واردات و ترخیص کالا

آیا می دانید شرایط واردات و ترخیص کالا تغییر کرده است؟ در نظر داشته باشید که برای واردات و ترخیص کالا باید برنامه ریزی صحیحی صورت بگیرد. به این ترتیب افرادی که قصد دارند در این زمینه فعالیت داشته باشند باید اطلاعات خود را افزایش دهند. بهترین گزینه واردات و ترخیص کالا خوب و استاندارد استفاده از یک نماینده و ترخیص کار حرفه ای است.

واردات و ترخیص کالا مطمئن

برای اینکه شرایط ترخیص برای شما به صورت به درستی پیش برود باید از یک ترخیص کار استفاده کنید در این بخش می خواهیم به طور مختصر به این نکته اشاره کنیم که یک ترخیص کار خوب در ابتدا مسیر را به چه صورتی دنبال می کند.

وقتی کالا وارد گمرک می شود باید شرایط برای ترخیص آن به درستی فراهم شود، به این ترتیب یک ترخیص کار خوب در ابتدای امر به فکر تهیه مدارک لازم خواهد بود. برای ترخیص یک کالا در هر حجم و میزان باید مدارکی دال بر مشخصات کالا فراهم شود از طرفی نیز باید یک سری مدارک از سوی صاحب کالا نیز موجود باشد به این ترتیب یک ترخیص کار خوب باید بداند که چه مدارکی برای واردات و ترخیص کالا نیاز است.

 

روش های واردات و ترخیص کالا

به هرحال شما به عنوان یک وارد کننده کالا باید یا خود به دنبال واردات و ترخیص کالا باشید و یا از نماینده قانونی استفاده کنید بنابراین به طور کلی دو روش پیش روی شما است. در روش اول که خودتان اقدام می کنید باید به صددرصد شرایط و قوانین واردات و ترخیص کالا مسلط باشید یک اشتباه کوچک و عدم رعایت موازین سبب می شود که کالای وارد شده توقیف شود.

پیشنهاد مطالعه
آموزش ترخیص کالا

افرادی که به صادرات و واردات کالا به عنوان یک شغل نگاه می کنند قطعاً ریسک نکرده و به سراغ یک ترخیص کار خوب و لایق می روند.

واردات و ترخیص کالا توسط ترخیص کار طبق برنامه ریزی صورت می گیرد، در وهله اول اظهار نامه تنظیم می شود. سپس باید اظهار نامه ارزیابی شده و وارد رایانه مرکزی شود در نهایت در صورت صحیح بودن محاسبات ثبت اظهار نامه صورت می گیرد و شماره ثبت اعلام می شود.

سپس بخش کنترل گمرکی آغاز می شود این بخش بسیار مهم است و اگر اقلام وارد شده بهداشتی و آرایشی و از این دست باشد قطعاً نیاز به اخذ یک مجوز از وزارت بهداشت است.

در این بخش باید نماینده صاحب کالا بتواند بازرس را متقاعد کند که محصول وارد شده دارای کیفیت و ارزش بهداشتی است و این موضوع قطعاً از عهده صاحب کالا بر نمی آید.

هزینه های واردات و ترخیص کالا

برای واردات و ترخیص کالا قطعاً یک سری هزینه های گمرکی موجود است که باید مورد بررسی قرار بگیرد، در نظر داشته باشید که پس از ارزیابی سیستمی محصول امضاهای مورد نیاز اعمال می شود و نوبت به فیش بانکی خواهد بود. فیش بانکی باید به صندوق ارائه شود و صندوق دار باید در ابتدا اظهارنامه را از سیستم فراخوانی کند و سپس مبلغ فیش را با محاسبه موجود در اظهار نامه بسنجد در صورت تأیید رسید به شخص داده می شود.

در نظر داشته باشید که فیش بانکی باید از سند جدا شده و نسبت به چاپ پروانه آن اقدام شود.

پیشنهاد مطالعه
ترخیص کالا در گرجستان

پروانه چاپ شده به وسیله مسئول صندوق باید مهر و امضا شود و شماره مربوطه در دفتر یادداشت شود و در نهایت به نماینده صاحب کالا یک برگه رسید داده می شود

به نظر شما این مسیر از عهده صاحب کالا بر می آید؟ آیا انتخاب یک ترخیص کار با هزینه مقرون به صرفه انتخاب بهتری نخواهد بود؟

باید باور کنیم که واردات و ترخیص کالا پروسه ای حساس و پیچیده است. ادامه مقاله این موضوع را واضح تر نمایش می دهد.

 

صدور بیجک در واردات و ترخیص کالا

بحث مهمی در واردات و ترخیص کالا دیده می شود که باید به آن اهمیت داده شود. پس از اخذ اجازه به بارگیری باید در ابتدا به انبار مراجعه شود و درخواست به صدور بیجک شود. پروانه گمرکی که برگه ای سبز رنگ است به همراه کپی تحویل متصدی مربوطه می گردد و متصدی باید یک سری محاسبات را بر روی آن مبذول کند.

گام بعدی مراجعه به بانک است و یاد قبض تحویلی پرداخت شود.

در نهایت برگه توسط متصدی مهر و امضا می شود. در قوانین واردات و ترخیص کالا مراجعه به انبار و ادغام به تحویل کالا بسیار مهم است.

پس از اینکه کالا از انبار دار تحویل گرفته شود باید بازرس تا درب خروج همراه باشد. در نهایت مدارک لازم به متصدی خروج ارائه داده می شود و باز هم بازرسی نهایی بر روی کالا صورت می گیرد.

حالا سؤال اینجاست که اگر در طول مسیر واردات و ترخیص کالا به مشکلی برخوردیم چه باید کنیم؟

پیشنهاد مطالعه
شرکت ترخیص کالا از گمرک

در واقع اگر صاحب کالا خود بخواهد پروسه واردات و ترخیص کالا را پیش بگیرد در هنگام بروز مشکل دچار نگرانی خواهد شد و این نگرانی از سوی مأمورین بازرس گمرک نشانه خوبی نبوده و به منزله وجود کالای قاچاق معنی می شود بنابراین بهتر است که برای ترخیص کالا تمامی پروسه را به یک ترخیص کار بسپارید.

 

واردات و ترخیص کالا به ضمانت

ما برای کار خود ضمانت در نظر گرفته ایم در صورتی که کالای ترخیص شده دچار آسیب و یا شکستگی باشد بیمه موجود در شرکت آن را پوشش می دهد.

در صورتی که هزینه های برآورد شده برای گمرک بیشتر از حد نرمال باشد باقی هزینه پیگیری خواهد شد و در صورت صحت تفاوت هزینه موجود پرداخت می شود.

ترخیص کاران ما گزارش مرحله به مرحله در خصوص ترخیص کالا ارائه می دهند به این ترتیب افرادی که قصد دارند از شرایط موجود اطمینان حاصل کنند می توانند به صورت مستقیم با ترخیص کار ارتباط بگیرد.

شما می توانید از برنامه ریزی هایی که توسط ترخیص‌کار ما فراهم شده است مطلع باشید .

مشاورین ما در این زمینه تمامی نکات مهم را به شما اعلام می کنند به این ترتیب هیچ مشکلی در زمینه ترخیص کالا وجود نخواهد داشت. در نظر داشته باشید که با وج

ود استقبال زیاد از سیستم کاری ما یک سری طرح های تخفیف برای واردات و ترخیص کالا در نظر گرفته شده است .

در صورتی که قوانین واردات و ترخیص کالا اجرا شود هیچ مشکلی دیده نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ