار زمان بر است.

همچنین برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر و به روز تر با همکاران ما در شرکت بازرگانی آوات در تماس باشید. چرا که همکاران با در این شرکت سعی بر آن دارند تا ارائه بهترین و مفید ترین اطلاعات شما را در زمینه صادرات و واردات انواع کالاها راهنمایی کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ